چند نکته در خرید اثاث اتاق خواب

اثاث خانه مهمترین عنصر خانه است

چه خانه تان را عوض کرده باشید و چه بخواهید دکوراسیون خانه را تغییر دهید، خرید وسایل و اثاث خانه می تواند هیجان انگیزترین و در عین حال ترسناک ترین قسمت کار باشد. اثاث خانه مهمترین عنصر خانه است و بیشتر از هر چیزی مورد استفاده قرار می گیرد. در خصوص وسایل اتاق خواب نیز همین امر صادق است. در این مطلب ۸ نکته مهم در خرید اثاث اتاق خواب را ذکر می کنیم.

الهام بگیرید

ممکن است ندانید که باید از کجا شروع کنید. شاید ایده های مختلف و زیادی برای اتاق خواب خود داشته باشید. مجله های دکوراسیون خانه را ورق بزنید و ببینید کدام مدل بیشتر نظر شما را جلب می کند. اگر اهل استفاده از کامپیوتر هستید به وبسایت ها و وبلاگ های دکوراسیون و یا شبکه های اجتماعی معروفی چون pinterest سری بزنید. شما می توانید از همه مدل ها الهام بگیرید. ( توصیه های خرید وسایل خانه را مطالعه کنید).

وسایل اساسی را مدنظر قرار دهید

مهمترین اثاث اتاق خواب تخت است. بعد از آن آپشن های دیگری قرار می گیرند. علاوه بر تخت اتاق شما می تواند صندلی، میز، پاتختی داشته باشد. آنچه باید در خرید و کنار هم گذاشتن وسایل اتاق خواب در نظر بگیرید، نه تنها استایل بلکه بیشتر کارکرد وسایل است. کدام یک از این وسایل هر روز مورد استفاده قرار می گیرند؟

به تم و زمینه توجه کنید

برخی افراد دوست دارند خانه شلوغ و بی نظم باشد در حالی که برخی دیگر دوست دارند همه چیز منظم و هماهنگ باشد. باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید اثاث اتاق از یک تم به خصوص باشند. شاید بخواهید اثاثیه کوچک و براق و تجملی بخرید یا ترجیح دهید اثاثیه ای خرید کنید که راحت تر باشند. وقتی استایل اثاث اتاق را مشخص کنید راحتتر می توانید اثاثیه ای انتخاب کنید که با هم هماهنگ باشند.

دو بار اندازه گیری کنید و یکبار بخرید

قبل از اینکه هرگونه خریدی انجام دهید، ببینید آیا اثاث بزرگ برای خانه شما مناسب است یا خیر؟ شما باید برای اطمینان از اینکه اثاثیه ای خرید می کنید که به اندازه های اتاق و خانه می خورد، با متر اندازه گیری ها را شروع کنید. تا به حال چقدر پول و زمان صرف کرده اید برای خرید وسایلی که فکر می کردید اندازه های آن به خانه می خورد و آنطور نبوده؟

می توانید از وسایلی که از قبل داشته اید استفاده کنید

شاید لزومی نباشد که اثاث جدیدی خریداری کنید و بتوانید از وسایلی که از قبل در خانه دارید مجددا استفاده کنید. گاهی می توان تنها با یک لایه رنگ بر روی وسایل قدیمی، ظاهری زیبا و نو به آنها بخشید و مجددا مورد استفاده قرار داد. حتی می توان از مغازه های فروش وسایل دست دوم اثاثیه ای پیدا کرد که تنها نیاز به کمی تزیین و توجه دارند. این کار به صرفه جویی در هزینه ها نیز کمک می کند.

درباره انتخاب فروشگاه یا شرکت فروش اثاث، تصمیم گیری کنید

ابتدا تصمیم بگیرید که می خواهید اثاث مورد نیاز خود را از کجا خریداری کنید، از فروشگاه های بزرگ یا مغازه های کوچک و یا حتی از کارگاه؟ اگر به دنبال مدل های خاص هستید آن را در فروشگاه های بزرگ نخواهید یافت. هزینه و پول خود را بابت جستجوی بیهوده مصرف نکنید.

با یک جایگذاری مناسب، بهترین استفاده را از فضا بکنید

جاه طلبی و زیاده خواهی را کنار بگذارید، شما باید محدودیت های اتاق از جمله پنجره ها، اندازه دیوارها و اندازه سقف را در نظر بگیرید. گرچه انتخاب ها محدود خواهد شد اما اثاثی خریداری خواهید کرد که بتوانید به راحتی در اتاق چیده و به خوبی از آن استفاده کنید (در دکوراسیون اتاق های کوچک از این اشتباهات بپرهیزید).

یک مرتبه خرید نکنید

تغییر دکوراسیون کامل اتاق، کار آسانی است اما ممکن است بودجه لازم را برای این کار نداشته باشید. به جای آنکه به خرید اثاث ارزان راضی شوید، اتاق رویایی خود را به تدریج درست کنید. می توانید هر هفته پولی را برای خرید وسایل اتاق کنار بگذارید و اثاث مورد علاقه خود را به تدریج و در فواصل زمانی خریداری کنید.

با خرید اثاث اتاق خواب و چیدمان آن به اتاق خواب خود شکل می دهید. ممکن است خرید اثاث اتاق خواب کمی سخت باشد اما وقتی با برنامه و فکر شده صورت بگیرد، در انتها نتیجه خوبی خواهد داشت. شاید روزی دکوراسیون اتاق خواب شما منبع الهام کس دیگری شود.

منبع lifehack.org
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.