آموزش ساخت پوم پوم (منگوله‌های کاموایی)

با کمترین هزینه وسایل بازی فرزندتان را تهیه کنید

دستگاه‌هایی برای ساخت پوم پوم وجود دارد، ولی اگر این دستگاه منگوله ساز را نداشتید به راحتی می‌توانید با یک حلقه مقوایی یا درب بطری ماست که وسط آنرا در آوردید پوم پوم بسازید. منگوله کاموایی یا توپ‌های رنگی کوچک یک چیز همه منظوره است. از منگوله برای کارهای تزیین و صنایع دستی استفاده می‌شود. تزیینات اتاق و آویز سقف و کف پوش و خیلی کاربردهای دیگر دارد. با کمی خلاقیت از پوم پوم در کاردستی‌های متنوع استفاده می‌شود و برای هر گروه سنی از خردسال، کودک و نوجوان کارهای جالبی میشه انجام داد. در ابتدا یاد می‌گیریم چطور با کاموا منگوله درست کنیم و بعد چند ایده از وسیله بازی با منگوله کاموایی داریم. با استفاده از کاموا خیلی کارها میشه انجام داد. مطلب کاردستی با کاموا ببینید.

آموزش ساخت پادری با کاموا و گونی

طرز درست کردن پوم پوم 

مواد لازم:

  • یک درب پلاستیکی ماست
  • کلاف
  • کاموا

طرز ساخت: 

پوم پوم و منگوله‌های رنگی
آموزش ساخت پوم پوم

وسط درب را در آورید تا یک حلقه خالی درست شود. دور تا دور حلقه را با کاموا بپوشانید. اگر می‌خواهید منگوله شما چند رنگ داشته باشد، از چند رنگ مختلف کاموا استفاده کنید و دور حلقه بپیچانید.(بجای درب پلاستیکی یک حلقه مقوایی میشه استفاده کرد) نخ را محکم دور تا دور حلقه بپیچانید. وقتی همه حلقه کاملا بطور فشرده پر شد سر آنرا گره بزنید. قیچی را بین نخ‌های دور حلقه گذاشته و برش بزنید. تعداد زیادی سر نخ باز درست شد. حلقه را در آورید و سر نخ‌ها را مطابق با شکل کاردستی قیچی کنید تا شکل دلخواه درست شود. یک مزرعه‌ای از حیوانات جوجه، خرگوش، گربه، سگ و گوسفند… درست کردید.

شما یاد گرفتید چطور منگوله کاموایی درست کنید. اولین ایده درست کردن کاردستی حیوانات مختلف هست. بر روی کاغذ شکل‌های مختلفی از گوش، بینی، دست و پا بکشید و دور آنها را برش بزنید.برای چشم‌های حیوانات از دگمه یا چشم کاردستی استفاده کنید. تکه‌ها را سر جای درستش روی منگوله بچسبانید تا شکل حیوانات شما کامل شود. از نخ‌های کاموا برای دم استفاده کنید. چند رشته نخ کاموا کنار هم بچینید و از وسط آنها را تا کنید تا کلفت شود و شکل دم در آید.

پوم پوم و عروسک
ساخت عروسک‌های پوم پوم

نظرتان چیه آدمک‌های بامزه با کاردستی منگوله کاموایی درست کنید. با نقاشی اعضای صورت روی کاغذ و چسباندن آنها به منگوله کاردستی آدمک‌های بامزه درست کنید. از یک تکه مقوای کلفت برای پای آدمک استفاده کنید.

پوم پوم و عروسک
عروسک‌های زیبا پوم پوم

جوجه فانتزی یک کاردستی با منگوله کاموایی

۲ رشته نخ کنار هم به توپک‌های کاموایی وصل کنید، مهره و نگین‌های رنگی از داخلش رد کنید تا ۲ پای جوجه درست بشه. با یک تکه پارچه نمدی یا کاغذ رنگی برای جوجه‌ها نوک درست کنید. با آویزان کردن جوجه‌های فانتزی از این کاردستی برای تزیین اتاق کودک میشه استفاده کرد.

پوم پوم و عروسک جوجه
از پوم پوم جوجه برای تزئین اتاق استفاده کنید

شکل‌های مختلفی از تزیین گلدان با گل‌های کاموایی درست کنید

پوم پوم و گل
وسایل تزئینی مدل پوم پوم
پوم پوم و جوجه
وسایل تزئینی مدل پوم پوم

منبع: شید شاد

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.