نکات مهم درباره خرید و نگهداری پادری

پادری تاثیر بسیاری در زیبایی دکوراسیون خانه دارد

پادری جزء وسایل‌هایی از خانه است که معمولا در بیشتر خانه‌ها دیده می‌شود. از پادری برای قرار دادن در جلو در خانه برای ایجاد زیبایی و فضایی شیک و زیبا استفاده می‌شود. پادری‌ها در انواع مدل و طرح‌ها ساخته می‌شوند که اندازه متفاوتی نیز دارند و ظاهری شیک و زیبا دارند. برای اینکه جلو در خانه زیبا و شیک دیده شود از این مدل‌ها استفاده می‌شود. بیشتر افرادی که به دکوراسیون خانه‌ی خود بیشتر اهمیت می‌دهند و همیشه به دنبال مدل‌های شیک و زیبا دکوراسیون خانه هستند از وسایل‌های مدرن و زیبا استفاده می‌کنند یکی از وسایل‌هایی که معمولا در بیشتر خانه‌ها دیده می‌شود و هم دارای ظاهر زیبایی هستند و هم اندازه و قیمت مناسبی نیز دارند. پادری‌ها هستند.

شاید در هنگام دیدن آنها فکر کنید هیچ تاثیر مثبتی در دکوراسیون خانه ندارند اما ممکن است اندازه‌ی کوچکی داشته باشند اما تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دکوراسیون خانه دارند. در هنگام خرید پادری‌ها بیشتر دقت کنید زیرا همانند سایر وسایل‌های موجود در دکوراسیون خانه تاثیر زیادی در شیک و زیبا بودن خانه دارند. یکی از وسایل‌هایی که در هنگام خرید پادری باید مد نظر قرار داده و بیشتر به آن توجه کنید فرش‌ها است در بیشتر خانه‌ها از فرش استفاده نمی‌کنند اما در خانه‌هایی که از فرش استفاده می‌شود در هنگام خرید پادری به آن نیز دقت کنید تا با توجه به طرح و رنگ فرش پادری شیک و زیبا انتخاب و خرید کنید. هماهنگ بودن همه‌ی وسایل‌های داخل خانه باعث می‌شود فضایی شیک و زیبا در دکوراسیون خانه‌ی خود ایجاد کنید.

چگونه یک پادری شیک و زیبا انتخاب کنیم؟ 

انتخاب پادری مانند سایر وسایل‌ها بیشتر از هرچیزی بستگی به سلیقه‌ی شما دارد. اما برای اینکه یک پادری انتخاب کنید که هم ظاهر زیبا داشته باشد و هم بتوانید برای شیک و زیبا کردن دکوراسیون خانه از آن استفاده کنید. باید در خرید آن مانند سایر وسایل‌های دکوراسیون خانه بیشتر دقت کنید. هماهنگ بودن پادری با سایر وسایل‌های موجود در دکوراسیون خانه باعث می‌شود هم فضایی شیک و زیبا در دکوراسیون داخلی خانه‌ی خود داشته باشید. و هم خانه‌ای تمیز و مرتب داشته باشید. معمولا کسانی که به دکوراسیون داخلی خانه‌ی خود بیشتر اهمیت می‌دهند از همه‌ی وسایل‌های لازم در دکوراسیون خانه استفاده می‌کنند. یکی از وسایل‌هایی که هم کاربرد زیادی در خانه دارند و هم بیشتر افراد در خانه از آن استفاده می‌کنند پادری است. اگر پادری را با توجه به سلیقه و نیاز خود انتخاب کنید و هم در خرید آن به سایر وسایل‌های خانه دقت کنید می‌توانید هم دکوراسیون شیک و مدرن در خانه‌ی خود درست کنید و هم همه‌ی وسایل های لازم در دکوراسیون خانه را داشته باشید.

استفاده از پادری در اکثر خانه‌های ایرانی امری کاملا ضروری است و از پادری‌ها برای درب ورودی، در جلوی درب سرویس بهداشتی و حمام نیز استفاده می‌شود. عمده‌ترین د‌لیل استفاده از پادری‌ها در جلوی درب‌های مذکر برای کاهش انتقال آلودگی به محیط داخلی خانه می‌باشد، به علاوه اینکه این پادری‌ها اگر هماهنگ با دیگر قسمت‌های دکوراسیون باشند زیبایی بسیار زیادی را به فضای داخلی خانه خواهند بخشید.

