۱۴روش برای داشتن لبخند زیبا

لبخند بیشترین مرکز توجه را به خود جلب می‌کند

فقط با تمرین می توانید لبخند شیرین تان را با اعتماد به نفس، در معرض نمایش قرار دهید. لبخند شما اولین چیزی است که بسیاری از افراد هنگام برخورد با شما به آن توجه می‌کنند. یک لبخند زیبا هیچ‌وقت یک‌‌شبه به دست نمی‌آید و ایجاد و حفظ آن مستلزم به‌کارگیری انواع روش‌هاست.

چگونه لبخند جذاب‌تری داشته باشیم؟ 

۱- اعتماد به نفس خود را بالا ببرید 

لیخند و اعتماد به نفس

یک لبخند کامل لزوما نیازی به داشتن دندان هایی هالیوودی و یا لب های خاص ندارد. توجه مردم بیشتر به مواردی است که باعث لبخند شما می شود تا خود نحوه خندیدن تان. بنابراین، لبخندی دلنشین است که به دیگران احساس شادی، گشاده رویی و آرامش بدهد. پس لبخندتان را از دیگران دریغ نکنید و با اعتماد به نفس بخندید.

۲- مقابل آینه تمرین آرامش کنید 

لبخند و مقابله آینه ایستادن

مقابل آینه قرار گرفته و عضلات صورت و شانه خود را شل کنید. اگر استرس دارید، به آرامی گونه ها و پیشانی خود را ماساژ دهید. سپس، فک های خود را چند بار منقبض و شل کنید.

۳- به چیزهای خوب فکر کنید 

خنده واقعی بهترین نوع لبخند است. بنابراین، سعی کنید به خاطرات بامزه و یا اتفاقات خنده داری که به تازگی با دوستان خود تجربه کرده اید فکر کنید تا لبخند رو لبان تان نقش ببندد. حتی داستان های خجالت آور دوران بچگی شما هم می توانند شما را به خنده بیندازند، پس آنها را از خاطره خود دور نریزید.

۴- به چشمان خود توجه کنید 

لبخند

یکی از تفاوت های کلیدی بین یک لبخند واقعی و یک خنده دروغین چشمان و تغییراتی است که در ماهیچه های اطراف آنها رخ می دهد. بنابراین، سعی کنید هنگام خندیدن چشم های خود را کمی باز کرده و ابروهایتان را کمی بالا ببرید. همچنین اگر حین خندیدن سر خود را نیز اندکی کج کنید، لبخندتان جذاب تر می شود.

۵- لبخند رسمی را تمرین کنید 

لبخند رسمی

لبخند رسمی مناسب محیط های رسمی مانند مدرسه، دانشگاه و یا محیط کار است. در این مکان ها بهتر است که لبخندی باوقار داشته باشید. در این نوع لبخند سعی کنید همیشه دندان های ردیف بالا و پایین را به هم جفت کنید. همچنین می توانید لب های تان را ببندید و یا به صورت نیمه باز نگهدارید تا کمی از دندان های تان معلوم شود. در ضمن، زبان تان را همیشه پشت دندان های ردیف بالا قرار دهید. این باعث می شود تا لب پایین پرتر و فواصل بین دندان هایتان کمتر دیده شود. البته این نوع لبخند بیشتر زنانه می باشد اما هر کسی می تواند آن را تمرین کند.

۶- لبخندی دوستانه داشته باشید 

لبخند

حتی یک لبخند کوچک در محیط های اجتماعی اطراف شما، توجه دیگران را به شما جلب می کند. این کاملا نامحسوس است، اما وجود دارد. بنابراین، لب های تان را به همدیگر بفشارید و سپس سعی کنید گوشه های لبت تان را بالا ببرید. برای چند ثانیه لبخند خود را به اندازه کافی نگه دارید تا افراد اطراف تان متوجه آن شوند. یا می توانید مرکز لب های خود را سفت نگه داشته و اطراف آنها را بالا ببرید تا هنگام خندیدن، لب های تان مانند یه منحنی دیده شوند.

همچنین می توانید گوشه های لب های تان را طوری به اطراف حرکت دهید تا یک لحظه دندان های تان دیده شوند. یا اینکه یک طرف از دهان خود را بالاتر برده و طرف دیگر را پایین نگه دارید. البته کج خندیدن ممکن است این طور به نظر برسد که شما دارید پوزخند می زنید و یا طرف مقابل را مسخره می کنید؛ بنابراین، در به کارگیری این روش باید محتاط باشید.

