نحوه تزئین دسته گل خانگی

بدون پرداخت هزینه گل‌های زیبا به دوستانتان دهید

شاید در نگاه اول پیچیدن و تزیین دسته گل کاری سخت و نیازمند مهارت خاصی باشد. اما باید بگوییم که علاوه بر داشتن مهارت ساده آن نیاز به خلاقیت و هنر چیدن گل‌های خاص در کنار هم دارد، امروز ما قصد داریم در این مطلب مهارت پیچیدن یک دسته گل زیبا را به شما آموزش دهد، پس با ما همراه باشید تا با هم با مراحل انجام آن بیشتر آشنا شویم.

در مرحله اول تزیین دسته گل شما نیاز به گل‌های زیبا با طیف رنگ‌های خوش ترکیب دارید، برای این منظور می‌توانید گل‌ها را پیش از چیدن و یا خریدن در کنار هم قرار دهید و خوش ترکیب‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید.

دسته گل

در مرحله بعدی تزیین دسته گل ساقه‌ی گل‌ها را هم‌سان کنید و آن‌ها را بچینید.

دسته گل

حال با ایجاد شکافی مانند تصویر در زیر ساقه آن شرایط نگهداری بهتر را برای آن‌ها فراهم کنید.

دسته گل

حالا گل‌های شما آماده است داخل یک ظرف شیشه‌ای گل‌ها را به ترتیب همخوانی در کنار هم قرار دهید.

دسته گل

فراموش نکنید که در تزیین دسته گل قرار دادن جزئیاتی مانند خزه، برگ و یا علف‌های تزئینی به پرتر شدن و زیباتر شدن دسته گل شما کمک بسیاری می‌کند، اما در استفاده از آن‌ها افراط نکنید تا جلوه‌ی گل‌های اصلی شما از بین برود.

دسته گل

حالا که دسته گل‌تان مطابق سلیقه‌یتان آماده شده است نوبت آن رسیده است که با یک نخ ابریشمی نازک دور آن را ببنید و گل‌ها را در کنار هم محکم کنید، توجه داشته باشید که نخ شما حتما نازک باشد تا آسیبی به گل‌ها وارد نکند.

دسته گل

در این مرحله از تزیین دسته گل نوبت به پیچیدن گل‌ها داخل ورق‌های تزئینی می‌رسد، یک ورق تزیئنی که با گل‌هایتان همخوانی دارد انتخاب کنید، خطی به عنوان خط مرز همانند تصویر روی آن در نظر بگیرید.

دسته گل

مطابق تصویر دسته گل را داخل ورق قرار داده و دور آن ببیچید و با چسب و یا منگنه آن را محکم کنید و در صورت تمایل ربان و با جزییات تزئینی دیگری به آن اضافه کنید.

دسته گل

حالا دسته گل تزیین شده شما آماده است آن را به عزیزانتان هدیه دهید و اوقات خوشی برای خود و عزیزانتان فراهم کنید.

دسته گل

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.