راز خانم‌هایی که بدون رژیم غذایی لاغرند

چند نکته ساده برای کاهش وزن

حتما شما هم با خانم‌هایی برخورد داشته‌اید که هر چه بستنی و شیرینی می‌خورند چاق نمی‌شوند. با اینکه هیچوقت رژیم غذایی دنبال نمی‌کنند اما لاغر و خوش هیکل هستند. اگر می‌خواهید با رمز و راز لاغری این افراد آشنا شوید، موارد زیر را نگاهی بیندازید. شما هم می‌توانید با رعایت این اصول بدون آنکه سختی تحمل کنید، خوش‌هیکل بمانید.

آب بنوشید

نوشیدن آب و رژیم غذایی
گاهی احساس گرسنگی و تشنگی را اشتباه می‌گیریم

آبرسانی به بدن نه تنها برای سلامت عمومی بدن لازم و مفید است بلکه گاهی ما احساس گرسنگی و تشنگی را اشتباه می‌گیریم. نوشیدن آب هم برای سلامت بدن و هم کنترل وزن مفید است. گرچه نوشیدن نوشابه و آبمیوه و نوشیدنی‌های شیرین وسوسه‌انگیزتر است اما سعی کنید به جای این نوشیدنی‌ها، آب بنوشید. همیشه یک پارچ آب روی میز کارتان باشد که به شما یادآوری کند آب بنوشید. در مسیر هم یک بطری آب همراه داشته باشید.

هر روز یک بهانه نتراشید

رژیم غذایی و خوردن کیک
در خوردن شیرینی زیاده‌روی نکنید

یک روز تولد، یک روز سالگرد ازدواج، یک روز جشن شرکت و … . این مناسبت‌ها مدام برگزار می‌شوند و همیشه توجیهی هستند برای خوردن کیک و شیرینی. گرچه هرازگاهی باید چنین مناسبت‌هایی داشت اما باید سعی کنید وزن خود را ثابت نگه دارید.

در چنین مناسبت‌هایی سعی کنید برش کوچکتری از کیک را برای خود بردارید. می‌توانید باقیمانده کیک یا شیرینی را برای مصرف روز بعد خود همراه ببرید (اگر عاشق شیرینی هستید، این مطلب را بخوانید).

موقع شام زیاد حرف بزنید!

رژیم غذایی و غذا خوردن با دوستان
حرف زدن کمک می‌کند کمتر غذا بخورید

درست است! سر میز شام که نشستید سعی کنید با دوستان و همراهان سر حرف را باز کنید. حرف زدن موجب می‌شود ناخودآگاه کمتر غذا بخورید. در یک تحقیق، محققان از مردم خواستند یک کاسه بستنی را در ۵ یا ۳۰ دقیقه بخورند. کسانی که از خوردن لذت می‌برند، کم کم هورمون روده‌ای که خوردن را متوقف می‌کند، با نام peptide YY آزاد می‌کنند که به آنها فرمان سیری می‌دهد (قوانین رستوران رفتن برای کسانی که می خواهند وزن کم کنند).

وقت خود را صرف غذاهای رژیمی نکنید

خریدن مواد غذایی و رژیم غذایی
مواد غذایی که برچسب کم‌چربی دارند، بیشتر قند و مواد افزودنی دارند

غذاهایی که برچسب کم‌چربی یا کم‌کالری دارند به نظر خوب می‌رسند. مشکل اینجاست که اینگونه غذاها اغلب به شدت فراوری شده هستند و کربوهیدرات بالایی دارند. این مواد در بدن تبدیل به قند می‌شوند و به طور بالقوه به افزایش وزن کمک می‌کنند. کارخانه‌های تولیدکننده این مواد در ازای کم کردن چربی این غذاها، قند، نمک و دیگر افزودنی‌ها را افزایش می‌دهند.

هیچ غذایی بد نیست

براونی و رژیم غذایی
هر چه بیشتر خود را از خوردن کیک و شیرینی محروم کنید، بیشتر به آن تمایل پیدا می‌کنید

قصد نداریم این تقسیم‌بندی را انجام دهیم که کیک بد است و کلم خوب. در تحقیقی، زنانی که برای یک هفته از خوردن شکلات محروم شده بودند، بیشتر تمایل به خوردن شکلات داشتند و احتمال داشت شکلات بیشتری بخورند. تحقیق دیگری در سال ۲۰۱۰ این موضوع را تایید کرد. اگر مدام به خودتان بگویید شکلات نیست و نباید شکلات بخوری بیشتر به سمت شکلات کشیده می‌شوید و متوجه می‌شوید مقدار زیادی شکلات و تنقلات خورده‌اید و احساس می‌کنید نمی‌توانید در رژیم گرفتن موفق باشید. نتیجه این احساس نیز احساس گناه است و نتیجه عکس دارد. برای برقراری رابطه بهتر با غذاها، واژه “بد” را از دایره لغات خود حذف کنید.

خوب بخوابید