نکاتی درباره اندازه‌گیری کاناپه

قبل از آنکه اقدامی برای خرید کاناپه انجام دهید، ابتدا باید خانه را اندازه‌گیری کنید.

هر بار که تصمیم داشتید کاناپه بخرید، قبل از پرداخت هزینه ابتدا آن را اندازه بگیرید. همچنین بایستی فضایی که قرار است کاناپه در آن قرار گیرد را نیز اندازه‌گیری کنید. به خصوص در خرید اینترنتی لازم است همه ابعاد را اندازه‌گیری کنید (در خرید کاناپه این نکات را موردتوجه قرار دهید). دو دلیل عمده برای اندازه‌گیری کاناپه وجود دارد:

اهمیت اندازه‌گیری

گاهی اوقات برای داخل کردن کاناپه به درون خانه لازم می‌شود آن را از پنجره وارد کرد یا کاناپه را از هم باز کرد. در واقع بعضی مواقع کاناپه به مغازه عودت داده می‌شود زیرا از در یا پنجره داخل نرفته یا بسیار کوچکتر یا بزرگتر از فضا بوده‌است. اندازه‌گیری نه تنها برای داخل شدن کاناپه به درون خانه بلکه برای همخوانی و تناسب آن با اندازه فضای موردنظر انجام می‌شود. چه بخواهید کاناپه را به دیوار بچسبانید یا آن را در فضای خالی بگذارید، باید با اتاق متناسب باشد. باید اندازه‌های کاناپه با دیگر وسایل خانه و با کل اتاق متناسب باشد.

اندازه‌گیری خانه

قبل از آنکه اقدامی برای خرید کاناپه انجام دهید، ابتدا باید خانه را اندازه‌گیری کنید. از ورودی خانه شروع کنید، سپس راهرو، هال، پله‌ها یا درهایی را که کاناپه باید از آنها گذشته تا به محل موردنظر برسد، اندازه‌گیری کنید. چند سانتی‌متر اضافه‌تر نیز برای مانور در نظر بگیرید.

تکنیک اندازه‌گیری

در اندازه‌گیری کاناپه تنها محدود به طول و عرض نباشید چراکه تصویر کلی از کاناپه ارائه نمی‌دهد و اندازه‌گیری اشتباه خواهد شد. در ادامه روش صحیح اندازه‌گیری کاناپه را شرح می‌دهیم:

عرض: عرض کاناپه در واقع فاصله بین دو دسته آن است و در واقع این عریض‌ترین قسمت کاناپه است. باید حتما اندازه‌گیری را در عریض‌ترین قسمت کاناپه انجام دهید. برای مثال اگر کاناپه دسته‌های گرد دارد، اندازه‌گیری را از بیرون عریض‌ترین قسمت یک دسته تا دسته دیگر انجام دهید نه آنکه از قسمت زیر نزدیک پایه.

ارتفاع: مرحله بعد اندازه‌گیری ارتفاع است. از پشت بلندترین قسمت کاناپه اندازه‌گیری کنید. برای مثال، در کاناپه‌های مجلسی وسط آنها بلندتر است. از آن قسمت تا کف زمین را اندازه بگیرید. اگر پایه‌های کاناپه پیچی باشد می‌توانید از آن نقطه تا پایین کاناپه را اندازه بگیرید. بدین صورت پس از آنکه کاناپه از ورودی در داخل شد و در جای خود قرار گرفت می‌توانید پایه‌های آن را نصب کنید.

گودی: یکی از مهمترین قسمت‌های اندازه‌گیری کاناپه، عمق یا گودی آن است. برای این کار باید از لبه خارجی کاناپه تا پشت آن را اندازه بگیرید. بهتر است این کار را از یک طرف انجام دهید.

عمق اریب: مرحله بعد اندازه‌گیری عمق اریب کاناپه است. برای این کار باید متر نواری را از گوشه بالا در پشت کاناپه تا پایین قسمت جلوی کاناپه قرار دهید.

منبع thespruce.com
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.