معرفی سه دانشگاه برتر کشور ترکیه توسط توران آکادمی

تحصیل در کشور های خارجه یکی از موضوعاتی بوده که همه ما آن را در نظر داشته ایم. یکی از کشور هایی که ایرانیان همیشه به آن به دلایل مختلف مخوصا تحصیل مهاجرت می کنند، کشور ترکیه است. این کشور دانشگاه های زیادی دارد اگر قصد داشته باشید از این تعداد دانشگاه یکی از آن ها را انتخاب کنید، دچار سردرگمی می شوید. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم تا در این مقاله اطلاعاتی را برای شما جمع آوری کنیم تا بهتر و راحت تر بتوانید تصمیم بگیرید. امروز در این مقاله ما می خواهیم به شما سه دانشگاه برتر کشور ترکیه را معرفی کنیم  که با توجه به اولویت ها و شرایط خود بهترین انتخاب را بکنید. پس همراه ما باشید.

سه دانشگاه برتر دانشگاه های ترکیه

در این بخش می خواهیم سه دانشگاه برتر ترکیه را به شما معرفی کنیم تا از بین این سه دانشگاه بهترین را انتهاب کنید.

دانشگاه آنکارا

اولین دانشگاهی که می خواهیم به شما معرفی کنیم، دانشگاه آنکارا است. این دانشگاه در سال ۱۹۴۶ بنیان گذاری شده است که اولین موسسه آموزش عالی در کشور ترکیه محسوب می شود. موسسه آموزشی آنکارا یک دانشگاه دولت است که بیش از ۶۰.۰۰۰ نفر دانشجو دارد. در این دانشگاه رشته های مختلف و زمینه های علمی و هنری گوناگ.ون را برای تحصیل در مقاطع تحصیلی وجود دارد. افرادی که در این دانشگاه تحصیل می کنند، قادرند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و مقطع دکترا  در رشته و شاخه مورد نظر خود تحصیلات خود را ادامه دهند. علاوه بر این این دانشگاه امکان تحصیل مجازی یا همان غیر حضوری برای دانشجویانی که امکان حضور به صورت فیزیکی در کلاس های درسی ندارد را فراهم کرده است. دانشگاه آنکارا دارای ۱۴ دانشکده، ۸ مدرسه عالی و چندین موسسه پژوهشی و تحقیقاتی است.

دانشگاه آنکارا ترکیه

 

دانشکده های دانشگاه آنکارا

برخی از دانشکده های این دانشگاه عبارتند از دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده علوم سیاسی، دانشکده تاریخ زبان، شیمی، دامپزشکی، علوم ورزشی، فلسفه، مهندسی برق و …

رشته های دانشگاه آنکارا

برخی از رشته هایی که در این دانشگاه تحصیل می شوند شامل رشته مهندسی، فلسفه، ریاضیات، فلسفه، زیست شناسی، شیمی، مهندسی برق، کشاورزی، پزشکی، دندانپزشکی و … هستند.

دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه بعدی که می خواهیم به شما معرفی کنیم دانشگاه حاجت تپه است. یکی از معتبر ترین دانشگاه های دولتی ترکیه دانشگاه حاجت تپه است که در سال ۱۹۶۷ در شهر آنکارا فعالیت خودش را شروع کرده است. این دانشگاه بودجه خود را از طریق پارلمان ترکیه به دست می آورد. دانشگاه حاجت تچه با توجه به عملکرد آکادمیک خود، یکی ممتاز ترین دانشگاه ها و مدارس ترکیه در رشته پزشکی است. این موسسه عالی یک دانشگاه جامعه عمومی می باشد که علاوه بر دانشکده های گروه پزشکی، چند مورد دانشکده های علوم مهندسی، علوم انسانی، علوم طبیعی، علم اقتصاد، زبان و رشته های هنری نیز در آن وجود دارد. نحوه پذیرش این دانشگاه با شرکت در آزمون سات سنجیده می شود و زبان تحصیل در آن به دو زبان ترکی و انگلیسی می باشد.

 

دانشگاه حاجت تپه ترکیه

رنکینگ دانشگاه حاجت تپه

نکته قابل توجه این است که دانشگاه حاجت تپه رتبه اول در تمام دانشگاه های ترکیه و رتبه ۵۲۵ را در بین دانشگاه های جهان کسب کرده است.

