سنگ کلیه را با این ۶ درمان خانگی دفع کنید

راه حل‌های خانگی

مصرف کافی آب و مایعات باعث می‌شود که کلیه‌ها مواد را به خوبی فیلتر کرده و درست به وظایف خود عمل کنند. اما کم آبی بدن، مازاد توکسین و دیگر بیماری‌ها ممکن است که مواد معدنی یا پروتئین‌های ادرار کریستالی شده و زمینه برای تشکیل سنگ کلیه فراهم می‌شود. این بیماری نه تنها باعث ایجاد دردهای شدید در بین بیماران می‌شود بلکه همچنین مانع از عبور ادرار و ایجاد بیماری‌های جدی‌تر می‌شود. خبر خوب این که روش‌های ۱۰۰ درصد طبیعی وجود دارد که دستگاه ادراری را پاکسازی کرده و از بروز سنگ کلیه پیشگیری می‌کند. در این مطلب شما را با ۶ درمان طبیعی و موثر برای داشتن کلیه‌هایی سالم‌تر آشنا می‌کنیم. لطفاً با ما همراه باشید.

علائم سنگ کلیه و نحوه پیشگیری از آن

لیموترش با روغن زیتون برای مقابله با سنگ کلیه:

لیمو ترش و روغن زیتون برای سنگ کلیه
لیمو ترش و روغن زیتون

آب طبیعی قره قاط یک درمان طبیعی برای قلیایی کردن بدن، دفع مواد زائد خون و بهبود عملکرد کلیه‌ها می‌شود درمان لیموترش و روغن زیتون یکی از معروف ترین درمان‌های طبیعی برای مقابله با سنگ کلیه است. خواص قلیایی این ترکیب به سم زدایی خون و تنظیم pH بدن کمک می‌کند.

مواد لازم:

 • روغن زیتون بکر: ۱ قاشق معادل ۱۶ گرم
 • آب لیموترش تازه: ۱ قاشق معادل ۱۰ گرم

روش تهیه:

آب لیموترش را با روغن زیتون بکر مخلوط کرده و به صورت ناشتا میل کنید. این کار را به مدت حداقل ۳ هفته مداوم به طور روزانه مصرف کنید.

دمنوش گیاه آرقیطون (بابا آدم):

دم کرده گیاه آرقیطون یک درمان طبیعی با خواص دیورتیک و ضدالتهابی قوی است که برای تمیز کردن کلیه‌ها و مثانه موثر عمل می‌کند. مصرف منظم این گیاه با سنگ کلیه مقابله کرده و خطر بروز عفونت‌های مجاری ادراری را کاهش می‌دهد.

مواد لازم:

 • دانه آرقیطون: ۱ قاشق معادل ۵ گرم
 • آب: ۲ لیوان معادل ۵۰۰ میلی‌لیتر

روش تهیه:

دو لیوان ماءالشعیر را روی دانه‌های گیاه باباآدم یا همان آرقیطون بریزید. در ظرف را بپوشانید و اجازه دهید به مدت نیم ساعت استراحت کند. محلول را صاف کرده و میل کنید. می‌توانید روزانه تا دو لیوان از این دم کردنی میل کنید. مصرف ناشتای آن تأثیر بیشتری دارد.

آب کرفس و سیب:

آب کرفس و سیب برای سنگ کلیه
آب کرفس و سیب

نوشیدنی گیاه قاصدک یک محرک طبیعی برای تولید ادرار بیشتر است. مصرف متعادل این گیاه برای مقابله با احتباس مایعات بدن و دفع سنگ کلیه موثر است نوشیدنی طبیعی کرفس و سیب یک نوشیدنی درمانگر معروف و موثر برای مقابله با مشکلات مربوط به کلیه‌ها است. این دو ماده غذایی خواص دیورتیک (ادرارآور) و آنتی اکسیدانی دارند که باعث تحریک دفع مواد زائد بدن می‌شود.

مواد لازم:

 • آب سیب ۱ لیوان معادل ۲۵۰ میلی‌لیتر
 • کرفس ۲ ساقه

روش تهیه:

یک لیوان آب سیب بگیرید و آن را با دو شاخه کرفس داخل مخلوط کن بریزید. مواد را هم بزنید تا یک نوشیدنی یک دست حاصل شود. توصیه می‌کنیم که به مدت ۵ روز متوالی یک لیوان از این نوشیدنی را به صورت ناشتا میل کنید.

آب قره قاط:

آب طبیعی قره قاط یک درمان طبیعی برای قلیایی کردن بدن، دفع مواد زائد خون و بهبود عملکرد کلیه‌ها است.

مواد لازم:

 • آب قره قاط: ۱ لیوان معادل ۲۵۰ میلی‌لیتر
 • آب: نصف لیوان معادل ۱۲۵ میلی‌لیتر
 • آب لیموترش: تازه ۱ قاشق معادل ۵ میلی‌لیتر

روش تهیه:

یک لیوان آب قره قاط را با نصف لیوان آب و یک قاشق آب لیموترش مخلوط کنید. روزانه بین ۲ تا ۳ لیوان از این نوشیدنی را مصرف کنید.

دم کرده گیاه قاصدک:

گیاه قاصدک برای سنگ کلیه
گیاه قاصدک

 دم کرده گیاه آرقیطون یک درمان طبیعی با خواص دیورتیک و ضدالتهابی قوی است که برای تمیز کردن کلیه‌ها و مثانه موثر عمل می‌کند. مصرف منظم این گیاه با سنگ کلیه مقابله کرده و خطر بروز عفونت‌های مجاری ادراری را کاهش می‌دهد نوشیدنی گیاه قاصدک یک محرک طبیعی برای تولید ادرار بیشتر است. مصرف متعادل این گیاه برای مقابله با احتباس مایعات بدن و دفع سنگ کلیه موثر است. دم کرده گیاه قاصدک یک درمان طبیعی برای تصفیه خون، کنترل کلسترول بالا، مقابله با دیابت و فشارخون بالا محسوب می‌شود.

مواد لازم:

 • گیاه قاصدک خشک: ۱ قاشق معادل ۱۰ گرم
 • آب: ۱ لیوان معادل ۲۵۰ میلی‌لیتر

روش تهیه:

 یک لیوان آب بجوشانید و یک قاشق قاصدک خشک را به آن اضافه کنید. اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد. محلول را صاف کرده و میل کنید. می‌توانید روزانه ۲ تا ۳ استکان از این دم کرده میل کنید.

بدانید که:

 داروهای ذکر شده به عنوان مکملی برای درمان سنگ کلیه محسوب می‌شوند. بهتر است در خصوص میزان مصرف آن‌ها نیز با عطار یا متخصص طب سنتی مشورت کنید. علاوه بر این اگر به پزشک مراجعه کرده و تحت درمان هستید به هیچ عنوان مواد ذکر شده را جایگزین داروهای تجویز شده نکنید. اگر مشغول مصرف داروی خاصی هستید قبل از استفاده از این داروهای طبیعی با پزشک خود مشورت کنید. در نهایت اینکه برای داشتن کلیه‌هایی سالم‌تر به میزان کافی آب و مایعات مفید بنوشید.
جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب
منبع تبیان
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.