با ریمل خشک شده چیکار کنیم؟

ریمل یکی از مهم‌ترین لوازم آرایشی است

با ریمل خشک شده چه کنیم؟

گاهی لوازم آرایش ما به دلیل استفاده نشدن و یا دیر به دیر استفاده شدن کیفیت اولیه‌ی خود را از دست خواهند داد برای مثال یک ریمل مخصوصا اگر جنس مرغوبی هم نداشته باشد پس از مدتی خشک و غیر قابل استفاده خواهد شد چرا که همین که برس را داخل ریمل حرکت می‌دهیم باعث می‌شود که مواد داخل آن در اثر اصطکاک و گرم شدن حالت مایع خود را حفظ کرده و دیگر به بدنه نچسبند تا خشک شوند.

ریمل یکی از مهم ترین لوازم آرایشی است که هر خانمی باید در کیف لوازم آرایش‌اش داشته باشد. حتی اگر هم شما اهل آرایش حرفه‌ای و غلیظ نباشید حتما باید در آرایش صورت از ریملتان استفاده کنید.

ریمل‌ها انواع و اقسام بسیاری دارند، برخی از آنها بلند کننده مژه و برخی دیگر پر کننده هستند. برخی از انواع ریمل هم دو رنگ هستند که نسبت به مابقی ریمل‌ها برتری دارند. اگر شما هم می‌خواهید یک ریمل باکیفیت و عالی تهیه کنید باید هزینه بسیاری را صرف خرید ریمل کنید.

ریمل‌ها بعد از ۳ الی ۴ ماه استفاده، به دلیل اینکه دفعات بسیاری درب‌شان باز و بسته می‌شود، باید دور ریخته شوند. اما اگر شما ریملی که تازه خریداری کرده‌اید و استفاده زیادی از آن نکرده‌اید، خشک شده باشد با ترفندهای زیر می‌توانید ریمل خشک شده‌تان را دوباره نو کنید.

ترفندهایی برای رفع خشکی ریمل

  • بهتر است اولا همه‌ی لوازم آرایش‌های مایع خود از قبیل ریمل یا رژ لب و کرم پودرهای مایعی که تنها برای مجالس خاص و هر از گاهی  استفاده می‌شود را در یخچال و بخصوص قسمت بالایی آن نگهداری کنید تا همیشه تازه و قابل استفاده باقی بمانند، رژها در اثر گرمای خانه چه در زمستان و چه تابستان خراب نشوند و ریمل‌ها نیز خشک نگردند.
  • دوما اگر این اتفاق پس از مدتی رخ داد و دیدید که ریمل‌تان با وجود داشتن محتویات داخلش خشک و غیر قابل استفاده شده و محتویاتش به بدنه‌ی آن چسبیده می‌توانید از چند قطره چای گرم استفاده کرده و پس از آنکه چای را داخل آن ریختید درب آن را بسته و خوب تکان دهید و سپس  به حالت خوابیده روی میز بگذارید و برای هر بار استفاده خوب آن را تکان داده و برسش را چندین و چند بار داخل و خارج کنید تا کاملا مواد جذب برس آن شوند.
  • اولین چیزی که می‌توانید برای رفع خشکی ریمل‌تان از آن استفاده کنید قطره‌های چشمی است. کافی است ۲ تا ۳ قطره چشمی را درون ریمل‌تان ریخته و آن را کامل تکان دهید تا مخلوط شود.
  • دومین وسیله برای رفع خشکی، روغن زیتون است. کافی است ۲ تا ۳ قطره روغن زیتون را درون ریمل‌تان ریخته و آن را خوب تکان دهید. نکته قابل توجه این است که روغن زیتون یکی از بهترین تقویت کننده‌های مژه‌های‌تان هم است.

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.