آموزش نصب افزونه‌ مرورگر کروم بر روی دسکتاپ از طریق گوشی

آیا افزونه‌های کروم بر روی گوشی کار می­‌کنند؟

یک سوال متداول وجود دارد که آیا افزونه‌های کروم بر روی گوشی کار می­‌کنند؟ متاسفانه، به نظر نمی‌­رسد برنامه‌ای برای معرفی این امکان وجود داشته باشد. اگر شما در گوشی خود با افزونه مرورگر کروم آشنایی داشته باشید و می­‌خواهید آن را روی دسکتاپ خود نصب کنید، چه کاری انجام می‌­دهید؟ خوب، یک روش آسان برای انجام این کار وجود دارد! این روش در کروم از سیستم عامل Android و iOS پشتیبانی می­‌کند.

نصب افزونه مرورگر کروم در دسکتاپ

نحوه نصب افزونه‌های مرورگر کروم بر روی کامپیوتر از طریق گوشی

  • در گوشی خود وارد سیستم Chrome  شوید، منظور همان حساب گوگل است که در دسکتاپ خود از آن استفاده می‌­کنید.
  • سپس، مرورگر کروم را بر روی گوشی خود باز کنید. برای پیدا کردن افزونه  مورد نظر، از “جستجوی Google ” استفاده کنید.
  • اکنون، برای اضافه شدن افزونه به دسکتاپ روی دکمه آبی Add to Desktop ضربه بزنید.
  • برای تکمیل این روند، مجددا روی دکمه سبز Add to Desktop ضربه بزنید.
  • هنگام باز شدن کروم بر روی رایانه، یک هشدار داده می­‌شود که یک افزونه از راه دور نصب شده است.

همچنین، در بخش extension می‌­توانید لیست افزونه‌­های موجود را مشاهده کنید که در این قسمت می‌­توان آنها را فعال یا غیر فعال کرد. برای استفاده از افزونه، روی Enable extension کلیک کنید تا فعال شود.

توانایی نصب افزونه‌ها را می‌­توانید با یک جستجوی ساده فرا بگیرید. همچنین ممکن است بخواهید این افزونه­‌ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. در این مورد، روی آیکون Share در کنار Add to Desktop ضربه بزنید و برای آنها ایمیل بفرستید. همچنین اگر در حال حاضر تمایل ندارید این افزونه را نصب کنید، می‌­توانید برای خودتان آن را ایمیل بزنید.

تنها مشکل این است که شما نمی‌­توانید وب استور کروم را در صفحه نمایش گوشی خود مشاهده کنید.  کافیست افزونه­‌ها را روی گوشی خود نصب کرده و در دستکاپ از آنها استفاده نمایید.

منبع makeuseof.com