نحوه نگهداری لیمو ترش در فریزر

منجمد کردن لیمو ترش خاصیت ضد سرطانی به آن می‌دهد

0

همه بخش‌های لیموترش قابل استفاده است واین بدان معناست که لیمو را باید با پوستش در آبمیوه گیری انداخته تا آب آن کامل گرفته شود. قراردادن لیمو در یخچال روش بهداشتی است که به وسیله آن قدرت درمانی آن را افزایش می‌دهد و با این روش قدرت شفا دهندگی لیمو ترش به شکل چشم گیری افزایش می‌یابد. منجمد کردن لیمو ترش خاصیت ضد سرطانی بدان می‌دهد. لیموترش سرشار از ویتامین ث است ، اما لیمو ترش یخ زده ۱۰ برابر بیشتر حاوی مواد معدنی روی، پتاسیم، منیزیوم، کلسیم و سه برابر حاوی ویتامین‌های ای، آ و بی است. فلاونوئیدها و لیمونات‌های موجود در لیمو فریزشده منبع دفاعی قدرتمندی ضد انواع تومورهای سرطانی است. از سوی دیگر اسید سیتریک عنصری برای تمیز کردن پوست است که خانم‌ها به خوبی با آن آشنا هستند.

چطور می‌توانیم لیمو ترش را برای زمستان نگهداری کنیم؟ اگر می‌خواهید لیمو ترش تازه برای زمستان داشته باشید. با ما همراه شوید و روش زیر را بخوانید … 

  • لیموهای کاملا سالم را انتخاب کنید. یعنی دقت کنید حتی به اندازه سر سوزن لکه قهوه‌ای نداشته باشد سپس بشویید و روی دستمالی بگذارید تا دور تا دور لیمو خشک شود فکر می‌کنم یک ساعت کافی باشد.
  • بعد وقتی مطمئن شدید که لیمو روی پوستش آبی وجود ندارد داخل نایلون فریزر یا زیپ پک بگذارید و طوری ببندید که هیچگونه هوایی داخل آن باقی نماند بعد با خیال راحت داخل فریزر بگذارید و برای زمستان فریز کنید.
  • موقعی که می‌خواهید استفاده کنید کافیست یک ربع زودتر از فریزر خارج کنید سپس استفاده کنید.

نکات مهم در خرید لیمو ترش: 

  • لیمو‎هایی را انتخاب کنید که دارای پوستی صاف و شفاف، درخشان و سالم هستند و وزن زیادی نسبت به سایزشان دارند.
  • لیموهایی که پوست کلفت و اسفجی دارند کم آب هستند.
  • زدگی و خرابی روی پوست لیموترش نشان‌دهنده شرایط نگهداری و انبار کردن غیر استاندارد است.
  • لیموهای بزرگ را انتخاب کنید چون پر آب‎تر از لیموهای کوچک هستند.
  • لیمو ترش پس از چیده شدن نمی‌رسد پس به هنگام خرید دقت کنید که لیموهای رسیده و مناسب را انتخاب کنید و پس از خرید در یخچال نگهداری کنید. در این شرایط لیموها ۱ هفته سالم باقی می‌مانند.
  • به طور معمول، برای نگهداری و انتقال لیمو پوست آن را با مواد نفتی می‌پوشانند که سالم‌تر باقی بماند؛ به همین دلیل باید لیمو را خوب بشویید و بهتر است لیموترش‌هایی را بخرید که در مناطق کشاورزی نزدیک به محل زندگی شما پرورش داده شده‌اند.

ترفندی برای گرفتن آب لیمو: 

لیمو ترش
لیمو ترش خاصیت فراوان دارد

اگر می‎خواهید آب‎ لیمو بگیرید ابتدا لیمو را با فشار روی یک سطح صاف بغلتانید. (این کار کمک می‎کند آبلیمو بیشتری تولید شود.) از یک پوست کن یا رنده برای تهیه خلال پوست لیمو استفاده کنید. (از بریده شدن قسمت سفید پوست لیمو جلوگیری کنید زیرا این بخش طعم تلخی دارد.)

جمع آوری و تنظیم: کاویاب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.