با جاذبه‌های گردشگری قطر آشنا شوید

گردشگری ماجراجویانه در قطر را تجربه کنید

تنوع غذا، فعالیت‌های ماجراجویانه، سواحل شنی و آفتاب تابنده همه و همه گردشگر ماجراجو را که به دنبال کشف سرزمین‌های جدید است، به قطر می‌کشاند. گفته می‌شود قطر از امن‌ترین کشورهای عربی است. ما در این مقاله قصد داریم شما را با جاذبه‌های گردشگری قطر آشنا کنیم.

شن سواری

جاذبه‌های گردشگری قطر و شن سواری

یکی از تفریحات هیجان‌انگیز که باید در سفر خود به قطر تجربه کنید، شن سواری یا همان ماشین سواری روی شن است. رانندگی روی تپه‌های ماسه‌ای و لذت بردن از چشم‌انداز منحصر به فرد کویر می‌تواند تجربه‌ای خاص باشد. شب را نیز می‌توانید در چادرهای لوکس عربی بخوابید یا خودتان چادری برپا کنید و از غذاهای محلی و تماشای ستارگان لذت ببرید.

می‌توانید به مدت یک روز کامل و حتی در طول شب هم از ماجراجویی‌های متنوع کویری لذت ببرید.

نکته: گرچه شن سواری ورزش نسبتا خطرناکی است اما می‌توانید کودک خود را نیز همراه ببرید. حتما به راننده تاکید کنید آهسته‌تر رانندگی کند و از مسیرهای هموارتر برود.

تماشای بازار واقیف (Souq Waqif)

بازار واقیف از جاذبه‌های گردشگری قطر

تماشای بازار واقیف شما را به دوران کهن می‌برد. مغازه‌ها و حجره‌ها شما را به یاد زمان‌های قدیم می‌اندازد. در پیچ و خم‌های بازار مغازه‌های فروش پارچه، ادویه‌جات، شیرینی‌ها، وسایل خانگی، سوغاتی و آثار هنری را می‌توانید مشاهده کنید. در بازار می‌توانید کارگران و خیاطانی را ببینید که مشغول به کار هستند و به شما نشان می‌دهند مردان قطری چه جامه و کلاه‌هایی به سر می‌گذاشته‌اند و چگونه دوخته می‌شده‌است.

در بازار، رستوران‌های زیادی به چشم می‌خورد از جمله رستوران‌هایی که غذاهای لبنانی و سوری ارائه می‌دهند و قهوه خانه‌ها. برای تهیه غذای عربی ارزان می‌توانید به مسجد بازار مراجعه کنید. در گذرگاه‌های بازار رستوران‌های قطری ساده را می‌بینید با نیمکت‌های قطری. می‌توانید روی این نیمکت‌ها نشسته و نان و کباب داغ سفارش دهید که تازه تازه از داخل تنور بیرون می‌آید.

بازار الوحکره نزدیک فرودگاه نیز بسیار زیباست و ارزش بازدید دارد به خصوص که رستوران‌های ساحلی جلوی آن به زیبایی این بازار افزوده است.

قدم زدن در گذرگاه و کشتی عربی دوحه

جاذبه‌های گردشگری قطر و dhow

پیاده‌روی در کورنیش (Corniche) دوحه در یک بعدازظهر بسیار دلچسب است. از هتل شرایتون تا موزه هنرهای عربی را می‌توانید در مسیری هفت کیلومتری از کنار خلیج فارس پیاده‌روی کنید. در این مسیر می‌توانید قهوه‌ای بنوشید و بادبادک هوا کنید و در کنار نماد صدف و مروارید که نماد قطر قدیم است، عکس بیندازید.

در مسیر وسایل ورزشی هم برای استفاده عموم قرار گرفته است.

افق و منظره زیبای شهر را می‌توانید از بالای کشتی عربی دوحه (dhow) مشاهده کنید. شب‌ها نور چراغ‌ها روشن است و می‌توانید از انواع موسیقی که پخش می‌شود، لذت ببرید.

خجالتی نباشید و چانه بزنید. قایقران‌ها به تعداد افرادی که سوار می‌کنند، دستمزد خود را دریافت می‌کنند.

موزه هنرهای اسلامی

موزه هنرهای اسلامی و جاذبه‌های گردشگری قطر

معمار سازنده موزه هنرهای اسلامی زمانی که این موزه را ساخت ابتدا پیشنهاد کرد بر روی جزیره‌ای ساخته شود که نمای ساختمان‌ها مانع دید آن نباشند. قرار گرفتن این موزه در کنار ساحل دریا سبب شده از برخی زوایا به نظر برسد روی آب قرار گرفته است.

در این موزه مجموعه متنوعی از آثار خوشنویسی، الگوهای اسلامی، جواهرات و منسوجات از سه قاره گرد هم آمده است که قدمت برخی از آنها از قرن هفتم تا نوزدهم می‌باشد. در این موزه سالانه نمایشگاه‌هایی نیز برگزار می‌شود.

تراس بیرونی که در طبقه بالای موزه قرار گرفته است، چشم‌انداز زیبایی از دوحه ارائه می‌دهد با پذیرایی عالی و خدمات خوب.

موزه را بچرخید تا برسید به کافه MIA، روی صندلی بنشینید و چشم‌انداز شهر را تماشا کنید. از آنجا می‌توانید مجسمه ۷ را که ۸۰ فیت ارتفاع دارد را نیز مشاهده کنید.

موزه شیخ فیصل بن قاسم آل ثانی