صاحبان کسب و کار کوچک بیشتر باید برای چه مواردی هزینه کنند؟

راه اندازی بیزنس و آغاز به کار آن بسیار دشوار است

راه اندازی بیزنس و آغاز به کار آن بسیار دشوار است. بر اساس مطالعه ای که در سال ۲۰۱۶ انجام گرفته نشان داده است که بیش از نیمی از کسب و کارها در ۶ سال نخست آغاز به کار خود شکست می خورند. گرچه این آمار بهتر از گذشته است که گفته میشد نیمی از کسب و کارها در همان سال نخست با شکست مواجه می شوند، اما باز هم شروع یک کسب و کار کوچک و ادامه دادن آن یک چالش بزرگ است.

شناسایی علل این شکست بسیار دشوار است کمااینکه فاکتورهای بسیاری در آن دخیل است. اما یکی از دلایل اصلی شکست خوردن کسب و کار، نبود سرمایه و بالتبع نبود سرمایه گذاری است. اگر پول کافی برای هزینه هایتان نداشته باشید، احتمالا کسب و کار شما در آینده ای نزدیک شکست خواهد خورد.

اگر می خواهید کسب و کار شما موفق شود، باید بر روی موارد زیر سرمایه گذاری کنید:

طراحی

اگر می خواهید کسب و کار موفقی داشته باشید، سرمایه گذاری بر روی طراحی الزامی است. بیشتر کسب و کارهای کوچک سرمایه گذاری اندکی بر روی طراحی خود می کنند، به خصوص طراحی گرافیک برای محصولاتشان زیرا گمان می کنند اهمیت چندانی ندارد. در حالی که این اشتباه است. طبق تحقیقات دانشگاه علم و تکنولوژی میسوری، مشتری توجه زیادی به لوگوی شما می کند.

این کار را با سرمایه گذاری بر روی شرکت های طراحی معروف و شناخته شده انجام دهید نه اینکه از پسرعموی خود بخواهید طرحی بر روی paint ماکروسافت برای شما بزند.

این شامل لوگو، کارت تجاری، نرم افزار موبایل و نام تجاری (برند) شرکت می باشد. اگر می خواهید کسب و کار شما موفق شود و اعتبار خوبی نزد مشتریان کسب کنید و در میان دیگر کسب و کارها به عنوان یک ارگان حرفه ای شناخته شوید، باید سرمایه گذاری سفت و سختی در این زمینه ها انجام دهید.

بازاریابی

همان اندازه که طراحی اهمیت دارد، بازاریابی نیز یکی از موارد مهمی است که نیاز به سرمایه گذاری دارد. اگر شرایط و مهارت انجام این کار را ندارید، سعی نکنید این کار را خودتان انجام دهید. خانواده و دوست و آشنای خود را در ازای مبلغ اندکی برای این کار استخدام نکنید. بازاریابی اهمیت بسزایی برای کسب و کار کوچک شما دارد به خصوص اگر بازار پر از کسب و کارهای دیگری باشد که خدمات مشابه شما ارائه می دهند.

بازاریابی شامل شناخت مخاطب یا مشتری محصول، حصول اطمینان از اینکه تبلیغات مناسب و در دسترس مشتری است و همچنین حصول اطمینان از اینکه محصول ارائه شده دقیقا همان چیزی است که تبلیغ شده و متناقض آن نیست. این کار فروش شما را بالا می برد و تیم طراحی را بر روی هدفی که می خواهند به آن برسند متمرکزتر می کند.

کسب و کار کوچک و موبایل
احتمالا نیازمند پوشش دهی خدمات موبایل برای سرتاسر دفتر کار خواهید بود

تکنولوژی

یکی دیگر از موارد باارزشی که باید بر روی آن سرمایه گذاری انجام دهید، تکنولوژی است. همه می دانند تکنولوژی چقدر در زندگی مدرن امروز اهمیت پیدا کرده است. اما بسیاری نمی دانند تکنولوژی چقدر در کسب و کار آنها اهمیت دارد. باید برای تکنولوژی هزینه کنید والا اعتبار و درآمد حاصله از کسب و کارتان تا آخر ناچیز خواهد بود.

این شامل موارد مختلفی می شود. برنامه هایی شامل سیستم پیام رسان فوری، سیستم سازماندهی اسناد و سیستم مدیریت محتوا تاثیر زیادی بر بهره وری نیروی کار شما دارد. علاوه بر این، دو جنبه دیگر تکنولوژی نیز اهمیت اساسی برای مشتریان شما دارد:

  • پوشش دهی خدمات موبایل: احتمالا نیازمند پوشش دهی خدمات موبایل برای سرتاسر دفتر کار خواهید بود طوری که هیچ تماس موبایلی به دلیل آنتن ندادن یک قسمت از دفتر کار از دست نرود.
  • وبسایت شما علاوه بر اینکه باید طوری طراحی شود که به چشم بیاید و جلب توجه کند، بلکه باید اطلاعات ضروری در خصوص شرکتتان را نیز ارائه دهد. اگر وبسایت شما در هر کدام از این موارد ضعف داشته باشد، مشتری ها و اعتبارتان را از دست خواهید داد. (به منظور بهتر کردن وبسایت خود، تکنیک های سئو را مطالعه کنید).

