نحوه از بین بردن لکه پوست گردو از روی دست

نگران سیاهی پوست دست تان نباشید

پوست گردو تازه به دلیل اسیدهایی که دارد هنگامی که با سطح بدن و اکسیژن تماس پیدا می کند لکه های سیاه عمیقی را روی پوست ایجاد می کند که به سادگی این لکه ها قابل برطرف شدن نیستند از این رو افراد باید در نظر داشته باشند هنگامی که با گردو تازه سر و کار دارند حتما پوست آن را در داخل تشتی آب از خود گردو جدا کنند تا سیاهی آن کمتر به عمق پوست نفوذ کنند. پوست گردوی تازه در صورت تماس با پوست بدن ایجاد لک سیاه می کند که با شستشوی معمولی حتی با مواد شوینده پاک نمی شود و از بین نمی رود حتی پوشیدن دستکش پلاستیکی هم کمکی نمی کند چون رنگ پوست گردو از جداره دستکش هم رد می شود.

روش های پاک کردن لکه پوست گردو

  • روش اول برای پاک کردن این لکه ها استفاده از برگ خود درخت گردو است که با مالش روی لکه ها و شستشوی مرتب آن می توان تا حد زیادی آن را پاک کرد .
  • روش دوم استفاده از سرکه است، با شستشوی قسمت های لک شده با سرکه می توان لکه ها را کم رنگ تر کرد .
  • روش سوم استفاده از کرم های لایه بردار است که نسبت به دو روش قبلی زمان بیشتری لازم دارد .
  • با استفاده از شیر و آبغوره نیز می توان سیاهی لکه های گردو را از دست ها از میان برد.
  • نکته: اگر دست تان به قدری سیاه شده است که نمی توانید در مهمانی شرکت کنید توصیه می شود دست خود را با میزان کمی وایتکس شستشو دهید و با لیف و وایتکس سیاهی را از روی دست تان از بین ببرید.
پوست گردو
نگران سیاهی لکه لباس نباشید

پاک کردن لکه گردو از روی لباس:

این روش ممکن است لکه گردو را کاملا از بین نبرد اما تا حدودی آن را کمرنگ می کند. بدین منظور ابتدا لباس را در آب سرد بخیسانید سپس ۲ تا ۳ قاشق مرباخوری مایع ظرف شویی بر روی لکه بریزید و بلافاصله ۴ قطره سرکه بر روی آن بریزید سپس محل لکه را مالش دهید اگه لباس شما مقاوم است می توانید با یک جسم سخت (مانند قاشق) لکه را از بین ببرید.

همچنین برای پاک کردن لکه گردو از روی لباس می توانید از سفید کننده ها نیز استفاده کنید (ابتدا مطمئن شوید که مایع به لباس آسیبی نمی زند). اگر لکه گردو بر روی فرش ریخته است می توانید قبل از خشک شدن لکه از روش پاک کردن لکه گردو از روی لباس و یا محلول سرکه ی سفید و آب استفاده کنید.

جمع آوری و تنظیم: کاویاب