خطای ۴۰۴ چیست؟ معرفی رایج‌ترین خطاهای وب­سایت

معنای هر خطا چیست؟

اغلب اوقات، بازدید از یک وب­سایت امر ساده‌­ای است. شما نام سایت مورد علاقه خود را تایپ کرده یا اینکه روی آدرس کلیک می­‌کنید و در عرض چند ثانیه از وب سایت مورد نظر بازدید می­‌کنید. گاهی اوقات، خطاهای مختلفی را به شما نشان می‌­دهد مبنی بر اینکه برای بازدید از وب سایت مشکل وجود دارد.

بیایید به سرعت برخی از رایج‌ترین خطاهای وب­سایت را بررسی کنیم. توجه داشته باشید که خطاهای شروع شده با ۴ (مانند خطای ۴۵۱) خطاهای سمت سرویس گیرنده هستند (به سیستم شما مربوط می­‌شود)، در حالی که خطاهایی که با ۵ شروع می‌­شوند، سمت سرور هستند (مشکلات مربوط به وب سایت هستند).

 ۱. خطای ۴۰۴

خطای 404 و رایج‌ترین خطاهای وب­سایت

۴۰۴ یک خطای معمول است، به این معنا که صفحه جستجو شده وجود ندارد. این خطا زمانی اتفاق می­‌افتد که آدرس صفحه نادرست وارد شده یا اینکه آدرس مورد نظر وجود نداشته باشد. این امکان نیز وجود دارد که صفحه مورد نظر حذف شده و آدرس قدیم را به آدرس جدید انتقال پیدا نکرده است.

زمانی که خطای ۴۰۴ را مشاهده می­‌کنید، از درستی آدرس وارد شده مطمئن شوید. سپس در گوگل به جستجوی خود ادامه دهید تا صفحه مناسب را پیدا کنید.

۲. خطای ۴۰۱

خطای ۴۰۱ به این معنا که برای دستیابی به صفحه نیاز به احراز هویت دارید، یعنی اینکه شما تلاش می­‌کنید صفحه‌­ای را باز کنید که نیاز به سطح دسترسی خاصی دارد و لازم است قبل از لود شدن آن، نام کاربری و رمز عبور معتبر در سایت لاگین کرده و وارد شوید.

اگر با این خطا مواجه شده‌­اید، سعی کنید مجددا وارد شده و از صفحه اصلی سایت دیدن کنید.

۳. خطا ۴۰۳

خطای ۴۰۳ نشان می­‌دهد که یک درخواست معتبر ایجاد کرده‌اید، به این معنا که صفحه­‌ای را که می­‌خواهید آن را بیابید ممنوع و غیر قابل دسترسی است.

خطای ۴۰۱ به کاربر اطلاع می‌­دهد که برای وارد شدن، به نام کاربری و رمز عبور صحیح نیاز است اما خطای ۴۰۳ اجازه دسترسی به صفحه مورد نظر را نمی‌­دهد و برای دسترسی به اجازه مدیر وب سایت نیاز دارید.

۴. خطای ۵۰۴

خطای 504 و رایج‌ترین خطاهای وب­سایت

خطای ۵۰۴ نشان دهنده زمان وقفه است، به این معنا که یک سرور پاسخ مناسبی در زمان مناسب از سرور دیگر دریافت نکرده و با آن ارتباط برقرار نمی‌­کند و نمی‌­­توان به وب­سایت دسترسی پیدا کرد تا زمانی که مدیران آن مسئله را حل کنند.

منبع makeuseof.com
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.