نکاتی که باید در آرایش عروس دقت کنید

آیا به مدل آرایش عروسی‌تان فکر کرده‌اید؟

اگر شما هم به زودی عروس می‌شوید، پس از همین حالا باید به فکر زیبایی‌تان باشید. آیا به مدل آرایش عروسی تان فکر کرده‌اید؟ حتی اگر می‌خواهید همه چیز را به آرایشگرتان بسپارید، بد نیست که قبل از هر چیز برخی نکات را بدانید. در ادامه باید و نبایدهایی را در مورد آرایش عروس برایتان آورده‌ایم تا با رعایت آنها در بهترین روز زندگی‌تان، زیباتر از همیشه بدرخشید.

۱. از حداقل ۳ هفته قبل از روز عروسی، نزد آرایشگرتان بروید و از او بخواهید تا مدل انتخابی را روی صورت‌تان امتحان کند. ۳ تا ۵ هفته زمان خوبی برای این کار است، اما نگذارید که فاصله زمانی‌تان بیشتر از ۵ هفته شود. هر چه را که می‌خواهید برای اولین بار انتخاب کنید، از آرایشگرتان بخواهید تا در همان روز انجام دهد. به عنوان مثال اگر می‌خواهید آرایش برنزه داشته باشید، بگویید که رنگ‌های مختلف را روی صورت‌تان امتحان تا مناسب‌ترین رنگ کرم پودری که با تن پوست شما سازگاری دارد، را شناسایی کند.

۲. در روزی که برای امتحان مدل آرایش‌تان نزد آرایشگر می‌روید، لباسی سفید به تن کنید. در این شرایط بهتر تشخیص می‌دهید که آیا رنگ آرایش‌تان با رنگ لباس عروس جور در می‌آید یا خیر. حتی پیشنهاد ما به شما این است که چند عکس هم، بدون فلش، بگیرید تا مدل آرایش‌تان را در کنار لباس سفید رنگ بهتر تشخیص دهید.

۳. با خودتان چند عکس از مدل‌های آرایشی که مورد قبولتان است، را نزد آرایشگر ببرید. آنها را به او نشان دهید و روی صورت‌تان امتحان کنید تا ببینید آیا روی صورت شما هم زیبا می‌شود و برای روز عروسی‌تان مناسب است یا خیر.

۴. فراموش نکنید که آرایش صورت‌تان نباید بی‌رنگ و رو یا مات باشد. از آنجا که لباس‌تان سفید است، باید آرایشی انتخاب کنید که با رنگ سفید لباس عروس در تضاد باشد تا از بی‌روحی چهره‌تان بکاهد. لباس عروس با لباسی که هر روز به تن می‌کنید، زمین تا آسمان فرق دارد، بنابراین آرایش‌تان نیز باید متفاوت و سازگار با آن رنگ لباس باشد.

۵. یکی از راه‌هایی که می‌توانید چشم‌هایتان را جذاب‌تر نشان دهید، استفاده از مژه مصنوعی است. اما نباید مژه‌هایتان به گونه‌ای باشد که توی ذوق بزند. برای این منظور بهتر است که از مژه‌هایی با طول‌های متفاوت استفاده کنید. در این صورت چشم‌هایتان حالتی طبیعی به خود می‌گیرد و به جای اینکه مژه مصنوعی در بالای مژه‌های خودتان قرار گیرد، در میان آنها پخش می‌شود.

۶. به دنبال روش‌هایی باشید که تا به حال روی صورت‌تان امتحان نکرده‌اید. شاید تکنیک‌های جدید به صورت شما بیشتر بیاید و تغییرات اساسی به چهره‌تان دهد.

۷. از آنجا که آرایش صورت‌تان باید یک روز کامل روی صورت‌تان بنشیند، از آرایشگرتان بخواهید تا از بهترین لوازم آرایش استفاده کند تا دوام بالاتری داشته باشد.

۸. از آنجا که شما در روز عروسی‌تان در موقعیت‌های مختلف قرار می‌گیرید، پس آرایش‌تان باید به گونه‌ای باشد که در مکان‌های مختلف و با نورهای متفاوت سازگار باشد. بنابراین بهتر است که در روز آزمایشی میکاپ‌تان، هم در نور آفتاب و هم در نور اتاق آرایش‌تان را تست کنید تا خیالتان راحت باشد که در روز عروسی در هر موقعیتی زیباترینید.

