با مزایا و معایب تخت خواب تاشو آشنا شوید

تخت تاشو بهترین گزینه برای فضاهای کوچک است

سبک زندگی انسانها در عصر حاضر تابعی از نیازها و امکانات آنان می‌باشد که می‌تواند بر انتخاب‌های آنان تأثیر جدی داشته باشد. کمبود زمان، محدودیت در فضای منازل مسکونی و فشردگی برنامه‌های مختلف در همین زمان و فضای مینیاتوری از مهمترین این شاخصه‌ها هستند که انسان‌ها را ناگزیر به انتخابی دقیق و هدفمند در خریدهایی مانند مبلمان یا کالای خواب خواهد کرد. یکی از همین انتخاب‌های استراتژیک خانواده‌ها را می‌توان در خرید تخت خواب تاشو دیواری جستجو کرد. تختخواب‌هایی که در عین زیبایی و راحتی، می‌توانند راه حلی مناسب برای مشکل کمبود فضا در آپارتمان‌های امروزی باشند و در ساعات روز، فضای کافی برای مطالعه یا بازی کودکان را فراهم آورند و از طرف دیگر در زیبا سازی فضای منزل نقشی تعیین کننده داشته باشند. اما سوال اینجاست که علیرغم تمام این نکات مثبت، چه نقص یا نواقصی باعث تردید برخی مصرف کنندگان نسبت به خرید این کالای کاربردی می‌شود؟ و چه عامل یا عواملی در بروز مشکلات احتمالی دخیل هستند؟

کیفیت پایین مواد و یراق آلات مورد استفاده: 

این عامل اولین و مهم‌ترین فاکتور در انتخاب کلیه لوازم مورد استفاده در منزل بوده و هست. اینکه در تولید این محصول تماما از MDF با کیفیت بالا و فشردگی کافی استفاده شده باشد یا خیر، می‌تواند پاسخی برای تغییر شکل یا به اصطلاح افتادگی احتمالی در تخت باشد. اهمیت توجه به کیفیت علاوه بر MDF، در کلیه یراق آلات مورد استفاده به ویژه پمپ‌ها و جک‌ها نیز کاملا محسوس خواهد بود. در غیر اینصورت سروصداهای نابهنجار و طول عمر پایین می‌تواند یکی از متداول‌ترین پیامدهای نقص کیفی در محصول باشد حتی در مواردی میتواند ایمنی شما را نیز با مخاطره مواجه سازد.

عدم ضمانت و پشتیبانی فنی: 

نصب و راه اندازی اولیه، یکی از مهمترین و فنی‌ترین مراحل در استفاده مطلوب از تختخواب‌های تاشو محسوب می‌شود. به همین دلیل اگر پشتیبانی کافی و خدمات پس از فروش به درستی صورت نگیرد، کوچکترین نقص به وجود آمده می‌تواند به بزرگترین دغدغه برای خریداران تبدیل شده و جابجایی آن در نقل و انتقالات واحد مسکونی را به یک کابوس برای آنها مبدل کند. بسیاری از تختخواب‌های تاشو بدون خدمات پس از فروش تنها یک قدم تا پایان عمر مفیدشان فاصله دارند.

فقدان المان‌های زیبایی شناختی و به روز نبودن طراحی: 

استفاده از هر کالایی در کنار کاربرد معمول آن، باید بتواند حس رضایت در انسان‌ها را تأمین کند و جلوه‌ای زیباتر به محیط داخلی منزل ببخشد. با این اوصاف، کمدی مهر و موم شده که فاقد ظاهری زیبا یا تزئینات دلخواه باشد، نمی‌تواند یک انتخاب کاملا رضایتبخش تلقی شود.

متناسب نبودن با ابعاد اتاق و رنگ بندی محدود: 

افراد ممکن است در خصوص ابعاد و چینش امکانات مختلف نظیر چراغ خواب، کشوها و فضاهای مورد نیاز خود دارای نظرات بسیار متفاوتی باشند که ممکن است برای تأمین آن به مشقت بیفتند. علاوه بر این، ایجاد هارمونی رنگی مجموعه تختخواب تاشو دیواری با سایر لوازم منزل می‌تواند چالش بعدی در این مسیر باشد که می‌تواند خریداران را با وسواس مواجه کند.

 

آنچه به آن اشاره شد از مهمترین معضلات جدی پیش رو در استفاده از تختخواب‌های تاشو محسوب می‌شود که تا حد زیادی می‌توان از آنها پیشگیری نمود. کلید اصلی در حل این معایب را قبل از هرچیز دیگری می‌توان در خرید کالا از یک شرکت معتبر و متخصص دانست که دارای چندین ویژگی شاخص باشد:

  • به دلیل سابقه و اعتبار خود در عرضه محصولات، از کیفیت‌های بالا در مواد اولیه و کلیه لوازم مصرفی بهره گیرد.
  • دارای ضمانت نامه کتبی و واقعی بوده و دارای دانش تخصصی و امکانات لازم برای ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان خود باشد.
  • با علم روز و طراحی‌های نوین جهانی آشنایی داشته و دارای تنوع در انواع محصولات با توجه به نیاز مشتریان باشد.
  • اجناس تولیدی آن دارای قیمت‌های منطقی و رقابتی باشد.

