فرش های ایرانی همراه با دکوراسیون منزل شما

راهکارهایی برای بهتر جلوه کردن فرش

فرش ها طراوت بی نظیری به منزل می بخشند

فرش های سنتی و دستبافت ایرانی آن قدر اصالت و زیبایی توامان را در دل تار و پود خود جای داده اند که نمی تواند از حضور آن ها در دکوراسیون داخلی خانه به سادگی گذشت. اصولا فرش را نمی شود از خانه های ایرانی جدا کرد چه برسد به آن که این آن ها، فرش های سنتی ایرانی باشند. اما آن ها هر قدر هم که زیبا باشند تا بستر مناسبی نداشته باشند نمی تواند آن جلوه گری خاص خودشان را به نمایش بگذارند. امروز می خواهیم به شما نکاتی را بگوییم که با استفاده از آن ها بتوانبد بستری مناسب برای هنر نمایی فرش های سنتی ایرانی تان پیدا کنید

مبلمان چوبی

 فرش های ایرانی، مخصوصا گلیم ها، جاجیم ها و فرش های عشایری دارای رنگ های پرحرارت و پر انرژی نظیر قرمز هستند. در واقع ان ها دریچه ای برای تماشای جذابیت رنگ قرمز هستند. برای تکمیل زیبایی این فرش ها و خودنمایی رنگ ها بهتر است از مبلمان های چوبی با طرح های مینیمال استفاده کنید. این که می گوییم طرح های مینیمال به این دلیل است که خودآن ها معمولا دارای طرح ها و نقش های زیادی هستند و اگر قرار باشد که مبلمان های تان هم پر جزییات باشند عملا هیچ کدام به چشم نمی آیند.

اتاق با دکوراسیون سفید

 اگر برای اینکه خانه کوچک تان بزرگتر جلوه کند، دیوار ها و کف خانه را سفید در نظر گرفته اید و حالا فکر می کنید که این خانه به یک هیجان بصری نیاز دارد تا جان بگیرد، این کار را به دست فرش های ایرانی و رنگ های گرم آن ها بسپارید.

فرش های آویخته به دیوار

 تا به حال پیش خودتان فکر کرده اید که فرش را روی زمین پهن یا به دیوار آویزان کنیم؟ آن ها می توانند علاوه بر کف خانه روی دیوار ها هم بنشینند، این هم شامل همان قانون های دکوراسیونی است که همیشه به شما می گوییم می توانید زیر پا بگذاریدشان. اگر فکر می کنید دیوارهای خانه تان بیشتر از کف خانه تان می تواند به جلوه گری و طرح های آن ها کمک کند پس در انجام این کار تعلل نکنید و هر کسی را که به دکوراسیون داخلی خانه شما پا می گذارد را غافلگیر و هیجان زده کنید.

فرش های ایرانی و پارکت های چوبی 

پارکت، کفپوش هایی با حس آشنا در دکوراسیون داخلی هستند. این پارکت ها هم بستر مناسبی برای آنان پدید می آورند. معمولا این پارکت ها دارای رنگ های قهوه ای تیره هستند که عجیب با رنگ قرمز ست می سوند. پس شک نکنید که اگر کف پارکت دارید روی آن ها می توانید حساب کنید.

وسیله های دکوری خانه

فرش های ایرانی حتی برای انتخاب وسیله های دکوری خانه تان هم می توانند کمک تان کنند. مثلا آن ها می توانند سر نخ های خوبی برای انتخاب رنگ پارچه های رومبلی و یا حتی رنگ کوسن های تان به شما بدهند، کافی است کمی به آن ها اعتماد کنید. و سعی کنید هر چیزی را که می خواهید به دکوراسیون داخلی خانه تان اضافه کنید را از دل همین ها بیرون بکشید.

منبع chidaneh.com
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.