دانشکده های دانشگاه حاجت تپه

برخی از دانشکده های این دانشگاه عبارتند از دانشکده آموزش، دانشکده مهندسی، دانشکده علوم بهداشتی، دانشکده علوم ورزشی، دانشکده اقتصاد و علوم اداری، دانشکده فیزیوتراپی و توان بخشی، دانشکده هنر های زیبا و… . علاوه بر این رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شوند هم شامل رشته علوم ارتباطات، اقتصاد، علوم خانواده و مصرف کننده، جراحی دهان و فک و صورت، دندانپزشکی کودکان، رادیو، تلوزیون و سینما  و صد های رشته دیگر هستند.

بیمارستان های دانشگاه حاجب تپه

دانشگاه های حاجت تپه بیمارستان هایی نیز دارد که عبارتند از بیمارستان کودک، بیمارستان بزرگسالان، بیمارستان انکولوژی و بیمارستان آوران.

دانشگاه مارمارا استانبول

و اما دانشگاه آخر دانشگاه مارمارا استانبول است. این دانشگاه  با نام مارمارا یا مرمره شناخته می شود که یکی از دانشگاه های دولتی استابول و دومین دانشگاه بزرگ ترکیه محسوب می شود که در منطقه فاتح استانبول تاسیس شده است. علاوه بر این دانشگاه مرمره جزو قدیمی ترین موسسات عالی کشور ترکیه است که درواقع تاسیس اصلی آن به قرن نوزدهم میلادی مربوط می شود. دانشگاه مارمارا استانبول توسط صبحی پاشا تحت نام کالج عالی  در سال ۱۶ ژانویه ۱۸۸۳ بنیان گذاری شد.

 

دانشگاه مارمارا ترکیه

رنکینگ دانشگاه مرمره یا مارمارا استانبول

رتبه این دانشگاه در ترکیه ۱۱ است و در جهان رتبه ۱۰۰۱ را کسب نموده است. هدف این دانشگاه بالا بردن ارزش و ارتقای کیفیت آموزش با رعایت استاندارد های بین المللی است. دانشگاه مرمره حدود ۵۷ هزار دانشجو و حدود ۳ هزار کادر آموزشی و هیئت علمی دارد که به طوری تقریبی می توان گفت به ازای هر ۲۱ دانشجو یک استاد و یک منشی در این دانشگاه فعالیت می کنند.

فارغ التحصیلان عالی رتبه دانشگاه مرمره

تعدای از فارغ التحصیلان دانشگاه مارمارا در بخش های اقتصادی، هنری و مخصوصا سیاسی کشور ترکیه در جایگاه بالایی قرار دارند که برخی از این افراد رجب طیب اردوغان شهردار سابق استانبول، نخست وزیر سابق و رئیس جمهور کنونی ترکیه، کادیر توپ باش شهدار ۴ دوره اخیر استانبول، نیهات زیبکچی وزیر اقتصاد ترکیه هستند.

دانشکده های دانشگاه مرمره یا مارمارا استانبول

برخی از دانشکده های دانشگاه مرمره شامل دانشکده  دندانپزشکی، دانشکده پزشکی، دانشکده داروسازی، دانشکده علوم پایه و ادبیات، دانشکده، دانشکده هنر های زیبا، دانشکده الهیات، دانشکده ارتباطات و … هستند.

رشته های دانشگاه مرمره ترکیه

برخی از رشته های این دانشگاه شامل روزنامه نگاری، الهیات، طراحی پوشاک،  روابط با مردم و شناسایی، اقتصاد کار و روابط صنعتی، زبا و ادبیات آلمانی، بیولوژی، فیزیک، شیمی، ریاضی، جامعه شناسی، مامایی و … هستند.

امکانات دانشگاه مرمره یا مارمارا

دانشگاه مارمارا امکانات مختلفی دارد که از جمله از این امکانات شامل آزمایشگاه های مجهز، سالن های ورزشی متعدد و بزرگ، سالن های غذا خوری و رستوران ها، محوطه سر سبز و خیلی زیبا در هر کدام از پردیس ها، امکانات حمل و نقل و جابجایی به صورت رایگان، خوابگاه جدا برای پسران و دختران، اینترنت رایگان و نامحدود و … هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.