روش‌هایی برای مراقبت و تقویت مژه

به سلامت مژه‌هایتان بیشتر توجه کنید

مراقبت از مژه‌ها به همون اندازه‌ای مهمه که مراقبت از مو مهمه. مراقبت از مژه به مراتب آسانتر از مراقبت از مو هست ولی احتیاج به صبر و حوصله فراوان داره و نباید انتظار داشت در اولین روزهای رعایت موارد زیر مژه‌های پرپشتی داشته باشید و باید ماه‌ها صبوری کنید تا مژه‌های سلامتی رو هدیه بگیرید. مژه‌ها به عنوان اجزایی بسیار حساس و در عین حال مفید و زیبا به شمار می‌روند و برای خانم‌ها داشتن مژه‌های زیبا بسیار مهم است در اینجا به معرفی راهکارهای مناسبی می‌پردازیم که به خانم‌ها برای تقویت مژه‌هایشان کمک می‌کند.

بعضی از خانم‌ها به طور طبیعی مژه‌های پر و خوبی دارند، به طوری که گاهی ممکن است بین واقعی یا مصنوعی بودن مژه آنها شک کرد. اما علاوه بر اینکه این افراد مژه‌های طبیعی خوبی دارند بلکه مراقبت‌های لازم را نیز از مژه‌هایشان انجام می‌دهند که باعث می‌شود مژه‌ها ریزش نداشته باشند و خوش فرم بمانند. اگر شما جزو این دسته افراد با مژه‌های بلند و پر نیستید، با رعایت این نکات می‌توانید به بهبود مژه‌هایتان کمک کنید.

مژه‌هایتان را شانه کنید

همانند موهایتان که با برس کشیدن حالت بهتری می‌گیرند، مژه‌ها نیز نیاز به اینکار دارند. شانه مژه وسیله‌ای است که برای این کار طراحی شده است، این وسیله کمک می‌کند مژه‌های شما رشد بهتری داشته باشند.

روغن کرچک به مژه‌هایتان بزنید

شاید این گزینه برای شما کمی عجیب باشد اما آنتی‌اکسیدان‌های موجود در روغن کرچک ، مژه‌ها را تقویت می‌کند و باعث رشد آنها می‌شود. مقدار کمی از این روغن را با استفاده از یک قلم آرایشی با دقت به مژه‌ها بزنید، دقت کنید نیازی نیست روغن از مژه‌ها بچکد تا نتیجه بدهد، مرطوب کردن مژه‌ها کافیست. این کار را شب‌ها قبل از خواب انجام دهید و بگذارید این روغن جادویش را وقتی که خواب هستید انجام دهد.

خط باریک بالای چشمانتان بکشید

این هم یک نکته آرایشی برای اینکه مژه‌هایتان پرتر به نظر برسد. اگر یک خط مشکی باریک بالای مژه‌ها و داخل آنها بکشید، باعث می‌شود مژه‌هایتان پرتر دیده شوند.

آرایش چشمانتان را هر شب پاک کنید

این یکی از مسائل مهمی است که هنوز برخی از افراد آن را رعایت نمی‌کنند. هیچ وقت در حالیکه آرایش روی چشم و صورتتان دارید به رختخواب نروید. حتما در صورتیکه ریمل زده‌اید آن را کاملا تمیز کنید و بعد بخوابید. اگر با مژه‌های آرایش شده بخوابید، مواد خشک شده روی مژه‌ها آنها را ضعیف می‌کنند و منجر به شکنندگی مژه‌ها و ریزش آنها می‌شوند.

مژه مصنوعی‌ها را زیر مژه‌هایتان بزنید نه روی آنها

اگر مژه مصنوعی را بالای خط مژه‌هایتان می‌گذارید اشتباه می‌کنید. مژه‌های اضافه را زیر مژه‌های طبیعی قرار دهید تا طبیعی‌تر جلوه کنند و کسی متوجه مصنوعی بودن آنها نشود.

مژه‌هایی زیبا با استفاده از وازلین

وازلین کمک بسیار زیادی به رشد و تقویت مژه‌ها می‌کند برای داشتن مژه‌های زیبا کمی وازلین را به آرامی بین دو انگشت خود بگذارید و با گرمای انگشتان ماساژ دهید، سپس آن را به بالای پلک‌ها و مژه‌ها، از گوشه داخلی به سمت خارج بمالید. توجه داشته باشید که اینکار را با ملایمت انجام دهید. پس از گذشت تنها چند دقیقه، با یک پارچه بسیار نرم اضافات آن را بردارید.