در خصوص سرمایه گذاری در تکنولوژی خسیس نباشید. بعدها نتیجه آن را خواهید دید و از این بابت سپاسگزار خواهید شد.

مشاوره حقوقی

اکثر کسب و کارهای کوچک در نگه داشتن یک مشاور حقوقی با شکست مواجه می شوند و اغلب آن را یک هزینه غیرضروری می دانند. اما در واقع حضور یک مشاور حقوقی برای موفقیت کسب و کار شما الزامی است. با کمک گرفتن از یک شرکت حقوقی معتبر، خود را از مشکلات حقوقی بالقوه مصون می دارید. این شامل نوشتن و تمدید قراردادهای حقوقی، حصول اطمینان از اینکه در کسب و کار خود هیچ قانونی را نقض نکرده اید و وساطت مشاور حقوقی در موارد اختلاف و درگیری می شود.

به طور خلاصه اگر می خواهید کسب و کارتان به موفقیت برسد، به یک مشاور حقوقی یا یک وکیل ثابت نیاز دارید. در غیر این صورت قبل از آنکه شانس موفقیت در کسب و کارتان را پیدا کنید خود را با مسائل حقوقی که می تواند کسب و کارتان را نابود کند، مواجه خواهید کرد.

کسب و کار کوچک و پول
اگر می خواهید کسب و کارتان موفق باشد باید سرمایه گذاری انجام دهید

خدمات حسابداری

حسابداری یکی دیگر از مواردی است که باید بر روی آن سرمایه گذاری صورت بگیرد، به خصوص اگر در حال حاضر سرمایه ای ندارید. با استخدام یک حسابدار می توانید کسب و کار خود را بهینه سازی کنید و هزینه های اضافی و ناکارآمد را که در رشد کسب و کارتان محدودیت ایجاد می کند، کاهش دهید.

این شامل ایجاد فاکتورهایی برای کارکنان، کاهش اتلاف وقت بر اساس وظایف که حسابدار آن را انجام خواهد داد و کنترل هزینه های پیچیده که اغلب کسب و کارهای کوچک را از پا در می آورد. اگر در این مورد سرمایه گذاری انجام ندهید، احتمالا کسب و کاری ناکارآمد و بی نتیجه خواهید داشت که هزینه ای که بابت دیگر موارد کرده بودید را نیز به هدر خواهد داد.

بیمه

گر چه ممکن است این مورد برای شما بدیهی و آشکار باشد اما باید بابت بیمه ای که کسب و کار کوچک شما را پوشش دهد، هزینه کنید. بسیاری از افراد پیشنهاد بیمه شدن را مسخره می کنند و اظهار می کنند که تا زمانی که پول حسابی از کسب و کار خود درنیاورده اید، واجب نیست. اگر طراح یا فروشنده محصول کوتاه مدتی هستید ممکن است بیمه برایتان الزامی نداشته باشد.

به هر حال اگر می خواهید کسب و کارتان رشد کند، باید پولی برای بیمه هزینه کنید. حادثه ممکن است در هر زمانی رخ دهد و اگر بیمه نداشته باشید یعنی برای حادثه آمادگی ندارید. چه یک فاجعه طبیعی مانند سیل، آتش سوزی یا طوفان باشد و چه فاجعه انسانی مانند سرقت، آسیب یا بیماری به پشتیبانی بیمه نیاز پیدا می کنید.

بدون چنین پشتیبانی هر یک از این فجایع می تواند اعتبار شما را به عنوان یک کسب و کار تقلیل دهد و به طور بالقوه درآمد شما را از بین ببرد. کسب و کار کوچک شما به تنهایی نمی تواند از عهده چنین فجایعی برآید، بنابراین باید یک سرمایه گذاری مناسب برای بیمه ای با پوشش مناسب بر روی یک شرکت بیمه معتبر انجام دهید.

در مجموع اگر می خواهید کسب و کارتان موفق باشد باید سرمایه گذاری انجام دهید. بدون هزینه کردن مناسب پول، یک کسب و کار غیرحرفه ای به نظر می آیید و به دلیل نداشتن اعتبار و کفایت کسب و کار خود را از دست خواهید داد. اگر این سرمایه گذاری های لازم را انجام ندهید، احتمالا باید شانس موفقیت کسب و کار خود را مجددا ارزیابی کنید.

منبع entrepreneur.com
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.