چگونه از موهای خشک و آسیب دیده مراقبت کنیم؟

از محصولات گیاهی برای احیا موهایتان استفاده کنید

احتمال خشکی بیشتر موها و آسیب‌ دیدگی‌ هم به‌ خاطر سرما و آلودگی هوا بسیار بیشتر است. بنابراین مراقبت از مو در فصل سرد و خشک متفاوت از آن چیزی است که در تابستان انجام می‌ دهید. رفتار موها همیشه به یکسان نیست و ‌وضعیت ظاهری و سلامت موها می‌ تواند در موقعیت‌ ها و دوره‌ های مختلف تغییر کند. در دوره‌ ها و فصل‌ هایی موهای شما نرم و درخشان است اما گاهی هم به شدت خشک و آسیب دیده به نظر می‌ رسد. در فصل‌ های سرد وضعیت‌ موها با زمانی که هوا گرم است فرق می‌ کند. در فصل پاییز احتمال ریزش مو بیشتر است و اساساً سرما باعث می‌ شود رشد موها نیز کمتر شود. احتمال خشکی بیشتر موها و آسیب‌ دیدگی‌ هم به‌ خاطر سرما و آلودگی هوا بسیار بیشتر است. بنابراین مراقبت از مو در فصل سرد و خشک متفاوت از آن چیزی است که در تابستان انجام می‌ دهید. اگر دوست دارید موهای نرم و درخشانی داشته‌ باشید از این راهکارهای ساده و کم خرج استفاده کنید و وضعیت ظاهری و سلامت موها را بهبود بدهید.

این‌ روزها محصولات مراقبت از موی بسیاری در فروشگاه‌ های مختلف در دسترس و قابل تهیه هستند که مصرف برخی از آن‌ ها می‌ تواند برای درمان خشکی موها در زمستان بسیار مفید و موثر باشد. با این وجود، راه‌ حل‌ های خانگی موثری هم وجود دارد که می‌ توانند باعث رشد بیشتر موها شوند و هم‌ زمان آن‌ ها را درخشان و نرم کنند. می‌توانید با استفاده از این راه‌ حل‌ های خانگی و ساده برای سالیان دراز موهایی طبیعی و جذاب داشته باشید. خشکی موها با تغییرات آب‌ و هوایی و فصلی می‌ تواند بسیار سخت‌ تر و یا جدی‌ تر شود. بادهای سرد رطوبت موها را از بین می‌ برد و آن‌ ها را خشک، سخت و غیرقابل انعطاف می‌ کند. پس برای حفظ رطوبت و مراقبت بیشتر از موها سعی کنید حتما از این دستورهای خانگی استفاده کنید و اطمینان داشته باشید بیشترین نتیجه ممکن را برایتان خواهند داشت. در ادامه با برخی از این راه‌ کارهای موثر و مورد اطمینان که مصرف‌ شان کمک بزرگی برای رشد و پرپشتی موهایتان خواهند بود آشنا می‌ شوید.

ماست برای موهایی نرم‌ تر

موهای خشک و ماست
ترمیم موهای آسیب دیده

اگر برای از بین بردن موهای خشک تان به فکر خرید یک محصول درمانی گران قیمت افتاده‌ اید دست نگه دارید. شما آنچه برای نرم شدن موهایتان نیاز دارید را در آشپزخانه پیدا می‌ کنید. به جای هزینه کردن برای خرید یک محصول درمانی ما به شما پیشنهاد می‌ دهیم از ماست استفاده کنید. بعد از یک یا دو بار استفاده از ماست شما براحتی تغییر را احساس می‌ کنید. ماست بهترین محصول برای نرم شدن موهاست و موها را درخشان می‌ کند. اگر استفاده از ماست به شکل روزانه برایتان دشوار است می‌ توانید فقط هفته‌ ای یک بار از این روش استفاده کنید. روش استفاده بسیار آسان است. ابتدا موها را با مقداری ماست بپوشانید و سپس آن را با شامپوی روزانه خود بشویید.

شست‌ و‌ شوی مو با شیر سرد

هفته‌ ای یک بار موهایتان را با شیر نجوشیده سرد بشویید. بعد از مدت کوتاهی متوجه می‌ شوید چقدر موها محکم‌ تر و بهتر شده‌ اند و ریزش مو، خشکی، شکنندگی و جلای از دست رفته مو به‌طور کامل درمان شده است. به مرور زمان همه آنچه از دست رفته را دوباره به دست می‌ آورید.

از شامپوی بچه استفاده کنید

گاهی لازم است شامپویی را که به‌ طور مستمر استفاده می‌ کنید کنار بگذارید و شامپویی مصرف کنید که کمتر مواد شیمیایی دارد. هفته‌ ای یک بار برای شست‌ و‌ شوی مو از شامپوی بچه استفاده کنید. خیلی زود متوجه تفاوت آن می‌ شود. برای اینکه مطمئن شوید نرمی موها از دست نرفته است از نرم‌ کننده استفاده کنید.

