چگونه ریمل طبیعی درست کنیم؟

چشمانتان نقاط اصلی و کانونی چهره شما هستند

ریمل طبیعی علاوه بر زیبایی مژه‌ها موجب تقویت و پرپشت شدن مژه‌ها می‌شود که با مواد طبیعی و روغن‌های گیاهی مفید برای مو و مژه به سادگی در خانه ساخته می‌شود.

ریمل طبیعی روغن کرچک و پوست گردو برای زیاد شدن مژه 

ریمل طبیعی
با مواد طبیعی مژه‌هایی زیبا داشته باشید

برای تهیه این ریمل نیاز به کمی وازلین، روغن کرچک، اسانس پوست سبز گردو و روغن لاوندر دارید. با تهیه این ریمل به راحتی می‌توانید مژه‌هایتان را تقویت و رشد آنها را تحریک کنید. یک ظرف بلوری نشکن بردارید. ۱۵ گرم وازلین سفید رنگ را درون آن قرار دهید و آن را روی حرارت غیر مستقیم بگذارید تا موم ذوب شود. سپس ۴ تا ۵ گرم روغن کرچک، یک گرم روغن پوست سبز گردو و یک گرم عصاره لاوندر را به آن اضافه کنید و بگذارید سرد شود. می‌توانید هر شب یک قطره از این کرم را قبل از خواب با سرانگشتان روی مژه‌ها بمالید. ماساژ مژه‌ها و ریشه آن با این روغن مژه‌هایتان را در کمتر از ۳ هفته بلند، پرپشت و مشکی می‌کند به گونه‌ای که شما از این پس از مصرف ریمل بی‌نیاز می‌شوید.

ریمل طبیعی مغز فندق و بادام برای تقویت مژه‌های کم پشت 

ریمل طبیعی و مژه
از مواد طبیعی برای مژه‌هایتان استفاده کنید

قوطی ریمیل‌تان را تمیز کرده ، مغز گردو یا فندوق و یا بادام را کوبیده با یکی دو قطره روغن زیتون مخلوط کرده و استفاده نمائید که هم نور چشم را زیاد کرده و هم مژه‌ها را تقویت می‌کند در ضمن توجه داشته باشید که روغن زیتون زیاد نباشد که شُره می‌کند. 

ریمل طبیعی و گیاهی موم و روغن زیتون 

ریمل طبیعی و روغن زیتون
از خواص روغن زیتون غافل نشوید

مواد لازم: 

  • نصف یک قاشق غذاخوری موم
  •  نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون
  • یک قاشق غذاخوری مغز قلم گوسفند

موم را با حرارت غیر مستقیم بخار آب جوش ذوب کنید. مغز قلم را به آن افزوده و ترکیب را هم بزنید. در حال هم زدن ترکیب روغن زیتون را قطره قطره به محتوای درون ظرف اضافه کنید. ریمل را پس از سرد شدن در یکی از ظروف مخصوص نگهداری ریمل بریزید.

ریمل طبیعی روغن کرچک 

زیمل طبیعی و روغن کرچک
روغن کرچک مژه‌هایتان را ضخیم می‌کند

یک برس ریمل قدیمیتون و یا یک ظرف لاک قدیمی را بشویید و با این مواد پر کنید:

  • ۱/۴ ظرف را با روغن کرچک
  • ۱/۲ ظرف روغن ویتامین E
  • ۱/۴ ظرف ژل آلوورا

این مواد رو با برس ریملتون با هم ترکیب کنید. روغن کرچک مژه‌هایتان را ضخیم می‌کند. روغن ویتامین E مژه را بلند می‌کند و در نهایت ژل آلوئه ورا رشد مژه را تسریع می‌کند. این محلول رو برای شش هفته هر شب به مژه‌ها بمالید.

ریمل طبیعی با سایه 

ریمل طبیعی و مژه
به راحتی ریمل درست کنید

مواد لازم: 

  • وازلین یا چاپستیک بدون بو
  • سایه مشکی، آبی و قهوه‌ای

به اندازه یک دانه انگور از وازلین را در کاسه‌ای بریزید. سپس به اندازه‌ای که حل می‌شود مخلوطی از سایه‌ها را در آن خرد کنید و آنقدر با چوب پنبه ( نه با انگشت!) هم بزنید تا یکدست شود و روی کاسه را با نایلونی بپوشانید تا خشک نشود. ریمل شما آماده مصرف است.

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.