۹. اگر چه شما به آرایشگرتان اعتماد کردید و چهره‌تان را به دست او سپردید، اما این بدین معنی نیست که هیچ دخالتی در کار او نکنید. او شما را نمی‌شناسد، از علایق و شخصیت‌تان آگاه نیست، بنابراین این شمایید که باید به او بگویید چه چیزی را دوست دارید یا از چه شیوه آرایشی بیزارید. مطمئنا دوست ندارید زمانی که چشم‌هایتان را باز کردید، از ظاهر خود ناراضی باشید؟! بنابراین از بیان آنچه می‌پسندید، هراس نداشته باشید.

۱۰. از آرایش زیاد بپرهیزید، زیرا آرایشی که روی صورت‌تان ننشیند، در عکس‌ها و زیر نور فلش جلوه بدی پیدا می‌کند.

۱۱. از مدها بپرهیزید. یادتان باشد که شما تا آخر عمر عکس‌های عروسی‌تان را مرور خواهید کرد، بنابراین آرایش و حتی لباس عروس‌تان باید به گونه‌ای باشد که هیچگاه از مد نیافتد. در این شرایط، آرایش کلاسیک که همیشه جذابیت خود را دارد، بهترین انتخاب برای شماست. شاید خط چشمی که به تازگی مد شده در حال حاضر برایتان جذابیت داشته باشد، اما آیا چند سال دیگر هم همین قدر زیبا خواهد بود؟ خیر! پس پیشنهاد ما به شما این است که در روز عروسی‌تان مد را کنار بگذارید و تنها به آنچه زیباترتان می‌کند، بیاندیشید.

۱۲. از استفاده از رژ لب‌های پر رنگ نترسید. اگر تا به حال از رنگ‌های مات و بی‌رنگ مانند قهوه‌ای یا رنگ لب استفاده می‌کردید، بهتر است که آن را با رنگ‌های روشن‌تری مانند صورتی یا قرمز جایگزین کنید. این رنگ‌ها در عکس‌هایتان به زیبایی می‌درخشند و جذابیت بیشتری به چهره شما می‌دهند. یادتان باشد که مدل‌های کلاسیک همیشه مورد پسند قرار خواهند گرفت.

۱۳. تصور نکنید که با آرایش صورت همه چیز تمام می‌شود. شما باید در مرحله بعدی به سراغ گردن و حتی شانه‌هایتان بروید، زیرا امکان این که رنگ پوست صورت‌تان با رنگ جاهای دیگر بدن‌تان متفاوت باشد، زیاد است. بنابراین کرم پودری که برای صورت‌تان استفاده کردید را به گردن و شانه‌هایتان نیز بزنید تا ظاهری طبیعی و یکدست داشته باشید.

۱۴. از سایه‌های چشم بسیار پررنگ بپرهیزید. سیاه کردن بیش از حد چشم‌ها، نه تنها هیچ جذابیتی ندارد، بلکه زیبایی طبیعی چشم‌هایتان را نیز از بین می‌برد. بنابراین اگر می‌خواهید از سایه‌های تیره استفاده کنید، در این کار اغراق نکنید.

۱۵. از براق کردن یا مات کردن بیش از حد چشم‌هایتان خودداری کنید. آرایش خیلی براق دوام زیادی روی پوست‌تان نخواهد داشت و به سرعت از روی پوست‌تان پاک خواهد شد. آرایش خیلی مات هم موجب خشکی و ترک پوست‌تان می‌شود. بنابراین از لوازم آرایشی استفاده کنید که حاوی کمی مرطوب‌کننده باشد. با این شیوه نه تنها آرایش روی صورت شما دوام بیشتری خواهد داشت، بلکه طبیعی‌تر نیز جلوه خواهد کرد.

آرایش عروس صورت و مو

روش‌های دیگری برای آرایش عروس

تزئین روی مو :

بعد از آنکه درست کردن مدل مو‌ها به پایان می‌رسد، آراستن مو ها با استفاده از گل‌های تازه مانند ارکیده ، گل رز و یاس و یا استفاده از انواع وسایل تزئینی بر روی آن کار بسیار جالبی است. این کار باعث ایجاد جذابیت بیشتر در نگاه و زیبایی چهره و حتی مدل لباس عروس خواهد شد.

اضافه کردن مو :

در این مرحله به جاهایی از سر که موی کمتر دارند و معمولا جلوی سر اینگونه است، مو اضافه می‌کنیم. با این روش به راحتی حجم مو را بالا می‌بریم و در نهایت هر طور که بخواهیم مو را درست می‌کنیم. می‌توان از رنگ‌ها و مدل‌های گوناگونی برای موی اضافی استفاده کرد. مثلا می‌توان از موهایی به شکل بافت‌های بسیار ریز برای اضافه کردن لابه لای موهای جلوی سر استفاده کرد. استفاده از موهای اضافی باعث می‌شود تا شما با چهره‌ای کاملا متفاوت و نگاهی تازه و منحصر به فرد در شب عروسی حاضر شوید.

