میکروبلیدینگ ابرو چیست و چه تفاوتی با میکروپیگمنتیشن دارد؟

ابروها مهم‌ترین بخش صورت هستند

میکروبلیدینگ ابرو یک روش نسبتا جدید و دائمی برای شکل دادن به ابروهاست که اکثر افراد سوالاتی در مورد این روش و مراقبت‌های قبل و بعد آن دارند.

میکروبلیدینگ ابرو

ابروها مهم‌ترین بخش صورت هستند. اگر از ابروهایتان راضی نیستید، روش‌های زیادی برای تغییر دادن آنها وجود دارد، از جمله ژل ابرو، مداد یا حتی تتو کردن. اما امروز یک گزینه خیلی طبیعی وجود دارد که نتایجی تقریبا دائمی دارد. در این مطلب روش میکروبلیدینگ ابرو microblading را معرفی می‌کنیم که فراتر از نقاشی یا استفاده از مداد است و درست شبیه به موهای واقعی به نظر می‌رسد.

میکروبلیدینگ یک روش تتوی دستی نسبتا جدید است. این روش در مقایسه با روش‌های قدیمی و سنتی که با استفاده از دستگاه انجام می شدند، روشی نیمه دائمی است. میکروبلیدینگ با استفاده از یک تیغه بسیار نازک انجام می‌شود و رنگدانه‌ها را به داخل پوست منتقل می‌کند. در امریکا فردی که میکروبلیدینگ انجام می‌دهد باید دارای مدرک تخصصی هنر روی بدن باشد.

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن و تفاوت آنها

میکروپیگمنتیشن micropigmentation هم یک روش تتوی دائمی یا نیمه دائمی برای ابروست. این روش با یک دستگاه دیجیتال استفاده می‌شود. در روش میکروپیگمنتیشن رنگ در لایه عمیق‌تر پوست با نام درم کاشته می‌شود. انجام میکروپیگمنتیشن بیشتر از میکروبلیدینگ طول می‌کشد. در میکروبلیدینگ از تیغ بسیار نازکی برای کشیدن خطوطی شبیه به تار مو استفاده می‌شود و در میکروپیگمنتیشن با استفاده از دستگاه صدها نقطه بر روی ناحیه تحت درمان ایجاد می‌شوند تا زمانی که شکل و ساختار ابرو حاصل شود.

میکروپیگمنتیشن هر ۲ تا ۵ سال (گاهی حتی بیشتر) نیاز به ترمیم و تجدید دارد. بهبود پوست نیز بعد از اتمام میکروپیگمنتیشن به زمان و مراقبت‌های بیشتری احتیاج دارد (تقریبا یک هفته). زمان مورد نیاز برای انجام فرایند میکروپیگمنتیشن حدودا ۲ ساعت است. به علاوه هزینه میکروپیگمنتیشن بیشتر از میکروبلیدینگ است. میکروبلیدینگ برای افرادی که قصد ترمیم ابروهای خود و پر کردن جاهای خالی در ابروهایشان را دارند یک روش مناسب است. به علاوه کسانی که می‌خواهند قوس ابروی خود را بیشتر کنند به نتیجه خوبی خواهند رسید.

مراقبت‌های قبل از میکروبلیدینگ

  • روز انجام فرایند میکروبلیدینگ ورزش نکنید
  • آفتاب نگیرید یا با صورتی که دچار آفتاب سوختگی شده به مرکز مورد نظر برای انجام میکروبلیدینگ مراجعه نکنید.
  • ۲۴ ساعت قبل از انجام میکروبلیدینگ برخی داروها، از جمله آسپیرین، نیاسین، ویتامین E یا ایبوپروفن مصرف نکنید.
  • در روز انجام فرایند الکل و کافئین مصرف نکنید.
  • ۳ روز قبل از میکروبلیدینگ ابروهایتان را رنگ نکنید
  • دقت داشته باشید در زمان قاعدگی حساسیت شما بیشتر خواهد بود.