نحوه از بین بردن لکه پوست گردو از روی دست

نگران سیاهی پوست دست‌تان نباشید

پوست گردو تازه به دلیل اسیدهایی که دارد هنگامی که با سطح بدن و اکسیژن تماس پیدا می‌کند لکه‌های سیاه عمیقی را روی پوست ایجاد می‌کند که به سادگی این لکه‌ها قابل برطرف شدن نیستند از این رو افراد باید در نظر داشته باشند هنگامی که با گردو تازه سر و کار دارند حتما پوست آن را در داخل تشتی آب از خود گردو جدا کنند تا سیاهی آن کمتر به عمق پوست نفوذ کنند. پوست گردوی تازه در صورت تماس با پوست بدن ایجاد لک سیاه می‌کند که با شستشوی معمولی حتی با مواد شوینده پاک نمی‌شود و از بین نمی‌رود حتی پوشیدن دستکش پلاستیکی هم کمکی نمی‌کند چون رنگ پوست گردو از جداره دستکش هم رد می‌شود.

خواص شگفت انگیز گردو 

روش‌های پاک کردن لکه پوست گردو

  • روش اول برای پاک کردن این لکه‌ها استفاده از برگ خود درخت گردو است که با مالش روی لکه‌ها و شستشوی مرتب آن می‌توان تا حد زیادی آن را پاک کرد.
  • روش دوم استفاده از سرکه است، با شستشوی قسمت‌های لک شده با سرکه می‌توان لکه‌ها را کم رنگ‌تر کرد.
  • روش سوم استفاده از کرم‌های لایه بردار است که نسبت به دو روش قبلی زمان بیشتری لازم دارد.
  • با استفاده از شیر و آبغوره نیز می‌توان سیاهی لکه‌های گردو را از دست‌ها از میان برد.

پاک کردن لکه گردو از روی لباس: 

پوست گردو
برای پاک کردن لکه گردو از روی لباس می‌توانید از سفید کننده‌ها نیز استفاده کنید

این روش ممکن است لکه گردو را کاملا از بین نبرد اما تا حدودی آن را کمرنگ می‌کند. بدین منظور ابتدا لباس را در آب سرد بخیسانید سپس ۲ تا ۳ قاشق مرباخوری مایع ظرفشویی بر روی لکه بریزید و بلافاصله ۴ قطره سرکه بر روی آن بریزید سپس محل لکه را مالش دهید اگه لباس شما مقاوم است می‌توانید با یک جسم سخت (مانند قاشق) لکه را از بین ببرید. همچنین برای پاک کردن لکه گردو از روی لباس می‌توانید از سفید کننده‌ها نیز استفاده کنید (ابتدا مطمئن شوید که مایع به لباس آسیبی نمی‌زند). اگر لکه گردو بر روی فرش ریخته است می‌توانید قبل از خشک شدن لکه از روش از بین بردن لکه گردو روی لباس و یا محلول سرکه ی سفید و آب استفاده کنید.

شستن دست‌ها با لاک پاک کن 

پوست گردو و لاک پاک کن
اگر پوست حساسی دارید، از این روش‌ها برای شستن دست‌های خود استفاده نکنید

شستن با وایتکس رقیق شده، شستن دست‌ها با حلال لاک ناخن یا استفاده از اکسیدان رنگ مو نیز از دیگر پیشنهاد‌ها برای پاک کردن سیاهی گردو از دست است. با این وجود توصیه می‌شود اگر پوست حساسی دارید، از این روش‌ها برای شستن دست‌های خود استفاده نکنید، زیرا عوارض جانبی ایجاد شده به مراتب بدتر از سیاه بودن دست‌هایتان است. 

شستن دست‌ها با نمک و آبلیمو 

پوست گردو و آبلیمو
این کار به کمرنگ شدن سیاهی رنگ گردو از پوست دست کمک چشمگیری می‌کند.

نصف فنجان آبلیمو را با یک قاشق نمک مخلوط کنید و دست‌ها را محکم با این ترکیب بشویید. این کار به کمرنگ شدن سیاهی رنگ گردو از پوست دست کمک چشمگیری می‌کند.

استفاده از خمیر دندان 

پوست گردو و خمیردندان
این کار تا حدی زیادی به از بین رفتن رنگ سیاه گردو از پوست دست کمک می‌کند.

یک مسواک کهنه را برداشته و مقداری خمیر دندان جرم‌ گیر و سفید کننده دندان را روی آن بمالید و محکم بر پوست دست خود بکشید. این کار تا حدی زیادی به از بین رفتن رنگ سیاه گردو از پوست دست کمک می‌کند.

شستن دست‌‌ها با جوش شیرین

پوست گردو و جوش شیرین
بهتر است از یک مسواک کهنه کمک گرفته و با مسواک آغشته به جوش شیرین، بر روی پوست دست خود بکشید

برای پاک کردن سیاهی گردو از دست می‌توانید مقداری جوش شیرین را با مایع ظرفشویی مخلوط کرده و دست‌ها را با این ترکیب بشویید. بهتر است از یک مسواک کهنه کمک گرفته و با مسواک آغشته به جوش شیرین، بر روی پوست دست خود بکشید.

روغن سرخ کردنی

روغن سرخ کردنی
اگر پوست حساسی دارید، قبل از روغن مالیدن، ابتدا دست ها را با آب لیمو بشویید.

فرقی نمی کند از چه مارک و چه نوع روغنی استفاده می کنید، فقط کافی است مقداری از روغن را روی دست و قسمت هایی که لکه دارد، بمالید. اگر پوست حساسی دارید، قبل از روغن مالیدن، ابتدا دست ها را با آب لیمو بشویید. چند بار دوست ها را به روغن آغشته کنید و بمالید. برای اینکه لکه پوست گردو کاملا از بین برود، این کار را چند بار تکرار کنید و در آخر دست ها را با آب و صابون بشویید.

دست هایتان را با یک دستمال میکروفایبر خشک کنید و لوسیون بزنید.

از بین بردن لکه گردو با برس ناخن

برس ناخن
برس زدن را ادامه دهید تا لکه ها محو شوند و سپس دست ها را بشویید

اگر هیچکدام از روش های بالا اثرگذار نبود، از یک برس ناخن برای پاک کردن لکه گردو استفاده کنید. در این روش باید پوست شما خشک باشد و به هیچ وجه برای استفاده از برس ناخن، دست ها را تر نکنید. برس زدن را ادامه دهید تا لکه ها محو شوند و سپس دست ها را بشویید. اگر نوک انگشتان شما لکه دارد، با برس ناخن آن را زیر جریان آب برس کنید تا لکه از بین برود.

نکته:

اگر دست‌تان به قدری سیاه شده است که نمی‌توانید در مهمانی شرکت کنید توصیه می‌شود دست خود را با میزان کمی وایتکس شستشو دهید و با لیف و وایتکس سیاهی را از روی دست‌تان از بین ببرید.

سخن اخر

بهترین راه برای پوست کندن گردو این است که آن را در کیسه ای بگذارید و با گوشتکوب یا چکش روی آن بزنید. یا اینکه تخته ای را روی گردو قرار دهید و رویش پا بگذارید. به این ترتیب بدون دخالت دست می توانید هسته آن را جدا کنید. اگر حتما می خواهید از دست های خود برای پوست کندن گردو استفاده کنید، حتما از دستکش و محافظ چشم استفاده کنید.

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.