طرز تهیه سوپ بُرش روسی

غذای سنتی روسیه

0
  • مواد لازم برای سوپ بُرش:

  • سوپ بُرش روسی:

  • طرز تهیه سوپ بُرش:

چغندرها (لبوها) را با ۱۰ فنجان آب در قابلمه بزرگی بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید. اجازه دهید لبوها به مدت ۱ ساعت بپزند. طوریکه کاملا پخته و نرم شوند و چاقو به راحتی داخل آن فرو برود. لبوها را از آب خارج کنید و کنار بگذارید. آب لبو را نگه دارید.سیب زمینی را بشویید و پوست بگیرید. آنها را خرد کنید و داخل آب لبو بریزید. حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه سیب زمینی ها را بپزید تا نرم شوند.

هویج را بشویید و پوست آن را بگیرید. سپس آن را رنده کنید. پیاز را نیز پوست بکنید و ریز خرد کنید. در یک ماهیتابه ۴ قاشق روغن بریزید و پیاز و هویج را داخل آن بریزید و به مدت ۷ الی ۱۰ دقیقه تفت دهید تا نرم شوند. در انتها کچاپ را اضافه کنید و مجددا چند دقیقه تفت دهید. نصف کلم را ریز خرد کنید و به قابلمه سیب زمینی اضافه کنید. لبوهای پخته شده را با رنده درشت رنده کنید. می توانید آن ها را بصورت خلالی نیز خرد کنید. سپس لبوهای خرد شده را به قابلمه اضافه کنید.

۶ فنجان آب مرغ، آب لیمو، برگ بو، فلفل و کنسرو لوبیا( به همراه سس کنسرو) را به سوپ بُرش اضافه کنید و هم بزنید.هویج و پیاز تفت داده شده را همراه با شوید خرد شده را داخل سوپ بُرش بریزید. اجازه دهید سوپ بُرش به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بپزد تا جا بیفتد و کلم ها کاملا نرم شوند سوپ بُرش روسی خوشرنگ و خوش طعم را داخل ظرف بریزید. با خامه ترش یا مایونز و کمی شوید تازه آن را تزیین کنید و همراه با عزیزانتان نوش جان کنید.

  • نکته: بهتر است این سوپ بُرش را همراه با خامه ترش سرو کنید. می توانید خامه ترش را خودتان در منزل درست کنید.
منبع ایران کوک
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.