نحوه صحیح آرایش صورت لاغر

سبک آرایش برای انواع فرم‌های صورت متفاوت است

چهره افراد در شکل و فرم‌های مختلف وجود دارد و می‌توان فرم چهره‌ها را به سه دسته اصلی, بیضی, کشیده تقسیم بندی کرد. سبک آرایش برای انواع فرم‌های صورت متفاوت است و شما باید مدل آرایشی را برای خود انتخاب نمایید که عیب‌های صورتتان را به خوبی بپوشاند و علاوه بر این با اجزای صورت شما مطابقت و هماهنگی داشته باشد. در این بخش ما قصد داریم تا شما را با نحوه آرایش صورت لاغر آشنا سازیم. شما به راحتی می‌توانید با استفاده از تکنیک‌های آرایشی صورت لاغرتان را پر و زیباتر کنید. نوع آرایش می‌تواند تاثیر زیادی در چاق یا لاغر نشان دادن صورت داشته باشد. اگر به توصیه‌های آرایشی‌ای که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم، توجه داشته باشید، می‌توانید با یک آرایش سبک و ساده،‌ کاری کنید که صورتتان پرتر به نظر بیاید.

هایلایت کردن صورت 

بالای استخوان گونه: به استخوان گونه با اضافه کردن هایلایت حجم بیشتری بدهید، پودر – یا کرم – هایلایت را با براش به قسمت بالای استخوان گونه زده و به سمت گیجگاه ترکیب ( Blend ) کنید.

خط فک: هایلایتر را در طول خط فک، از زیر گوش تا پشت چانه بکشید و با حرکات عقب جلو کردن براش، آن را ترکیب کنید.

استخوان زیر ابرو: هایلایتر را روی استخوان زیر ابرو بزنید و به سمت گیجگاه ترکیب کنید.

پلک‌ها: هایلایتر را به کل سطح پلک و گوشه‌ی داخلی پلک‌ها بزنید.

قوس بینی: هایلایتر را با براش کوچکی روی قوس بینی بکشید.

مرکز بالای لب: برای اینکه خط لب بهتر نشان داده شود و لب‌ها درشت‌تر به نظر بیایند، هایلایتر را با براش کوچک در بالای قوس لب بزنید.

نکات: 

اگر صورت لاغری دارید، رژگونه‌‌های غلیظ و تیره را اریب روی صورتتان نزنید.
دور کرم‌های برنز و خیلی تیره‌تر از رنگ پوستتان را خط بکشید.
سعی کنید کرم همرنگ پوست یا حتی یک درجه روشن‌تر از پوستتان بزنید و رژگونه کمرنگی که فقط قدری به گونه‌هایتان حجم بدهد، انتخاب کنید.
استفاده از سایه‌های چشم روشن‌تر و براق‌تر هم می‌تواند کمک زیادی به پرتر نشان دادن صورت بکند.
رژگونه‌های براق برای پرتر نشان دادن گونه‌ها و صورت، انتخاب‌های بهتری هستند.
کمی حجیم کردن لب‌ها با کمک خط لب و برق لب هم می‌تواند صورتتان را تا اندازه‌ای درشت‌تر نشان بدهد.
ابروهایتان را نازک نکنید تا صورتتان بیش از اندازه کشیده و لاغر به نظر نرسد.
ابروهای پهن و کمی کوتاه، صورت را چاق‌تر نشان می‌دهد.
اگر دوست داشته باشید، می‌توانید همزمان از خط‌ چشم و ریمل برای آرایش چشم‌ها استفاده کنید تا چشم‌هایتان قدری درشت‌تر و در نهایت صورتتان پرتر به نظر بیاید.
تیره کردن داخل چشم با مداد یا سرمه، چشم‌ها را ریز و ترکیب صورت را لاغر نشان می‌دهد.
استفاده از کرم‌پودر، پنکیک یا رژگونه‌های تیره، سن شما را بیشتر و صورتتان را لاغرتر از چیزی که است، نشان می‌دهد و شفافیت چهره‌تان را هم از بین می‌برد.
سیاه شدن دور چشم‌ها و روی گونه‌ها، یکی از مشکلاتی است که معمولا با بالا رفتن سن به سراغ افراد می‌آید و چهره آنها را لاغرتر نشان می‌دهد. شما می‌توانید برای رفع این مشکل، پس از اتمام آرایش‌، کمی کرم‌پودر براق و روشن را با انگشت سبابه، به آرامی دور چشم‌ها، زیر استخوان ابرو و روی گونه‌هایتان بزنید.
معمولا آرایش به خوبی روی پوست‌های خشک نمی‌نشیند و با نمایان شدن چروک‌ها، صورت هم لاغرتر نشان داده می‌شود پس اگر پوستتان خشک است، باید پیش از آرایش حتما از مرطوب‌کننده‌های با پایه چربی کمک بگیرید.
خط لبی کمی تیره‌تر از رژ‌لبتان بکشید. به این ترتیب، لب‌های شما کمی حجیم‌تر و صورتتان هم کمی پرتر نشان داده خواهد شد.
خط چشم نازک و کوتاه بکشید تا چشمانتان گردتر و صورتتان هم پرتر نشان داده شود. خط چشم‌های بلند و کشیده، صورت را کشیده‌تر و لاغرتر نشان می‌دهند.

