زیباترین اماکن گردشگری روسیه را بشناسید

روسیه، کشور اروپایی-آسیایی

کشور بزرگ روسیه که هم به اروپا و هم آسیا تعلق دارد، کشوری است با ساختارهای عجیب، راه‌آهن فوق‌العاده، محدوده بیابانی وسیع، سیاستمداران جنجالی و زمستان‌های فوق‌العاده سرد. گردشگرانی که به این کشور سفر می‌کنند، مجذوب آن می‌شوند و این کشور را سرشار از شهرهای قدرتمند فرهنگی، روستاهای زیبا، میراث هنری و مردمی مهمان‌نواز می‌بینند. گرچه در چنین کشور پهناوری پیدا کردن تعداد محدوی جاذبه گردشگری کار دشواری است، اما در این مطلب به ۲۰ نمونه از زیباتریناماکن گردشگری روسیه اشاره می‌کنیم.

سنت پطرزبورگ، مرکز فرهنگی روسیه

گردشگری روسیه و سنت پطرزبورگ

سنت پطرزبورگ یکی از زیباترین شهرهای روسیه است با تاریخی طولانی و غنی. این شهر در سال ۱۶۱۱ تحت عنوان ” Nyens” به وجود آمد و به تدریج به اندازه و اعتبار آن افزوده شد. با تغییر نظام‌های حکومتی، نام این شهر نیز مدام تغییر کرد تا به نام کنونی “سنت پطرزبورگ” رسید. آثار تاریخی بسیاری در این شهر به جا مانده است از جمله کلیساهای زیبا و قدیمی با معماری باشکوه. گردشگرانی که به این شهر می‌آیند، علاوه بر آثار تاریخی، از آثار هنری و ورزش‌های آبی که در آن برگزار می‌شود نیز لذت می‌برند. در این شهر رویدادهای فرهنگی مختلفی از جمله کنسرت، موزه‌ها و تورهای تاریخی برگزار می‌شود.


Altai، رودخانه و چمنزار زیبا

گردشگری روسیه و Altai

آلتای در جنوب سیبری قرار گرفته است و شاید زیباترین مکان در روسیه محسوب شود. این ناحیه تقریبا بکر است و زیبایی طبیعی آن فوق‌العاده چشم‌نواز است. این منطقه پر از یخچال‌ها و رودخانه‌های یخی است. طبیعت زیبا و بکر این ناحیه مکان مناسبی برای گردشگران کوله پشتی و ورزشکاران فراهم کرده است.


موسکو، پایتخت بزرگ و باشکوه روسیه

گردشگری روسیه و موسکو

موسکو پایتخت روسیه و مرکز فعالیت‌های بین‌المللی هنری، موسیقی، علم، دانشگاه و سیاست است. این شهر قدیمی مناطق بسیاری برای بازدید گردشگران دارد، از جمله معماری‌های قدیمی و همچنین بسیاری جذابیت‌های مدرن. کلیسای جامع سنت باسیل، ساختمان بسیار زیبایی است با برج‌های رنگی و سقف بادکنکی. در موسکو تخیل و واقعیت به هم درآمیخته‌اند. مانند این کلیسا که بیشتر شبیه خانه‌های دیزنی لند است.


جزیره اولخون، مروارید سیبری

گردشگری روسیه و جزیره اولخون

این چهارمین جزیره بزرگ جهان است که توسط رودخانه‌ها محصور شده است و در گذشته جای فوق‌العاده‌ای برای سکونت بوده است. در ۲۵۰ کیلومتری شمال شرق ایرکوتسک (Irkutsk) قرار گرفته و از طریق راه آبی قابل دسترسی است و فرهنگ مردم محلی آن هنوز پابرجاست. این جزیره بزرگ در وسط دریاچه بایکال قرار گرفته است و دورافتاده بودن آن سبب شده که بکر بماند و جمعیت اندکی داشته باشد. اگر دوست دارید کمی از ازدحام و شلوغی روسیه فاصله بگیرید، به این منطقه بروید.


حلقه طلایی، بهشت سفر جاده‌ای

گردشگری روسیه و حلقه طلایی

حلقه طلایی مجموعه شهرهایی هستند که ساختار و فرهنگ روسیه را تشکیل داده‌اند. برای گردشگرانی که به تاریخ روسیه علاقه‌مندند، گردش در این شهرها جذاب خواهد بود. شهرهای Yaroslavl، Vladimir و  Suzdal برای شروع خوب هستند. بسیاری از سایت‌های گردشگری در این شهرها توسط یونسکو محافظت می‌شود، نه تنها به دلیل ارزشی که برای تاریخ روسیه دارد، بلکه برای ارزشی که برای کل دنیا دارد. تاریخ بسیاری از سازه‌ها به قرون وسطی و حتی پیش از آن برمی‌گردد، بنابراین گردشگران می‌توانند دریابند زندگی در آن زمان چگونه بوده است. حتما در شهرهای حلقه طلایی، از موزه‌ها و صومعه‌ها دیدن کنید.


Kamchatka، شبه‌جزیره آتشفشانی

گردشگری روسیه و Kamchatka

این شبه‌جزیره بزرگ در شمال روسیه قرار گرفته است. گرچه این منطقه که بین دریای Okhotsk در غرب و اقیانوس آرام و دریای Bering در شرق قرار گرفته است و تقریبا دورافتاده است، اما به خاطر آتشفشان‌های با ابهت، گودال‌های بخار و مناظر فوق‌العاده، گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند. دیدن سازه‌های زیبای طبیعی و ساختارهای زمین‌شناسانه برای گردشگران جذاب است.


Kizhi، جزیره‌ای زیبا در روسیه

گردشگری روسیه و Kizhi

کیژی جزیره‌ای آرام در نزدیکی مرکز رودخانه اونگا در جمهوری کارلیا در شمال روسیه است. در طول ماه‌های گرم تابستان، اجتماع کوچک گردشگران از موزه تاریخ سرباز، معماری و قوم‌نگاری دیدن می‌کنند. این موزه سرباز، زندگی در قرن ۱۸ روسیه را به گردشگران نشان می‌دهد. با قدم زدن در شهر کیژی می‌توانید با زندگی روزمره، مذهب، سرگرمی و خانواده‌های روستایی در روسیه آشنا شوید.


کاخ پیترهوف، جواهر روسیه

گردشگری روسیه و کاخ پیترهوف

کاخ بزرگ پیترهوف ساختار فوق‌العاده‌ای دارد که قدمت آن به ۱۷۱۴ برمی‌گردد، زمانی که پطروس بزرگ روسیه تصمیم به ساخت این بنای معروف می‌گیرد. سال‌ها بعد، تزار روسیه بال‌ها، باغ‌ها و مقداری زمین به محوطه آن افزود. متاسفانه بخش زیادی از کاخ در طول جنگ جهانی دوم تخریب شد و هنوز بازسازی آن ادامه دارد اما هنوز کاخ پیترهوف جای فوق‌العاده زیبا و جذابی است.


 Ruskeala, Karelia، یکی از زیباترین مناطق روسیه