مزایای استفاده از تخت خواب تاشو 

تخت خواب تاشو و اتاق خواب

تخت تاشو دارای متعلقاتی نظیر میز آرایشی و تعدادی کمد و قفسه و آینه قدی و میز کامپیوتر و کتابخانه و میز تحریر و … هستند و شما می‌توانید با قرار دادن این تخت خواب‌ها در فضای اتاق خواب بهترین دکوراسیون را برای اتاق خواب‌های یک نفره و یا دو نفره ایجاد کنید. با استفاده از تخت خواب‌های تاشو فضای زیادی از اتاق خواب شما آزاد می‌شود و می‌توانید در هنگام جمع کردن تخت خواب از فضای خالی موجود در اتاق خواب نهایت استفاده را ببرید. تخت خواب دو نفره و تخت خواب‌های یک نفره به ازای هر نفر ۲ متر مربع از فضای اتاق خواب را اشغال می‌کنند که در صورت استفاده از مدل تخت خواب تاشو در زمان جمع شدن تخت خواب همین مقدار متر مربع به متراژ اتاق خواب شما اضافه می‌شود. تخت خواب‌های تاشو همچنین به طراحان این امکان را می‌دهند تا از حداقل فضای اتاق خواب نهایت استفاده را ببرند. تخت خواب‌های تاشو باعث جذابیت بیشتر دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌های یک نفره و دو نفره می‌شوند همچنین این مدل تخت خواب‌ها دارای کارآیی بالایی هستند.

مدل تخت خواب تاشو استفاده بهینه از فضای اتاق خواب را به اندازه ۳۰ درصد افزایش می‌دهد. تخت‌های تاشو در انواع طرح و رنگ‌های متنوع برای افراد با سلیقه‌های مختلف طراحی شده‌اند و شما می‌توانید از بین این مدل‌های متنوع تخت خواب زیبا و شیکی که با فضای اتاق خواب‌تان مطابقت و همخوانی بیشتری دارد را انتخاب کنید.

نظرات مردم درباره تخت تاشو 

تخت خواب تاشو و اتاق خواب

وقتی که نظر افراد مختلف را در مورد تخت خواب‌های تاشو و جک دار میپرسیم بیشتر آنها معتقدند که این تخت‌ها می‌توانند برای منزل مناسب باشند اما فقط وقتی که جنس بسیار خوبی داشته باشند و به طور تکی در اتاق قرار نگیرد و بیشتر آنها ترجیح می‌دادند که از یک میز و یا کمد هم در کنار آن استفاده شود تا جلوه بهتری داشته باشد.

برخی دیگر از افراد معتقد هستند که مدل‌های یکنفره تختخواب‌های تاشو می‌تواند گزینه‌های مناسب‌تری از تخت خواب‌های دونفره باشد. همچنین بیشتر آنها معتقد بودند که اگر این تخت‌ها داخل کمد قرار داشته باشد جلوه بهتری دارد و بعضی از آنها به جای استفاده از تخت‌های تاشو برای اتاق کودکان تخت‌های دو طبقه را پیشنهاد می‌دادند که یک طبقه آن برای خوابیدن است و یک طبقه برای میز کار و بازی تعبیه شده است.

قیمت تخت تاشو 

تخت خواب تاشو و اتاق خواب

عوامل مختلفی در قیمت این تخت خواب‌ها اثر می‌گذارد که یکی از آن‌ها جنس پروفیل فلزی مورد استفاده در تخت خواب تاشو و نوع رنگ بدنه آن است. به این صورت که هرچه پروفیل ضخیم‌تر و نوع رنگ آن مرغوب‌تر باشد، قیمت تخت خواب تاشو هم بیشتر می‌شود. در حال حاضر بهترین نوع رنگ برای بدنه پروفیل رنگ‌های کوره‌ای و بهترین ضخامت برای آن ۰.۹ – ۱ میلیمتر است.

همچنین جنس باکس تخت نیز در این قیمت تاثیر گذار است. جنس باکس از دو نوع چوب ام دی اف یا نئوپان است که ام دی اف از نئوپان بهتر است و قیمت بیشتری دارد. البته در نظر داشته باشید که ام دی اف هم دو نوع ایرانی و خارجی دارد که هر کدام که در تخت به کار برود قیمت تخت تاشو را تغییر می‌دهد.

قیمت تخت خواب‌های تاشو با توجه به متریالی که در ساخت آنها به کار رفته است و همچنین ابعاد و طرح‌هایی که تولید شده‌اند متفاوت خواهد بود. این تخت‌ها می‌توانند در قیمت‌های مختلف عرضه شوند که معمولا رنج قیمت ۵ میلیون کف قیمت آنهاست و می‌تواند تا حدود ۲۰ میلیون نیز به فروش برسد.

البته تمام این قیمت مختص تختخواب به تنهایی نیست و معمولا خیلی از آن‌ها در قالب سرویس خواب ارائه می‌شوند که در کنار تخت خواب تاشو، کمد و میز هم قرار دارد و شما با خرید یک سرویس خواب هم تخت تاشو دارید و هم کمد و کشو و قسمت‌هایی برای قرار دادن وسایل مختلف. پس با این حساب قیمتی که برای خرید یک سرویس خوابی که این چنینی است پرداخت میکنید خیلی هم زیاد نیست.

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.