چند وقت یکبار باید گوشی را ریستارت کرد؟

مشکلات گوشی بیشتر ناشی از پر شدن حافظه آن است

امروزه گوشی­‌های هوشمند به یکی از مهمترین ابزرها برای برقراری ارتباط تبدیل شده است که با نبود آن، زندگی مختل خواهد شد. ممکن است گوشی شما دچار مشکل شود که در اولین قدم، از خاموش و روشن کردن گوشی برای عیب‌­یابی هر گونه مشکل فنی استفاده می­‌کنید. اما با خاموش و روشن کردن مداوم، گوشی حتما صدمه می­‌بیند.

مشکلات گوشی بیشتر ناشی از پر شدن حافظه آن است. هر چقدر که برنامه‌­های نصب شده بر روی گوشی افزایش یابد، حافظه بیشتر اشغال می­‌شود. با بستن برنامه‌­ها و یا حذف دستی آنها، کمی از حافظه آزاد خواهد شد. اما هنور هم حافظه اشغال است و نصب سایر برنامه­‌ها را به تأخیر می‌­اندازد. برای جلوگیری از برخی مشکلات، بهتر است گوشی خود را هر چند وقت یکبار ریستارت کنید.  

نحوه ریستارت کردن گوشی

برای ریستارت کردن گوشی دلایل زیادی وجود دارد:

حفظ حافظه، جلوگیری از بروز مشکلات، هنگ کردن گوشی، سریع شدن عملکرد گوشی و طولانی شدن عمر باتری.

البته ممکن است مشکلاتی که برای گوشی پیش آمده، صرفاً به دلیل ریستارت نکردن نباشد، اما با این کار، بسیاری از مشکلات از بین می‌­رود و باعث می‌شود گوشی شما بهتر کار کند. پس از ریستارت کردن گوشی، برنامه­‌های در حال اجرا بسته می­‌شوند، در واقع، گوشی مجددا اجرا خواهد شد.

برای کمک به حفظ حافظه و جلوگیری از بروز مشکل، هر چند وقت یک بار گوشی خود را ریستارت کنید.

ریستارت کردن گوشی اندروید

هر چند وقت یکبار گوشی خود را ریستارت کنید

با خاموش کردن مداوم، گوشی آسیب می­‌بیند، بنابراین یک بار در هفته به مدت چند دقیقه آن را خاموش کرده تا استراحت کند، این روند برای پاکسازی حافظه نیز بهتر است. البته برای رفع مشکل، در قدم اول، بهتر است ریستارت کردن گوشی را امتحان کنید. یکی دیگر از مراقبت­‌هایی که باعث افزایش طول عمر باتری می­‌شود، نحوه شارژ کردن آن است که باید به آن توجه کنید. هرگز اجازه ندهید که شارژ گوشی، به طور کامل تخلیه شود. در صورتی که با خاموش کردن و یا رستارت کردن گوشی، مشکل رفع نشد، باتری آن را خارج کنید که متاسفانه در گوشی‌­های امروزی ممکن نیست، چرا که قاب پشتی آنها کاملا بسته است، که اصطلاحا به این گوشی­‌ها ” باتری داخلی ” گفته می­‌شود. اما اگر قاب پشتی گوشی شما باز می­‌شود و در عین حال مشکل بالا نیامدن گوشی را نیز دارید، توصیه می­‌شود که از این روش استفاده نمایید. برای استفاده از این روش می­‌بایست قاب پشتی را باز کنید، باتری را خارج کنید.

در صورتی که با روش‌­های بالا مشکل رفع نشد، بهتر است از ریست فکتوری استفاده کنید که با این کار تمام اطلاعات حذف خواهد شد.

بنابراین توصیه می­‌شود با ریستارت کردن گوشی، از بروز برخی مشکلات جلوگیری کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.