آرایش با رنگ‌پاش :

باید گفت این تکنولوژی در آرایش مخفی نگه داشته شده و از آن تنها برای آرایش مدل‌ها و ستاره‌ها استفاده می‌شود . این در واقع یک آرایش است که بر روی پوست با استفاده از رنگ‌پاش ( یک دستگاه تفنگ بادی ) استفاده می‌شود که این به جای استفاده از اسفنج‌ها و برس‌های اسپریی است. با کمک آن یک لایه نازک از آرایش به صورتی کاملا مات روی پوست به وجود می‌آید و بعد از آن ادامه آرایش کردن بر روی آن بسیار آسان می‌شود و باید گفت این روش به دلیل تماس نداشتن مستقیم دست با پوست یک روش کاملا بهداشتی است.

ایجاد طرح روی بدن :

در این مرحله از آرایش عروس به طراحی نقش و نگار و خالکوبی بر روی پوست عروس پرداخته‌ایم که حتی می‌توان از این روش به جای استفاده از انواع جواهرات سنگین بهره برد. این کار را می‌توان روی پیشانی و یا پشت دست انجام داد. برای ایجاد این مدل، طراحی‌ها باید به رنگ لباس و رنگ استفاده شده برای طراحی دقت شود که با هم هماهنگ بوده و در نهایت باید گفت این مدل آرایش کاری بسیار خاص و برجسته است.

آرایش دائمی :

این روزها عروس‌ها ترجیح می‌دهند آرایش صورت آنها طوری انجام گیرد که برای یک مدت طولانی ثابت بماند و از بین نرود . بنابراین، ما شما را با یک تکنیک آرایش جدید که شبیه به یک تاتو دائمی است، آشنا می‌کنیم. این روش که کاملا تخصصی است، کمک می‌کند تا برای طراحی ابرو ، چشم و رنگ لب فقط از یک سوزن استریل استفاده کنید و سپس آرایش را به مانند ایجاد خالکوبی ادامه دهید. هنرمندان بزرگ آرایشگر در این روش از یک سوزن برای پر کردن رنگ یا افزایش حجم یک نقطه خاص از صورت استفاده می‌کنند. رژ لب به صورت دائم روی لب باقی می‌ماند و باید گفت همه چیز حتی رنگ ابرو و خط چشم هم تا مدت‌های طولانی که غیر قابل باور است، از بین نخواهد رفت .

اصلاح عیوب :

همانطور که از نام آن پیداست، در این مرحله از آرایش عروس باید تمامی عیب‌های صورت عروس را با استفاده و بهره‌گیری از انواع سایه‌ها از بین برد . این که شما به سلیقه و انتخاب خود و با توجه به مدلی که به چهره‌ی شما می‌آید، می‌خواهید گونه‌های چاق خود را به استخوانی تبدیل کنید ، صورت گرد را به شکل بیضی درآورید و یا بینی کوچک را به بزرگ تبدیل کنید، فرق می‌کند.در کل باید گفت اصلاح کردن عیب‌های صورت کار بسیار آسانی است و باید گفت مهمترین نکته در کسب موفقیت در این مرحله این است که عروس از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشد.

طراحی ناخن :

طراحی ناخن‌های زیبا و بلند، همواره جزء بهترین و مهمترین قسمت‌های آرایش عروس است. بعضی از دختر خانم‌ها آنچنان ناخن‌های بلندی ندارند که بتوان روی ناخن آنها طراحی انجام داد و باید از ناخن‌های مصنوعی استفاده کرد و برای این کار باید آنچنان در اندازه و چسباندن آنها دقت کرد که کاملا طبیعی به نظر برسند. طرح و رنگ ناخن خانم‌ها معمولا بسیار به چشم می‌آید، مثلا فرض کنید خانمی را که بر روی فرش قرمز می‌رود و باید دستش را برای احترام بالا ببرد که به این ترتیب حتما مدل ناخن‌های او بسیار قابل توجه است. چگونگی طرح و رنگ روی ناخن یکی از بزرگترین هنرها است که در ابتدا به ناخن زرق و برق می‌دهند و سپس تقوش زیبایی چون انواع گل‌ها و سنگ‌های بلوری و…روی آن می‌اندازند.

جمع آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.