۷- با تمام وجود بخندید 

لبخند

دهان خود را طوری باز کنید که دندان های تان کاملا از هم جدا شوند و یک قهقه بزنید. همچنین ابروهای خود را کاملا بالا برده و نشان دهید که کاملا از روز خود لذت می برید و خوشحال هستید.

۸- مراقبت از بهداشت دهان و دندان 

داشتن دندان های سالم باعث می شود که هنگام لبخند زدن، ظاهرتان زشت به نظر نیاید. بنابراین از دندان هایتان مراقبت کنید.

۹- هر روز نخ دندان بکشید 

لبخند و نخ دندان

نخ دندان پلاک‌ها را از بین دندان‌ها و زیر لثه‌ها یعنی دقیقا جاهایی که مسواک به آنها دسترسی ندارد، پاک می‌کند. استفاده‌ی روزانه از نخ دندان مانع پوسیدگی دندان و التهاب لثه می‌شود. اگر پلاک‌ها را از بین نبرید، زیر سطح خطوط لثه جمع می‌شوند و به این ترتیب دچار بیماری‌های پیرادندانی می‌شوید، استخوان دندان‌تان از بین می‌رود و در نهایت دندان‌ خود را از دست خواهید داد.

برای استفاده صحیح از نخ دندان باید آن را محکم به دور انگشت‌تان بپیچید و در فضای بین دندان‌ها وارد کنید. دو یا سه بار به آرامی آن را در زیر خطوط لثه‌ بالا و پایین کنید. اگر دچار خونریزی شدید باید بدانید که این خونریزی احتمالا به علت التهاب لثه یا یک نوع بیماری لثه است. اگر خونریزی ناشی از التهاب خفیف یا معتدلِ لثه باشد، در طی ۲ هفته بند خواهد آمد. اگر واقعا نمی‌توانید از نخ دندان استفاده کنید، آب‌پاش دهانی را امتحان کنید. این دستگاه آب یا محلول دهان‌شوی را روی دندان‌ها اسپری می‌کند و پلاک و غذاهای باقی‌مانده بین دندان‌ها و زیر خط لثه را تمیز می‌کند.

۱۰- روزی دو بار مسواک بزنید

لبخند و مسواک زدن

روزانه ۲ دفعه و هر بار حداقل ۲ تا ۳ دقیقه مسواک بزنید تا دندان هایی سالم و تمیز داشته باشید. برای نتیجه بهتر، از خمیردندان های حاوی فلوراید استفاده کنید. در ضمن، از مسواک های سخت استفاده نکنید، زیرا نه تنها دندان های شما را تمیزتر نمی کنند، بلکه باعث صدمه دیدن دندان ها و لثه هایتان می شوند. همچنین نباید به صورت طولانی از سفید کننده های دندان استفاده کنید، زیرا آنها باعث سایش دندان ها شده و مینای آنها را از بین می برند.

۱۱- از سفید کننده های خانگی استفاده کنید

لبخند و سفید کردن دندان

اگر کشیدن نخ دندان و مسواک زدن منظم دندان هایتان را سفید و درخشان نمی کند، از سفید کننده های خانگی به صورت کوتاه مدت و محدود استفاده کنید. این درمان های خانگی کم هزینه بوده و به شما آسیب نمی رسانند. بدین منظور، مقداری جوهر نمک را به خمیر دندان زده و حدود ۲ دقیقه دندان هایتان را مسواک بزنید. این کار را فقط یکبار در هفته انجام دهید، زیرا بیشتر از این مقدار می تواند به دندان هایتان صدمه وارد کند.

همچنین می توانید ۱ قاشق مرباخوری روغن نارگیل را در دهان خود به مدت چند دقیقه چرخانده و سپس بیرون بریزید. هرگز از درمان های خانگی شامل توت فرنگی، سرکه و یا دیگر میوه های اسیدی استفاده نکنید، زیرا آن ها مینای دندان را از بین می برند.

۱۲- مراقب درمان های حرفه ای سفید کردن دندان هایتان باشید

اکثر روش های سفید کننده دندان ممکن است برای افرادی که لثه های حساس دارند یا دندان هایشان دارای حفره هست، دردناک باشد. مثلا نوارهای سفیدکننده ای که در اکثر داروخانه ها یافت می شود، قادرند لکه های عمیق و یا سطحی روی دندان ها را از بین ببرند. اما ممکن است به طور گذرا حساسیت ایجاد کنند. همچنین ژل سفید کننده دندان از نوار سفید کننده قوی تر است، اما قبل از استفاده بهتر است با یک متخصص دندانپزشک مشورت کنید.

