نحوه پاک کردن رنگ مو از روی پوست

مراقب پوست‌تان باشید

هرچند رنگی شدن پوست توسط رنگ مو بسیار ناخوشایند است ولی احتمال وقوع آن مخصوصا روی پیشانی و گردن بسیار زیاد است. ممکن است چند قطره رنگ مو روی دست‌تان بچکد. اغلب قبل از شروع به رنگ کردن موها مقداری وازلین یا کرم به اطراف خط سر و گوش‌ها برای محافظت و رنگ نگرفتن به پوست میزنیم اما گاها رنگ به پوست رسیده و به سختی پاک می‌شوند با یادگیری چند ترفند ساده از این پس رنگ موی مالیده شده روی پوست‌تان را با خیال راحت‌ و بدون دردسر پاک کنید. 

روش اول: 

  • مقداری مایع دستشویی روی پوست رنگ شده بریزید و برای چند دقیقه آن را مالش دهید تا رنگ را پاک کند.
  • ناحیه رنگ شده را با آب گرم و با کمک یک دستمال یا پد بشویید.
  • اگر کرم لایه‌ بردار دارید، کمی از آن را روی پوست بمالید تا سطح پوست را لایه‌ برداری کند و رنگ پاک شود.
  • مراحل ۱ تا ۳ را چند بار پشت سرهم تکرار کنید تا پوست کاملا از رنگ پاک شود.

روش دوم: 

  • کمی خمیردندان را به پوست بمالید و به آرامی ماساژ دهید.
  • حالا پوست را با آب گرم بشویید.
  • کمی جوش شیرین روی پوست بمالید و بعد آن را بشویید.
  • مراحل ۱ تا ۳ را هر چند بار که لازم است انجام دهید.

از خود رنگ مو استفاده کنید 

رنگ مو
رنگ مو می‌تواند لکه‌های خود را از بین ببرد

بسیاری از مردم می‌گویند تنها یک الماس می‌تواند الماس دیگری را ببرد. رنگ مو می‌تواند لکه‌های خود را از بین ببرد. هنگام دوش گرفتن می‌تواند مقداری از رنگ باقی مانده را به همراه صابون و به صورت دوار روی ناحیه‌ای که رنگی شده است بمالید. سپس سریعا ناحیه را با صابون یا شامپو بشویید و کاملا خشک کنید. قاعدتا با انجام این کار لکه باید از بین برود.

روغن زیتون می‌تواند معجزه کند 

رنگ مو و روغن زیتون
روغن زیتون باعث لطافت پوست می‌شود

یک تکه پنبه را به مقداری روغن زیتون آغشته نمایید و آن را روی ناحیه‌ای که رنگی شده است به آرامی بمالید تا لکه کم کم کمرنگ شود. هرچند شاید ناحیه مورد نظر سریعا تمیز نشود ولی این کار ایمن و موثر خواهد بود و البته پوست که به علت آلوده شدن به رنگ مو ممکن است کمی دچار خشکی شده باشد تغذیه شده و نرم و لطیف تر خواهد شد.

آیا لاک پاک کن را امتحان کرده‌اید؟ 

رنگ مو و روغن لاک پاک کن
اگر پوست حساس دارید از لاک پاک کن استفاده نکنید

البته اگر پوست حساسی دارید این روش را امتحان ننمایید. یک تکه پنبه را به مقدار کمی لاک پاک کن آغشته نمایید و با ملایمت روی ناحیه مورد نظر بمالید، با این روش لکه کاملا پاک خواهد شد. وقتی پنبه به رنگ آلوده شد از یک قطعه پنبه تمیز دیگر استفاده کنید تا رنگ توسط پنبه آلوده روی پوست پخش نشود.

نوبت اکسیدان است! 

رنگ مو و اکسیدان
اکسیدان خاصیت رنگ بری دارد

یک تکه پارچه تمیز بردارید و روی آن کمی اکسیدان بریزید. اکسیدان خاصیت رنگ بری دارد، پارچه را روی قسمتی از پوست که رنگی شده است بکشید. حتما بعد از پاک شدن لکه ناحیه مورد نظر، دست‌ها و پارچه را بشویید. 

خمیر دندان فقط برای مسواک زدن کاربرد ندارد 

رنگ مو و خمیردندان
خمیردندان یک روش ایمن برای از بین بردن لکه است

خمیر دندان برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی پوست و بسیاری لکه‌های دیگر می‌تواند موثر باشد. البته ممکن است در برخی موارد مفید واقع نگردد ولی تا از آن استفاده نکنید اثربخش بودن آن را تشخیص نخواهید داد. خمیر دندان برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی دست، گوش، گردن و صورت موثر خواهد بود. این روش ارزان، در دسترس و ایمن است پس ارزش یک بار امتحان کردن را دارد. 

بیکینگ پودر نجات بخش خواهد بود 

رنگ مو و بیکینگ پودر
بیکینگ پودر خاصیت لکه بری دارد

بیکینگ پودر را به نسبت مساوی با مایع ظرفشویی مخلوط نمایید. پارچه تمیزی را به محلول به دست آمده آغشته نمایید و به آرامی روی محل مورد نظر بکشید تا لکه کاملا محو گردد. از آنجایی که مایع ظرفشویی حاوی اسید لیمو می‌باشد این روش بسیار موثر واقع خواهد شد.

آیا روغن بچه چاره ساز خواهد بود؟ 

رنگ مو و روغن بچه
روغن بچه فواید زیادی دارد

بله. روغن بچه روی پوست افراد مختلف آزمایش شده و بسیار موثر واقع گشته است. یک تکه پنبه را به روغن بچه آغشته کنید و روی موضع مورد نظر بکشید. سپس بگذارید روغن چند ساعت یا حتی تمام طول شب روی لکه باقی بماند. پس از آن موضع مورد نظر را با آب گرم بشویید برای نتیجه بهتر می‌توانید از صابون نیز استفاده کنید. اگر لکه کاملا از بین نرفت کل مراحل را دوباره تکرار کنید تا پوست کاملا تمیز شود.

  • لکه رنگ مو به سختی از بین می‌رود. به همین دلیل ممکن است این روش روی فردی موثر واقع شود و روی دیگری تاثیر لازم را نداشته باشد. همه این روش‌ها، راه حل‌های موثر و ایمنی هستند، با امتحان کردن هرکدام از این روش‌ها راهی که برای شما موثرتر است انتخاب کنید.

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.