آموزش نحوه استفاده از حلقه هولاهوپ

به راحتی در منزل به تناسب اندام برسید

تاریخچه­‌ی حلقه­ هولاهوپ به هزاران سال به یونان قدیم برمی­‌گردد. از انواع بزرگتر و سنگین‌تر آن برای نوعی وزش به کارگرفته می‌شد و امروزه به عنوان وسیله‌­ای برای زیبایی اندام و برای لاغری و کاهش وزن به کار گرفته می­‌شود و حتی حلقه هولاهوپ را وارد ورزش­‌هایی مثل یوگا و پیلاتس نیز کرده‌­اند. اغلب کارکردن با حلقه را در کنار موزیک و ورزش انجام می­‌دهند. ورزشکارانی که به شکل حرفه‌ای حلقه­‌ی هولاهوپ می­‌زنند از حلقه­‌هایی به اندازه ۹۴ تا ۱۱۵ سانتی­ متر و سنگینی نیم تا تقریبا دو کیلوگرم استفاده می‌کنند. استفاده از حلقه­‌های هولاهوپ بزرگتر و سنگین­‌تر آسان‌تر نیز هست و نیز باعث می­‌شود میزان بیشتری انرژی مصرف کنید و کالری بسوزانید و تناسب اندام بهتر و لاغری سریع داشته باشید. حلقه ­زدن علاوه بر اینکه فعالیت بدنی به حساب می‌آید، باعث می‌شود ورزشکار به شوق بیاید و ناگفته نماند که با حلقه زدن به طور متوسط در هر ساعت ۶۰۰ کالری خواهید سوزاند و اگر به صورت منظم این ورزش را انجام دهید در کنار یک رژیم غذایی سالم کاهش سایز کمر خواهید داشت.

آیا دوست دارید لاغری و تناسب اندام را در فضای خانه بدست بیاورید؟ ورزش کردن با حلقه هولاهوپ فعالیت ورزشی جالب و هیجان‌انگیزی است که می‌تواند به شما کمک کند. در ابتدا، کنترل این وسیله کمی مشکل به‌نظر می‌رسد، اما با کمی صبر و تمرین می‌توانید حلقه هولاهوپ را به‌حرکت درآورید. با استفاده از حرکات ورزشی هولاهوپ، دیگر داشتن بدنی خوش‌فرم تنها یک رؤیا نیست. در این مقاله آموزش کار با حلقه هولاهوپ را آموزش خواهیم داد.

آیا حلقه هولاهوپ می‌تواند به‌عنوان یک ورزش به حساب بیاید؟ آیا لاغری با حلقه هولاهوپ بدست می‌‌آید؟ استفاده از حلقه هولاهوپ می‌تواند به شما برای لاغری کمک کند. هر دقیقه استفاده از این وسیله باعث سوختن ۷ کالری می‌شود. حلقه هولاهوپ اغلب برای تقویت قسمت میانی بدن استفاده می‌شود، اما می‌توان بقیه نقاط بدن را نیز تحت‌تأثیر قرار داد. چرخاندن حلقه هولاهوپ در اطراف باسن نوعی ورزش هوازی خیلی مؤثر است. جالب است بدانید هر چقدر حلقه هولاهوپ سنگین‌تر باشد، شتاب بیشتری برای حرکت ایجاد و به عضلات شکم فشاری بیشتری وارد می‌کند. وزن مناسب برای این حلقه در حدود ۹۰۰ گرم است. در ضمن اگر قطر حلقه هولاهوپ بیشتر باشد، راحت‌تر می‌توانید آن را جلو و عقب کنید؛ چراکه زمان بیشتری برای نشان‌دادن واکنش دارید. قطر مناسب حلقه هولاهوپ، ارتفاع بین دور کمر و قسمت سینه است. برای داشتن یک برنامه‌ی تمرینی مناسب در کنار استفاده از حلقه هولاهوپ از حرکات دیگر مثل اسکوات هم استفاده کنید.

شروع کار با حلقه هولاهوپ

حلقه هولاهوپ

درون حلقه هولاهوپ قرار بگیرید؛ طوری‌که پای راست در جلو قرار داشته باشد. حلقه با پشت کمر در یک‌راستا باشد. شانه‌های خود را جمع کنید. سینه بالا باشد. زانوها را کمی خم کنید و حلقه هولاهوپ را خلاف عقربه‌های ساعت دور کمر بگردانید. اگر می‌خواهید حلقه هولاهوپ را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید، پای چپ را جلو بگذارید. برای چرخاندن حلقه، وزن خود را به‌سرعت بین پای عقب و جلو جابه‌جا کنید. باسن خود را عقب و جلو کنید. اگر حس کردید که حلقه درحال افتادن است، راست بایستید و به حلقه ضربه وارد کنید تا بالاتر بیاید.

چرخاندن حلقه از کنار

بایستید؛ درحالی‌که فاصله‌ی بین پاها از عرض شانه بیشتر باشد. حالا حلقه را با کمک چپ و راست باسن بچرخانید. در این حالت حلقه باید با اطراف کمر شما تماس پیدا کند. عضلات شکم را منقبض کنید و سینه و سر را بالا نگه دارید. هر چقدر نیروی بیشتری به حلقه وارد کنید، سرعت چرخش آن نیز بیشتر می‌شود.

چرخش ۳۶۰ درجه

ابتدا این حرکت را بدون حلقه انجام بدهید. پای چپ محکم روی زمین قرار بگیرد و پای راست یک قدم جلو قرار داشته باشد. بدن خود را به سمت چپ بچرخانید. حالا پای راست را به‌طور ۳۶۰ درجه بچرخانید. پای چپ شما حکم محور را دارد. حلقه را در جهت خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید. وزن خود را روی پای چپ بندازید و از پای راست برای وارد کردن فشار به حلقه استفاده کنید.

حرکت حلقه