۱۳- از مواد ایجاد کننده لکه روی دندان پرهیز کنید

لبخند

قهوه، چای سیاه و نوشیدنی های الکلی باعث تولید لکه روی دندان می شوند. بنابراین، سعی کنید این موارد را کمتر مصرف کنید. همچنین سیگار نیز دشمن دندان ها بوده و آن را به شدت لکه دار می کند؛ بنابراین، با کمک یه متخصص به مرور آن را ترک کنید.

۱۴- لب هایتان را نرم و لطیف نگه دارید

لبخند و نرم کردن لب

فراموش نکنید که لب بخش حیاتی در لبخند زیبای شماست؛ بنابراین با مسواک، لب های خود را لایه برداری کنید. البته اگر لب هایتان دچار قاچ خوردگی شده است، بهتر است این روش را بلافاصله بعد از حمام، بکار بگیرید. همچنین ازکرم لب حاوی مواد ضد آفتاب استفاده کنید. در ضمن، با نوشیدن آب کافی، بدن خود را پر آب نگه دارید.

۱۵- دندان هایتان را زیبا کنید 

لبخند

گاهی اوقات نامنظمی و یا فواصل بین دندان ها باعث می شوند تا ما لبخندی زیبا نداشته باشیم. بنابراین، با یک دندانپزشک زیبایی مشورت کرده و از وی بخواهید وضعیت دندان هایتان را بهتر کند. مثلا اگر تعدادی از دندان های خود را از دست داه اید، با ایمپلنت، زدن پل و یا دندان مصنوعی، خنده ای زیبا به خود هدیه دهید.

۱۶- سیگار و قلیان را ترک کنید 

لبخند و سیگار

سیگار و قلیان دندان‌هایتان را زرد می‌کنند. زردی و جرم ناشی از دود گاهی اوقات سطحی و ظاهری است و می‌توان با جرم‌گیری آن را از بین برد، اما باید حواس‌تان باشد که گاهی این زردی و جرم به مینا‌ی دندان نفوذ و آنجا جا خوش می‌کند.

سیگار و قلیان به لثه‌های سالم شما آسیب می‌زنند، آن‌ها را به عقب می‌برند و در اطراف دندان‌ها حفره‌های بزرگ ایجاد می‌کنند؛ به این ترتیب دندان‌ها بلندتر به نظر می‌رسند و فضاهای سیاهی بین آنها دیده می‌شود. مصرف دخانیات درمان بیماری‌های لثه را نیز دشوارتر می‌کند.

کیوی پادزهر عالی برای سیگار

۱۷- مصرف چای و قهوه را کم کنید 

لبخند و چای و قهوه

همه می‌دانیم که نوشیدنی‌هایی نظیر چای و قهوه دندان‌ها را زرد می‌کنند. این نوشیدنی‌ها نیز لایه‌ی زردی را روی دندان‌هایتان ایجاد می‌کنند که با جرم‌گیری از بین می‌روند؛ اما همان‌طور که در مورد دخانیات گفتیم، این زردی ممکن است وارد مینای دندان‌هایتان بشود.

چای یا قهوه‌‌ی خوش‌عطر و طعم‌تان را با نی میل کنید تا دندان‌هایتان جرم نگیرند و ریسک از دست دادن این عضو حیاتی را کاهش دهید. بهتر است پس از نوشیدن چای و قهوه آب در دهان‌تان بچرخانید؛ با این کار مایع تیره‌رنگ به مدت طولانی روی دندان‌تان نمی‌نشیند.

۱۸- آب بسیار بنوشید 

لبخند و نوشیدن آب

آب سالم‌ترین نو‌شیدنی برای داشتن لبخند زیبا و سلامت بد‌ن‌تان است. نوشیدن آب دندان‌ها را تمیز می‌کند و مانع پوسیدگی آنها می‌شود. آب شیر بهترین گزینه است، چرا که فلوراید موجود در آن در محدوده‌ی میزان توصیه‌شده است. آب‌های بسته‌بندی اغلب از منابعی تهیه می‌شوند که یا به مقدار فلوراید موجود در آن نظارت نمی‌شود یا کاملا فاقد فلوراید است. میزان مناسب فلوراید سلامت دندان‌ها را ارتقا می‌دهد و مانع پوسیدگی آنها می‌شود.

نوشیدن مداوم نوشیدنی‌های اسیدی یا شیرین باعث تسریع پوسیدگی و از بین رفتن دندان می‌شود. از آنجا که نوشیدنی‌های ورزشی مضرات زیادی برای دندان‌ها دارد، ورزشکاران جزو افرادی هستند که دندان‌هایشان بیشتر در معرض آسیب قرار دارد.

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. کیان می گوید

    با سلام ممنون از سایت خوبتون تشکر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.