فلفل دلمه و بادمجان را در منزل کشت کنید

نحوه کشت فلفل دلمه و بادمجان

افرادی که کاشت سبزی‌ها و صیفی‌جات مثل فلفل دلمه و بادمجان را بنابر علاقه و دلبستگی خود در آپارتمان انجام می‌دهند، برای اجرایی کردن علاقه خود نه تنها به مساحت‌های کوچک باغچه‌های خانگی می‌اندیشند، بلکه وسایل و لوازم موردنیاز را در نظر دارند. نظیر جعبه‌های چوبی یا سفالی که بر لبه پنجره‌ها قرار داده می‌شوند، گلدان‌هایی که به شکل‌ها و اندازه‌های گوناگون ساخته می‌شوند، گلدان‌هایی که آویخته می‌گردند و حتی گونی‌ها و کیسه‌هایی که پر از خاک باغچه شده و بستری برای کاشت را فراهم می‌آورند که علاقمندان به کشت‌وکار سبزیجات را به سوی خود فرا می‌خوانند، البته آنهایی که اجرایی شدن این علاقه را با پشتکار و ابتکار دنبال می‌کنند می‌توانند در روندی منظم و متعادل، از مزرعه کوچک خود محصولاتی را برداشت نمایند که با میل و ذوق آنها تناسب داشته باشد و چنانچه این راهکار را پذیرفته باشند که محصول تولید شده باید هر چه تازه‌تر و سریع‌تر از مزرعه به آشپزخانه‌ها انتقال یافته و به مصرف برسد. زمانی که در اجرای این راهبرد موفق می‌گردند، شیرین‌ترین پاداش‌ها را دریافت کرده‌اند. کلید این توفیق برنامه‌ریزی، انتخاب مناسب، علاقمندی، ابتکار و پشتکار می‌باشد.

فلفل دلمه و بادمجان:

 بادمجان بومی کشور هندوستان بوده و توسط اعراب به اروپا و از آنجا به آمریکا و سایر کشورهای جهان راه یافت. گیاهی است یکساله که ریشه آن سطحی و ساقه آن نیمه خشبی و دارای شاخه‌های گسترده است. برگ‌های آن ساده کنگره‌دار سبز روشن و کرکدار می‌باشد. این گیاه نسبت به سرما حساس بوده و بومی نواحی به نسبت گرم است و در دمای پایین‌تر از ۱۶ درجه رشد کافی ندارد. دستورالعمل کاشت و داشت بادمجان قلمی و دلمه‌ای شبیه گوجه‌فرنگی می‌باشد و پس از رشد بوته معمولاً چهار ساقه فرعی را در روی ساقه اصلی حفظ کرده و بقیه را حذف می‌کنند.

بهترین خاک برای کاشت بادمجان زمین‌های شنی و رسی است. جالب است که بدانید در صورت دقت در کاشت و مراقبت‌های بعدی محصول یک یا دو بوته بادمجان برای تأمین مقدار مصرفی هر نفر از افراد خانواده کافی می‌باشد.بادمجان دارای ویتامین‌های A, C و املاح معدنی آهن، کلسیم، فسفر، منیزیم و مقداری آهن است. بادمجان را کاملاً رسیده مصرف کنید، زیرا در بادمجان نارس ماده‌ای به نام سولانین وجود دارد که سمی است.

 فلفل ریز تند و فلفل دلمه‌ای:

 موطن اصلی این گیاه آمریکای مرکزی است. پرو و مکزیک اولین کشورهایی بودند که به کاشت آن اقدام کردند.  گیاهی است یکساله و دارای ساقه‌های منشعب به طول ۵۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر می‌باشد. به علت داشتن سیستم ریشه‌ای ضعیف نیاز به آب زیادی دارد. ایده‌آل‌ترین دما برای کاشت فلفل ۱۱ درجه و برای رشد و نمو بالای ۱۴ درجه سانتیگراد است و دمای بالای ۳۰ درجه برای این گیاه ضرر دارد و کمتر از آن نیز زیان‌آور می‌باشد.در مقابل دمای کم از خود عکس‌العمل نشان می‌دهد.  طرز تهیه زمین و نحوه کاشت و آبیاری فلفل دلمه و بادمجان به گوجه فرنگی است.

برای رشد و نمو مناسب طالب نور، دما و آب زیادی است. نور کم در زمستان باعث افتادن گل و غنچه شده و حتی در بعضی مواقع تمامی برگ‌ها نیز می‌ریزد. محصول فلفل ریز پس از دو ماه و نیم و فلفل دلمه‌ای پس از سه ماه بعد از تاریخ نشاکاری قابل برداشت است.برای برداشت محصول بیشتر بهتر است از شاخه‌های فلفل دلمه‌ای ۲ تا ۳ شاخه را نگهداری و بقیه را هرس نمایید. پس از کاشت فلفل دلمه در زمین اصلی برای رشد بهتر و قوی‌تر اولین گل آن را بچینید. این گیاه اشتهاآور بوده و دارای انواع ویتامین از جمله ویتامین C است که در تنظیم فشار خون اثر زیادی دارد. محصول یک بوته فلفل برای تأمین مصرف هر نفر از افراد خانواده کافی است.

منبع زندگی آنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.