نحوه تمیز کردن وسایل برقی

از وسایل برقی‌تان به خوبی نگهداری کنید

معمولا وسایل برقی بعد از مدتی استفاده کثیف و آلوده می‌شوند، لک غذاها و مواد مورد استفاده از روی آن معمولا به راحتی پاک نمی‌شود . چاره چیست؟ قسمت‌ بیرونی‌ و دیواره‌های وسایل برقی را بعد از پاک‌ کردن‌ با دستمال‌ مرطوب، به‌ وسیله‌ پنبه‌ آغشته‌ به‌ الکل‌ صنعتی‌ براق‌ و تمیز کنید.

اتو

وسایل برقی

برای‌ جرم‌ گیری‌ اتوی‌ بخار و رفع‌ گچ، مقداری‌ سرکه‌ سفید (سرکه‌ تصفیه ‌شده) داخل‌ محفظه‌ آب‌ آن‌ بریزید. بعد از چند ساعت، آن‌ را خالی‌ کنید؛ و سپس‌ با چند بار پر و خالی‌ کردن‌ از آب، محفظه‌ را شستشو دهید.

تمیز کردن فر

فر و گاز جزو یکی از وسایل برقی هستند که به مرور زمان دچار کثیفی‌هایی در جداره می‌شوند. برای تمیز کردن این لکه‌های سرسخت که معمولا چربی‌های ناشی از روغن‌های سرخ کردنی هستند، باید از ترکیب جوش شیرین، آب و سرکه سفید استفاده کنید. این محلول را داخل یک اسپری آب پاش بریزید و هر ۳۰ دقیقه یک بار به جداره‌ها و کف فر اسپری کنید. بهتر است این محلول ۲۴ ساعت روی جداره‌های فر بماند تا کاملا آن‌ها را تمیز و ضدعفونی کند.

آبمیوه گیری

وسایل برقی

بخش‌های‌ قابل‌ شستشوی‌ آبمیوه‌گیری‌ ممکن‌ است‌ در اثر استفاده‌ زیاد رنگ‌ گرفته‌ باشند. برای‌ پاک‌ کردن‌ و نیز جلوگیری‌ از رنگ ‌گرفتن‌ آنها، یک ‌دوم‌ فنجان‌ مایع‌ سفید کننده، یک‌ چهارم‌ فنجان‌ جوش‌ شیرین‌ و چهار فنجان‌ آب‌ گرم‌ را با هم‌ مخلوط‌ کنید و با اسفنج‌ روی‌ قسمت‌های‌ مورد نظر بمالید. همچنین‌ می‌توانید به‌ مدت‌ ده‌ دقیقه‌ آنها را در این‌ مایع‌ بخیسانید. سپس‌ بشویید و کاملاً خشک‌ کنید.

تمیز کردن ماشین ظرف‌شویی

برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی‌تان می‌توانید از خود آن کمک بگیرید به این صورت که به جای استفاده از مواد شوینده متداول از ترکیب سرکه سفید و آبلیمو درمخزن آن استفاده کنید و بگذارید ماشین ظرفشویی روند شست و شوی خود را طی کند. اگر بعد از یک دور شست وشو باز هم لکه‌ای در آن پیدا بود این بار نمک را نیز به این ترکیب اضافه کنید تا شاهد نتیجه‌ای شگفت انگیز باشید.

مایکروویو

وسایل برقی

دستمال‌ آغشته‌ به‌ آب‌ لیموترش‌ تازه‌ یا الکل‌ نیز برای‌ تمیز کردن‌ مایکروویو و از بین ‌بردن‌ چربی‌ها بسیار سودمند است. هرگز از دستمال‌ زبر، اسکاچ‌ یا سیم‌ ظرفشویی‌ برای‌ تمیز کردن‌ دستگاه‌ استفاده‌ نکنید. برای‌ پیشگیری‌ از پاشیدن‌ چربی‌ غذا به‌ دیواره‌ها بهتر است‌ هنگام‌ پخت‌ روی‌ غذاهای‌ چرب‌ را با سلفون‌ بپوشانید.

تمیز کردن یخچال

برای تمیز کردن یخچال ابتدا باید آن را به صورت کامل خالی کنید و هرچیزی را که تاریخ انقضای آن سر آمده است را دور بیاندازید. سپس روی یک پارچه نم دار کمی جوش شیرین ریخته و جداره‌های یخچال‌تان را با آن پاک کنید. جوش شیرین لکه‌ها را از دیوارها و کف یخچال شما را پاک می‌کند و بوی بد یخچال شما را نیز از بین می‌برد. این ماده جادویی نقش به سزایی در تمیز کردن خانه دارد.

تلویزیون

وسایل برقی

اثر انگشت‌ بچه‌ها بر صفحه‌ تلویزیون‌ منظره‌ نازیبایی‌ به‌ وجود می‌آورد. تلویزیون‌ را هنگام‌ تمیز کردن‌ خاموش‌ کنید. ابتدا با یک‌ دستمال‌ خشک‌ غبار آن‌ را بگیرید؛ و سپس‌ با پنبه‌ آغشته‌ به‌ محلول‌ آب‌ و الکل‌ صفحه‌ تلویزیون‌ را تمیز کنید. الکل‌ لکه‌های‌ چرب‌ و اثر انگشت‌ را برطرف‌ می‌‌کند. توصیه‌ می‌شود از دستمال‌ حوله‌ای‌ و پرزدار استفاده‌ نکنید. دیواره‌های‌ غیرشیشه‌‌ای‌ تلویزیون‌ را نیز می‌توانید با پارافین‌ مایع‌ براق‌ کنید و با دستمال‌ خشک، چربی‌ اضافی‌ را بگیرید و براق‌ کنید. این‌ روش‌ برای‌ تمیز کردن‌ ضبط‌ صوت‌ و ویدئویی‌ که‌ رنگ‌ تیره‌ دارند هم‌ مناسب‌ است.

تمیز کردن چایی/ قهوه ساز

برای تمیز کردن مخزن قهوه ساز یا چایی سازتان می‌توانید از سرکه سفید استفاده کنید. سرکه سفید را درون قسمت دیسپنسر قهوه ساز ریخته و آن را روشن کنید. این پروسه را ۲ یا ۳ بار انجام دهید تا از تمیز شدن قهوه ساز خود مطمئن شوید.

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.