از روغن نارگیل بیشتر استفاده کنید

موهای خشک و روغن نارگیل
ترمیم موهای آسیب دیده

این پیشنهاد به ویژه برای کسانی که اهل استفاده از روغن‌ ها برای پوست و مو هستند بسیار مفید است. اکنون فصل استفاده از روغن نارگیل است. روغن نارگیل نه تنها موها را نرم می‌ کند بلکه باعث رطوبت‌ رسانی کافی به پوست نیز می‌ شود و جلوی خشک شدن و آسیب‌ دیدگی موها را می‌ گیرد. شما می‌ توانید چند قطره روغن کرچک نیز به روغن نارگیل اضافه کنید تا مطمئن شوید حجم موهایتان در سرما از دست نمی‌ رود.

ترمیم و درمان موهای آسیب‌ دیده با استفاده از آووکادو

یک آووکادو رسیده را له و خمیر کنید (هسته گرفته شده) و با یک تخم‌ مرغ مخلوط کنید. خمیر نرم به دست‌ آمده را به موهای خیس یا مرطوب خود بزنید. آووکادو سرشار از ویتامین‌ های مغذی، اسیدهای چرب لازم و مواد معدنی است که کمک موثری در ترمیم و پر زرق و برق جلوه دادن موهایتان خواهد بود. بگذارید این ماسک ۲۰ دقیقه روی سرتان بماند و بعد چند بار آب‌ کشی کنید. توصیه می‌ شود برای درمان موهای آسیب دیده یک‌ بار در هفته و برای داشتن موهایی سالم یک‌ بار در ماه از این ماسک استفاده کنید.

ماساژ با استفاده از کره

سعی کنید حتما از این درمان ساده خانگی استفاده کنید. می‌ توانید موهای خشک، شکننده و آسیب‌ دیده خود را با استفاده از تنها مقدار کمی کره براق و خوش‌ ظاهر کنید. کره را روی موهای خشک ماساژ دهید و با استفاده از یک کلاه حمام تمامی موهای سرتان را بپوشانید، نیم ساعت صبر کنید و بعد موهایتان را خوب بشویید تا همه کره‌ ها پاک شود.

نرم کردن موها با استفاده از روغن زیتون

می‌ توانید رطوبت از دست رفته موهایتان را با استفاده از روغن زیتون دوباره اِحیا کنید و خشکی آن را برطرف و جبران کنید. ۲/۱ فنجان روغن زیتون را گرم کنید (بدون اینکه به جوش بیاید) و بعد به روی موهایتان بمالید. سرتان را با استفاده از یک کیسه پلاستیکی بپوشانید و بعد آن را درون یک حوله بپیچید. بگذارید این ماسک ۴۵ دقیقه روی سرتان بماند و بعد با استفاده از یک شامپو مناسب خوب بشویید.

موهایتان را با چای بشویید

ممکن است فکر کنید چای تنها درمان‌ گر مناسبی برای گلو درد است اما می‌ توانید به کمک چای موهایتان را به طور طبیعی درخشنده و براق کنید. حدود یک لیتر آب گرم را با چای تازه دم ترکیب کنید و بعد از اینکه موهایتان را با شامپو شستید و آبکشی کردید، آخرین بار با استفاده از این محلول موهایتان را آب بکشید. چای می‌ تواند رنگ موها‌یتان را تحت تاثیر قرار دهد و جذابیت آن را بیشتر کند پس در نظر داشته باشید از چایی استفاده کنید که متناسب با رنگ موهایتان باشد. برای موهای بلوند از چای بابونه استفاده کنید و توجه داشته باشید که چای سیاه می‌ تواند موهایتان را تیره‌ تر کند. اگر موهای مشکی یا خرمایی دارید از چای سیاه استفاده کنید تا موهایتان درخشنده و پر رنگ‌ تر دیده شود.

از ماسک سرکه سیب کمک بگیرید

با استفاده از این ماسک بی‌ نظیر خانگی موهای‌ آسیب دیده‌ تان را دوباره زنده کنید. یک قاشق‌ چای‌ خوری سرکه سیب را با دو قاشق روغن زیتون و سه عدد سفیده تخم‌ مرغ خوب مخلوط کنید و بعد روی سر و موهایتان بمالید. با استفاده از یک کلاه حمام و یا کیسه پلاستیکی موهایتان را بپوشانید. بعد از نیم‌ ساعت موهایتان را با یک شامپو مناسب بشویید و خوب آب‌ کشی کنید.

املت شامپو درست کنید!

یک تخم‌ مرغ را با مقدار کمی شامپو مخلوط کنید و روی موهایتان بمالید. بعد از پنج دقیقه، خوب آب‌ کشی کنید. این درمان تاثیر به سزایی در پروتئینه کردن موهایتان خواهد داشت.

  • چند نکته مهم:

اگر بیشتر اوقات موهایتان را به شکل دم اسبی جمع می‌ کنید، چند ساعت در روز موهایتان را باز بگذارید تا کمی استراحت کند. موهایتان را به سمت عقب و خیلی سفت نکشید و هیچ‌ گاه با هیچ‌ نوع اکسسوری (لوازم تزئینی مو مثل کلیپس مو و غیره) نخوابید.

جمع آوری و تنظیم: کاویاب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.