نحوه غیر فعال کردن برنامه در حال اجرا در پس زمینه ویندوز ۱۰

برنامه های مدرن ویندوز 10 می­ تواند در پس زمینه سیستم شما اجرا شود

برنامه ­های فعالی در پس زمینه وجود دارد که از آنها استفاده نمی­ کنید، این برنامه ­ها باعث مصرف انرژی و کاهش عملکرد سیستم می­شود، بهتر است آنها را از حالت اجرا درآورید. از یک طرف، برنامه ­های پس ­زمینه می ­توانند نوتیفیکیشن­ های مربوط به برنامه­ های نصب شده را بدون نظارت شما ارسال کنند، به ارسال و دریافت اطلاعات بپردازند و آپدیت ­ها را بررسی کنند.

با این حال، بسیاری از برنامه ­ها که وجود آنها ضروری نیست می­ تواند  بازدهی عملکرد سیستم و حتی امنیت حریم شخصی شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد. به طور پیش فرض، برنامه های مدرن ویندوز ۱۰ می­ تواند در پس زمینه سیستم شما اجرا شود. با ما همراه باشید تا نحوه غیر فعال کردن این برنامه ­ها را آموزش دهیم:

نحوه غیر فعال کردن برنامه در حال اجرا در پس زمینه ویندوز ۱۰

  • قسمت Settings را باز کنید (می ­توانید از میانبر Windows Key + I استفاده کنید).
  • گزینه Privacy را انتخاب کنید، سپس در نوار سمت چپ قسمت پایین گزینه (Background apps) را انتخاب کنید.
  • شما یک لیست از برنامه های نصب شده در حال اجرا را مشاهده خواهید کرد، برای غیرفعال کردن برنامه موردنظر سوئیچ را به Off تغییر دهید.
  • برای مسدود کردن یک مرتبه تمام برنامه­ های در حال اجرای پس زمینه، گزینه Let apps run in the background را انتخاب کنید.

هر برنامه­ ای که غیر فعال شود تنها زمانی که آن را باز کنید قابل استفاده خواهد بود. غیر فعال کردن تمام برنامه ­ها کار درستی نخواهد بود، برای مثال اگر برنامه ایمیل فعال نباشد نمی ­توانید از پیام ­های جدید اطلاع پیدا کنید.

غیرفعال کردن برنامه ها در پس زمینه ویندوز 10

به استثنای برنامه مخرب نصب شده، غیر فعال کردن تمام برنامه ­­ها تفاوت چندانی بر عملکرد سیستم ندارد مگر اینکه سیستم ضعیفی داشته باشید. این روش می ­تواند بازدهی عملکرد سیستم شما را تحت تاثیر قرار دهد خصوصا اگر اپ استورهای نصب شده زیادی داشته باشید.

منبع makeuseof.com