روشی برای تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای

نگران چرب شدن اجاق گازتان نباشید

تا به حال شده فکر کنید که چگونه می‌توانید اجاق گاز شیشه‌ای خود را تمیز کنید؟ در این مقاله یکی از ارزانترین و ساده‌ترین روش برای تمیز کردن این نوع اجاق گازها را به شما آموزش می‌دهیم .

بخاطر اینکه اجاق گاز خانه‌تان چرب نشود از تهیه غذای مورد علاقه‌تان خودداری می‌کنید نگران نباشید ما شما را راهنمایی می‌کنیم تا به راحتی اینکار را انجام دهید و از شر چربی‌های اجاق خلاص شوید. ابتدا سر شعله‌ها و تمام چدن‌های روی اجاق را برداشته و میله‌های اجاق را درون آب داغ و تاید گذاشته تا تمام چربی‌های آن بیرون بیاید و بعد از چند دقیقه با اسکاج آن را تمیز نمایید و بعد خشک کنید. صفحه شیشه‌ای اجاق را با با پنبه آغشته به الکل پاک کنید و بعد از اینکار برای براق شدن صفحه گاز از شیشه پاک کن و دستمال جادویی یا نانو استفاده نمایید.

تمیز کردن اجاق گاز شیشه‌ای

زمانی که شیر روی اجاق سر می‌رود و حالت سوخته‌ای بر روی صفحه اجاق نمایان می‌شود شعله را خاموش کنید و روی آن را حوله خیس بگذارید بعد از سرد شدن آن را تمیز کنید. خواهید دید که سوخته شیر به راحتی با دستمال نم پاک می‌شود. هودهای شیشه‌ای را نیز به همین روش براق کنید. دقت کنید حتما از دستمال نانو استفاده کنید تا لکی روی اجاق نماند. هیچ‌وقت نگذارید چربی‌ها روی اجاق ماندگار شوند و زود پاکش کنید شما به کمک پاک کننده‌های چند منظوره و دستمال‌های جادویی به راحتی می‌توانید اجاقی تمیز و براق داشته باشید. از پاک کننده‌های چند منظوره به جای دستمال الکلی نیز می‌توان استفاده کرد

راه‌ای مختلفی برای اینکه گاز شیشه‌ای را تمیز کنید وجود دارد اما به نظر می‌رسد بهترین راه استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن می‌باشد.

روش‌های تمیز کردن هود آشپزخانه

مواد لازم برای تمیز کردن گاز شیشه‌ای:

  • یک کاسه پر آب گرم با صابون
  • جوش شیرین
  • پارچه تمیز کننده
  • دستکش (استفاده از این مواد برای تمیز کردن گاز ممکن است به دست‌های شما آسیب بزند حتما از دستکش استفاده کنید.)

تمیز کردن گاز شیشه‌ای:

در ابتدا کاسه را پر از آب گرم کنید و سپس آب را با صابون هم بزنید. در گام بعدی پارچه که برای تمیز کردن است را کامل در آب گرم فرو ببرید و بگذارید چند دقیقه بماند تا کامل خیس شود. سپس جوش شیرین را بر روی گاز به میزان مناسب پخش کنید. پارچه را از کاسه آب برداشته و بر روی گاز در همان نقطه که می‌خواهید تمیز کنید پهن کنید. سپس بگذارید به مدت ۱۵ دقیقه پارچه به همان شکل بر روی گاز بماند. پس از اتمام ۱۵ دقیقه پارچه را روی گاز به صورت دایره‌ای بکشید. گاز را خشک کنید و برق زدن سطح گاز را مشاهده کنید.

می‌توانید این مراحل را چند بار تکرار کنید تا به طور کامل کثیفی از بین برود و همچنین در صورتی که مدت زمان بیشتر از ۱۵ دقیقه پارچه بر روی گاز بماند تمیزی بیشتری را مشاهده خواهید کرد.

جوش شیرین و آبلیمو شیشه‌هایی براق

اگر می‌خواهید رنگ تیره‌ای که شیشه اجاق گاز را فرا گرفته تمیز کنید، فقط باید جوش شیرین و آبلیمو را با هم مخلوط کنید این مخلوط را به شیشه اجاقتان بمالید و برای ۳۰ دقیقه بگذارید و سپس با دستمال سطح گاز را تمیز کنید. وقتی آن را تمیز کردید شیشه اجاق گاز تمیز و براق خواهد شد.

  • برای تمیز کردن در شیشه‌ای فر یا مایکروفر هم این روش مفید است.

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.