بهترین میکاپ برای صورت‌های کشیده و لاغر باید طوری باشد که فرم صورت را به گردی و بیضی شکل بودن نزدیک کند و این کار با رنگ آمیزی‌های درست در آرایش انجام پذیر خواهد بود.

آرایش صورت لاغر
نحوه آرایش کردن تاثیر زیادی بر روی فرم صورت دارد
  • اولین و مهمترین نکته‌ای که باید برای صورت‌های لاغر و کشیده در نظر داشت مدل ابروهاست که بهترین حالت و مدل ابرو برای اینگونه صورت‌ها، ابروهای نسبتا پهن و صاف و البته بلند و مایل به سمت بالا و دو طرف صورت است تا از کشیدگی آن کم شود.
  • بهتر است رنگ پوست یکی، دو درجه از رنگ پوست اصلی هر چه که هست بازتر باشد و این بدین معناست که حتی اگر پوست سبزه‌ای هم دارید از کرم پودر یا پنکیک خیلی روشن استفاده نکنید بلکه از همان گروه رنگ‌های برنزه اما روشنترین آن استفاده شود تا با رنگ پوست اولیه هماهنگ شده و زیاد اختلاف آن دیده نشود چرا که اصل مهم در آرایش صورت آماده سازی پوست است که به عنوان یک زیر ساخت به حساب می‌آید و در مورد صورت‌های لاغر روشن‌تر ساختن آن از برآمدگی‌های استخوانی صورت کم کرده، بعد میتوان با رژ گونه تنها گونه‌ها را برجسته نشان داد. در مورد پوست‌های سفید نیز بهتر است یک درجه پوست روشنتر شود.
  • استفاده از مژه مصنوعی خود راهی برای پر نشان دادن صورت‌های لاغر و کشیده است ، بخصوص برای افرادی که مژه‌های کم یا کوتاهی دارند در آرایش بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
  • آرایش چشم‌ها هشتی، تیز و به دو طرف صورت مایل شود نه خیلی بالا و به سمت انتهای ابروها.
  • صورت‌های لاغر و کشیده برای زدن رژ گونه بهتر است حالت خنده به چهره داده و بعد کمی زیر آن برآمدگی حاصل از خندیدن را با برسی پهن به دو طرف صورت بخصوص سمت گوش‌ها رژ گونه بزنند تا گونه‌ها برجسته دیده شوند و صورت را پرتر نشان دهند.
  • از رنگ‌های روشن و شاد برای سایه و رژ لب استفاده شود چرا که چهره‌های لاغر و کشیده با این رنگ‌ها باز و زیباتر خواهند شد.
  • بهتره موها باز و اطراف صورت ریخته شود و زیاد بالا و به دو طرف محکم کشیده نشود که البته اگر شلوغ و حالت دار دورتان بریزد بسیار زیباتر و جدابتر خواهد یود.

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.