آموزش ساخت ۴مدل تل سر نوزاد زیبا و شیک

فرزندتان را به زیبایی بیارایید

تل سر نوزاد باید طوری باشد که به پوست نازک او آسیبی نزند و یا موجب حساسیت نشود. بهترین کار استفاده از تل‌های پارچه‌ای، نخی و یا تل‌هایی با جنس لطیف می‌باشد. در اینجا روش درست کردن ۴ نوع تل سر نوزاد با مدل‌ها و جنس‌های متفاوت یاد داده شده است. تل سر نوزاد معمولا به صورت تزئینی استفاده می‌شود و جنبه زیبایی دارد. در این آموزش چهار روش برای ساخت تل سر نوزاد را به شما می‌آموزیم که هم زیبا هستند و هم به سادگی و با وسایل دم دستی درست می‌شوند. جنس این تل‌ها بیشتر از نوع پارچه‌های لطیف است که نوزاد شما با آن احساس راحتی کند.

۱- روش ساخت مدل ستاره‌ای 

برای درست کردن این مدل تل زیبای ستاره‌ای به روبان نیم سانتی و چند عدد ستاره تزیینی نیاز دارید. می‌توانید از ستاره‌های آماده موجود در بازار استفاده کنید و یا خودتان آن‌ها را با استفاده از طلق پلاستیکی و یا مقوا درست کرده و بعد روی آن را با اکلیل طلایی بپوشانید.

تل سر نوزاد

روبان را حدود بیست سانتی‌متر بیشتر از اندازه دور سر نوزاد ببرید. حالا از وسط روبان شروع کنید ستاره‌ها را روی آن بچسبانید. برای این کار می‌توانید از چسب حرارتی استفاده کنید تا ستاره‌ها سریع‌تر چسبیده شوند و کار شما ساده‌تر باشد.

تل سر نوزاد

همان طور که می‌بینید تل سر نوزاد شما آماده استفاده است و می‌توانید آن را دور سر نوزاد خود ببندید و باقی مانده روبان را به شکل پاپیون در آورید.

تل سر نوزاد

۲- روش درست کردن تل سر پارچه‌ای درهم برای نوزاد 

در این مدل تل ابتدا باید دو نوار پارچه‌ای به اندازه دور سر نوزاد خود آماده کنید. سپس آنها را مثل تصویر زیر دو لایه کرده و بدوزید.

تل سر نوزاد

حالا دو نوار پارچه‌ای را به حالت به علاوه روی هم بگذارید و لایه زیری را روی لایه رویی بیاورید.

تل سر نوزاد

سپس انتهای نوارها را به هم بدوزید. به همین سادگی تل سر نوزاد شما مدل درهم آماده شد.

تل سر نوزاد

۳- درست کردن مدل گل دار 

برای درست کردن تل گلدار پارچه‌ای برای نوزاد بهتر است از پارچه‌ای استفاده کنید که کمی کشی باشد. بعد با طول حدود ۲ سانتی‌متر کمتر از دور سر نوزاد و عرض حدود ۸ سانتی‌متر آن را برش دهید. سپس ابتدا و انتهای پارچه را به هم بدوزید.

تل سر نوزاد

حالا روی قسمت درز تل سر را چند کوک بزنید و سپس کمی نخ را بکشید تا حالت جمع پیدا کند. بعد با بقیه پارچه تعدادی دایره کوچک و بزرگ درست کنید.

تل سر نوزاد

دایره‌های پارچه‌ای را روی هم بگذارید و با نخ و سوزن وسط آن‌ها را بدوزید. بعد از پشت گل مثل تصویر زیر کمی گرفته و کوک بزنید تا گل حالت جمع پیدا کند.

تل سر نوزاد

حالا گل پارچه‌ای را روی قسمت چین دار تل سر بدوزید. این تل برای استفاده روی سر کودک شما بسیار مناسب و زیبا است.

تل سر نوزاد

۴- روش درست کردن مدل پروانه‌ای 

برای درست کردن این مدل تل سر به وسایل زیادی نیاز ندارید و تنها کافی است دو الگو مثل تصویر زیر روی پارچه در آورده و ببرید. یک الگو با طول اندازه دور سر نوزاد و عرض حدود ده سانتی متر و الگوی دیگر به شکل یک مربع ۴ در ۴ سانتی متر باشد. حالا هر دو تکه پارچه را مثل تصویر زیر دو لایه کرده و از طول بدوزید.

تل سر نوزاد

ابتدا و انتهای نوار تل را به هم بدوزید، سپس روی درز آن را جمع کنید و تکه مربعی که قبلا درست کردید را دور آن قرار داده، ابتدا و انتهای مربع را بهم بدوزید. اکنون تل سر نوزاد مدل پروانه‌ای نیز به راحتی درست شد.

تل سر نوزاد

همچنین می‌توانید به جای نوار ساده، دور قسمت جمع شده را یک پاپیون گره بزنید.

تل سر نوزاد

منبع منبع
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.