سالگرد ازدواج و هرآنچه که باید درباره آن بدانید

سالگرد ازدواجتان را متفاوت جشن بگیرید

سالگرد ازدواج برای همه روزی فراموش نشدنی است و هرسال چنین روزی را به تبریک و جشن های دونفره می گذرانند و این یعنی خوشبختی. زندگی مشترک، شیرینی‌ها و تلخی‌های خاص خودش را دارد. عشق و درک متقابل، زندگی را برای زوجین زیبا می‌کند و باعث می‌شود که آنها از بودن در کنار هم لذت ببرند و چه خوب است که در این میان هر یک از آنها سعی کنند لحظات خاطره‌انگیزی را برای طرف مقابل بیافرینند. این لحظه‌ها می‌تواند در موقعیت‌های خاص یا حتی بدون هیچ مناسبتی ایجاد شود.اما از آنجا که اغلب افراد به دنبال یک بهانه و به اصطلاح یک مناسبت ویژه هستند، سالگرد ازدواج را می‌توان یکی از بهترین این فرصت‌ها تلقی کرد.

اولین سالگرد ازدواج، برای هر زوج خوشبختی، واقعه‌ای فراموش نشدنی است. وقتی ۲ نفر یک زندگی مشترک را آغاز می‌کنند، اوضاع فرق می‌کند. سال اول زندگی، سال سختی است چون ۲ نفر باید خود را با اخلاق یکدیگر وفق بدهند و به هم عادت کنند. خاطرات تلخ و شیرین زیادی در این سال شکل می‌گیرد و مسلما اولین سالگرد ازدواج، روزی فوق‌العاده برای هر دو نفر است .هدیه‌های چنین روزی هم باید متناسب با همان روز ویژه باشند.

برای این که هدیه چنین روزی خاص و بی‌همتا باشد، می‌توانید کمی خلاقیت به خرج دهید و از ایده‌های زیر استفاده کنید:

دفترچه عکس:

یکی از رمانتیک‌ترین هدایا برای چنین مناسبتی، تهیه یک دفترچه کاغذی است که شامل عکس‌های مختلف است عکس‌ها بهتر است شامل تصاویری از اولین روز ازدواجتان باشد و به اولین سالگرد عروسی‌تان خاتمه یابد. آنها را به ترتیبی زیبا و به سلیقه خود در دفترچه بچسبانید. می‌توانید زیر هرعکس، جمله‌ای عاشقانه بنویسید. شاید از برخی لحظات خاص هم عکسی داشته باشید. حتما از آنها نیز استفاده کنید و حتی کمی توضیح راجع به آن لحظه خاص بنویسید. این هدیه حتما همسرتان را شگفت‌زده می‌کند.

ساعت ویژه:

خیلی‌ها، از ساعت به عنوان هدیه استفاده می‌کنند. مطمئنا همسر شما هم ساعتی زیبا دارد؛ اما اینجا در مورد ساعتی خاص صحبت می‌کنیم. اگر در بازار بگردید، حتما با ساعت‌های بامزه دیجیتالی که جای عکس دارد، روبه‌رو می‌شوید. شما می‌توانید در این ساعت از عکس‌های شخصی استفاده کنید یا یک پیغام عاشقانه در آن بنویسید. هدایای دیگری هم وجود دارد، مثلا بلیت یک تئاتر که همسرتان دلش می‌خواهد آن را ببیند. پس از کنسرت یا تئاتر هم می‌توانید او را به شام در یک رستوران دعوت کنید. تابلوی نقاشی، پیام‌های نوشته شده در درون یک بطری، یک کتاب و حتی یک نامه عاشقانه هم هدایایی هستند که به‌رغم قیمت اندکشان، بسیار ارزشمندند.

اگر از اولین سالگرد ازدواج بگذریم، با کمی تامل خواهیم دید که یکی دیگر از سالگردهای ازدواج که بسیار ویژه است، پنجاهمین سالگرد است.پنجاهمین سالگرد ازدواج، مرحله مهمی از زندگی است گذراندن ۵۰ سال از زندگی با کسی که به او عشق می‌ورزید، چیزی است که خیلی‌ها طالب آن هستند. این فرصت مغتنمی است برای این که با تهیه هدیه‌ای، عشق خود را به همسرتان نشان دهید. پنجاهمین سالگرد ازدواج، واقعه‌ای مهم است و هدیه شما هم باید بی‌همتا باشد. این سال را بسیاری سال طلایی می‌دانند، اما اصلا لازم نیست که در این روز حتما طلا به همسرتان هدیه دهید. هر چیزی که انتخاب خودتان باشد، می‌تواند مفید باشد.

اما اگر نوه یا فرزند این زوج خوشبخت هستید، می‌توانید با به کار بردن ایده‌های زیر هدایای فوق‌العاده‌ای به مادربزرگ و پدربزرگتان یا مادر و پدرتان بدهید:

خاطرات طلایی:

منظور از طلا این نیست که به آنها جواهر هدیه بدهید، بلکه خاطرات طلایی هم می‌تواند کارساز باشد و چه کسی بیشتر از یک زوجی که ۵۰ سال با هم زندگی کرده‌اند می‌تواند خاطرات طلایی داشته باشد. پس جمع‌آوری همه این خاطرات با هم و ریختن آنها روی یک CD می‌تواند خیلی مفید باشد. می‌توانید با عکس‌های جداگانه این زوج، آغاز کنید و سپس عکس‌های نامزدی، عروسی و بقیه مراحل مهم زندگیشان را در آن بگنجانید. می‌توانید روی عکس‌ها از موسیقی مورد علاقه این زوج بهره ببرید. فقط کمی تلاش برای تهیه چنین چیزی لازم است حتی اگر عکس‌های کودکی آنها را هم دارید، می‌توانید از آنها استفاده کنید. این می‌تواند یکی از بهترین هدایا از جانب فرزندان یا نوه‌ها در روز سالگرد ازدواج باشد.

یک سفر پرخاطره:

هدیه دیگری که فرزندان می‌توانند در چنین روزی به والدینشان بدهند، یک سفر ۲ نفره است آنها نیاز به شادی و استراحت دارند، اما معمولا حال و حوصله برنامه‌ریزی یک چنین سفری را ندارند. بچه‌ها می‌توانند در این زمینه پیشقدم شوند و این فرصت را در اختیار آنها قرار دهند.

کادوهای متفرقه:

علاوه بر این هدایا، کادوهای زیاد دیگری هم وجود دارد که می‌توانید به آنها تقدیم کنید. یک شاخه رز زیبا، قاب عکس ۲ نفره و حتی کاردستی‌هایی که نوه‌ها برای آنها تهیه کرده‌اند.به هر حال هدیه شما هرچه که هست، با دقت تمام آن را کادوپیچ کنید. مطمئنا طرف مقابل از آنها خوششان خواهد آمد.

منبع پارس ناز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.