آشپزخانه 

پادری آشپزخانه

اینکه پادری در چه جایی از خانه قرار است جای بگیرد امری بسیار مهم در خرید آن است. زیرا مکان قرارگیری پادری مشخص می‌کند که شما به چه اندازه‌ای و چه جنسی از آن نیاز دارید. آشپزخانه دارای محیطی گرم و چرب است؛ به همین دلیل پادری که تهیه می‌کنید باید دارای جنسی باشد که روغن در آن نفوذ نکند، و مقاوم به شستشو باشد.

اتاق خواب 

پادری اتاق خواب

پادری در اتاق خواب به سه دلیل استفاده می‌شود. زمانی که درب تراس داخل اتاق خواب باز می‌شود برای جلوگیری از ورود آلودگی به اتاق خواب حتما باید جلوی درب آن را با یک پادری پوشاند، زمانی که کف اتاق به هر دلیلی دارای فضای باز زیادی است و برای جلوگیری از تماس پا بر روی زمین بدون فرش پس از خواب، از پادری استفاده می‌شود و در نهایت فقط برای جنبه‌های دکوراتیو می‌توان از آن استفاده کرد. برای اتاق خواب انواعی از پادری را انتخاب کنید که دارای بافتی نرم و ظاهری فانتزی بوده و از طرح و رنگ مشابه با دیگر وسایل داخل اتاق بهره بگیرد.

دستشویی 

پادری دستشویی

برای سرویس‌های بهداشتی بزرگ از دو عدد استفاده می‌شود. پادری اول که داخل سرویس بهداشتی قرار می‌گیرد باید جنسی از پلاستیک داشته باشد که نسبت به رطوبت مقاوم بوده، اما دومی که در بیرون قرار می‌گیرد باید از جنسی استفاده شود که قابلیت جذب آب در آن بالا باشد. توجه داشته باشید اگر سرویس بهداشتی و حمام در نزدیکی نشیمن قرار دارد، طرح و رنگ مدل انتخابی باید تابعی از فرش‌های منزل شما باشد تا حس یکپارچگی و زیبایی به خانه شما بدهد.

درب ورودی 

پادری درب ورودی

پادری در انواع خانه‌ها برای منظورهای مختلفی استفاده می‌شود. برخی پادری‌ها را در راهرو منزل و پشت در می‌گذارند که در هنگام تعویض کفش پا بر روی زمین قرار نگیرد و به همراه آن آلودگی به پاها نرسد، برخی نیز آنها را در داخل خانه و جلوی درب ورودی قرار می‌دهند که در این صورت برای کسانی که با کفش داخل خانه می‌آیند مناسب‌تر می‌باشد. برای انتخاب باید دقت کنید از جنس‌های مقاوم و چرک تاب استفاده کنید، رنگ‌هایی که کثیفی‌ها را کمتر نشان می‌دهند مانند فیلی، نخودی یا قهوه‌ای که بهترین انتخابات رنگی برای پادری‌های درب ورودی می‌باشند. استفاده از پادری در اکثر خانه‌های ایرانی امری کاملا ضروری است و از پادری‌ها برای درب ورودی، در جلوی درب سرویس بهداشتی و حمام نیز استفاده می‌شود. عمده‌ترین دلیل استفاده از پادری‌ها در جلوی درب‌های مذکر برای کاهش انتقال آلودگی به محیط داخلی خانه می‌باشد، به علاوه اینکه این پادری‌ها اگر هماهنگ با دیگر قسمت‌های دکوراسیون باشند زیبایی بسیار زیادی را به فضای داخلی خانه خواهند بخشید.

شستشوی پادری حمام و فرش‌های کوچک یا قالیچه در لباسشویی 

ابتدا فرش یا پادری یا قالیچه را بیرون از منزل برده و در حیاط یا محلی دور از منزل آن را تکان دهید تا خوب گرد و غبار و خاک آن گرفته شود. سپس آنها را به همراه تعدادی حوله حمام برای اینکه ماشین به خوبی کار کند و در حالت تعادل بماند، داخل ماشین لباسشویی قرار دهید. دقت کنید که پودر لباسشویی یا مایع لباسشویی به اندازه نصف لیوان باشد و ماشین با دور آهسته و آب سرد کارکند. در انتها بگذارید فرش یا قالیچه خشک شود.

توجه کنید که هرگز نبایستی فرش یا قالیچه‌ای را که در قسمت پشت آن مواد پلاستیکی وجود دارد، داخل خشک کن گذاشت. بهتر است بدانید که اگر پادری حمام به طور منظم شسته نشود، می‌تواند بیماری ایجاد کند.

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.