چه میزان ویتامین D باید دریافت کرد؟

نیاز بدنتان را به ویتامین D بشناسید

در این مقاله ۵ روش به شما معرفی می شود که به کمک آنها می توانید مصرف ویتامین D را اندازه گیری کنید. در میان پزشکان و متخصصان نظرات متفاوت و متضادی در خصوص میزان مصرف ویتامین D وجود دارد. مصرف ویتامین D به میزان اندک و ناکافی خطر ابتلا به بیماری های جدی از قبیل سرطان، بیماری های قلبی، پوکی استخوان، آسم و آلزایمر و حتی سرماخوردگی های رایج و آنفولانزا را بالا می برد. ظاهرا همه ما در معرض خطر کمبود ویتامین D هستیم. در اینجا تعدادی از بهترین توصیه های متخصصان جمع آوری شده است:

آزمایش ویتامین D بگیرید

از پزشک خود بخواهید آزمایش خون از شما بگیرند تا میزان ویتامین D محاسبه شود. از آنجا که جذب و استفاده از ویتامینD در افراد مختلف متفاوت است، افراد ممکن است به مقادیر متفاوتی از ویتامین D برای رسیدن به سطح سلامت نیاز داشته باشند. مطمئن شوید که پزشک شما دستور آزمایش ویتامینD بیست و پنج هیدروکسی داده است بقیه آزمایش ها ممکن است با خطا مواجه باشند.

سطح مطلوب را بیابید 

گرچه سطح زیر ۳۰ ng/ml ( نانوگرم/ میلی لیتر) نشان دهنده کمبود می باشد، بسیاری پزشکان معتقدند این سطح از ویتامینD خوب است. یکی از این متخصصان معتقد است که سطح مطلوب حداقل ۴۰ و شاید ۵۰ ng/ml است اما مقادیر بالاتر لزوما بد نیست. موج سواران، محافظان و افرادی که زمان زیادی را در فضای باز می گذرانند، معمولا ویتامینD آنها در سطح ۷۰ تا ۹۰ ng/ml است.

ساعت هایی از روز را مقابل نور آفتاب قرار بگیرید

اگر در حال حاضر کمبود قابل توجه ویتامینD ندارید و اگر در طول تابستان زمان زیادی را مقابل نور آفتاب قرار می گیرید، یا حداقل دست و پاها در معرض آفتاب هستند و زیاد از کرم ضدآفتاب استفاده نمی کنید، احتمالا نیازی به مصرف مکمل ندارید. یکی از متخصصان پیشنهاد کرده است که قبل از استفاده از کرم ضدآفتاب حداقل ۱۰ دقیقه در معرض نور آفتاب قرار بگیرید ( بسته به زمان، فصل، مکان و رنگ پوست). ویتامینD که از نور آفتاب دریافت می شود نسبت به ویتامین d که از مکمل ها یا غذاها دریافت می شود ( البته علاوه بر ماهی سالمون و قارچ shiitake بیشتر غذاها میزان قابل توجهی ویتامینD ندارند)، ماندگارتر است.

مکمل ویتامین D3 

در فصل پاییز، زمستان یا اوایل بهار که دریافت نور خورشید چندان زیاد نیست و در صورتی که می دانید کمبود ویتامین D دارید، باید از مکمل های ویتامینD استفاده کنید( سالم ترین این مکمل ها ویتامین D3 است که با نام cholecalciferol شناخته شده است).

به میزانی که برای شما مناسب است دریافت کنید

یکی از متخصصان معتقد است که کودکان باید ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ واحد و بزرگسالان ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ واحد ویتامینD به صورت روزانه دریافت کنند که البته شواهدی وجود ندارد که نشان دهد مقادیر پایین تر ایجاد خطر می کنند. یکی دیگر از متخصصان معتقد است که غیر از مواقعی که در فضای باز قرار می گیرید، سعی کنید روزانه ۵۰۰۰ واحد ویتامینD دریافت کنید. مقادیر بالاتر آن می تواند برای کسانی که بیماری های مزمن مانند فیبرومیالژیا، ورم مفاصل یا لوپوس دارند، کمک کننده باشد. اما به اعتقاد یکی از پزشکان اغلب افرادی که برای مدت چند ماه ، روزانه ۴۰۰۰ واحد ویتامینD دریافت می کنند، دچار مسمومیت ویتامینD می شوند. پس به طور کلی سعی کنید در مصرف ویتامینD میانه رو باشید.

منبع experiencelife.com