نکاتی برای گرفتن تمیزکار در خانه برای نوروز

نظافت خانه را راحت بگیرید

اگر می خواهید امسال خانه تکانی متفاوتی را تجربه کنید و به سریع ترین و بهترین روش ممکن در خانه تکانی عمل کنید از یک نظافتچی کاربلد کمک بگیرید.

خانه تکانی نوروز با کمک تمیزکار کاربلد

نظافت خانه از جمله وظایف پر زحمت و وقت گیر برای هر صاحب خانه ای است، به خصوص اگر شاغل هم باشند. می توان گفت حتی با نظم ترین و وسواسی ترین افراد هم، از کارهای روتین و روزمره خانه خسته می شوند. شاید یکی از دلایل مهم آن این باشد که خانه داری و شستشوی لوازم و لباس ها، جزء وظایفی است که به صورت ۲۴ ساعته انجام می شود و هیچگونه استراحت و یا مرخصی ندارد! خوشبختانه یک راهکار عالی برای کمک رسانی به صاحبان خانه ها وجود دارد و آن هم کمک گرفتن از یک تمیزکار برای انجام امور منزل است. با ما همراه باشید تا فوت و فن کمک گرفتن از یک تمیزکار در کارها را، برای تان بازگو کنیم.

اولین قدم نظافت منزل را جدی بگیرید!

اولین قدم برای کمک گرفتن از یک تمیزکار ، انتخاب یک فرد قابل اعتماد و با ضامن معتبر است. شما نمی توانید پای هر شخصی را به منزل تان باز کنید. در غیر اینصورت باید منتظر عواقب خطر آفرین آن باشید! اگر فرد مطمئنی در دوستان و آشنایان خود سراغ ندارید، بهتر است از یک شرکت نظافتچی کمک بگیرید. توجه داشته باشید شرکتی را انتخاب کنید که شماره ثبت و پروانه اشتغال به کار داشته باشد. در شرکت های نظافتی تمام کارکنان ضامن های معتبر دارند و شما می توانید با خیالی آسوده اشخاص را با ضمانت شرکت به منزل تان راه دهید.

خدمات و انتظارات خود از تمیزکار را مشخص کنید

قبل از هر چیزی باید مشخص کنید که از یک نظافتچی چه انتظاری دارید. شستشوی سرویس های بهداشتی، نظافت دیوارها، اتو کردن رخت ها و جارو کشیدن منزل، از جمله کارهایی هستند که می توانید برای انجام شان از یک فرد دیگر کمک بگیرید. نکته مهم این است که باید نوع خدماتی را که از نظافتچی انتظار دارید واضح و شفاف بیان کنید تا نیروی ماهر برای انجام کارها را، از سوی شرکت فرستاده شود. مثلا اگر قصد دارید دیوارها را تمیز کنید، حتما باید از فردی سبک وزن و با قد بلند کمک بگیرید، تا بتواند به راحتی از چهارپایه استفاده کند و نقاط مرتفع را به راحتی نظافت کند. همچنین در صورتی که قصد دارید برای جابه جایی و چیدمان منزل از شخصی کمک بگیرید، باید در زمان درخواست نیرو، تاکید کنید که فردی قوی هیکل و با توان بدنی بالا برای تان فرستاده شود.

در نظافت منزل جلوی دست تان را خالی کنید!

یکی از مهمترین نکته هایی که باید در زمان کمک گرفتن از نظافتچی رعایت کنید، جابه جا کردن لوازم و مبلمان های دست و پاگیر است. برای سرعت بخشیدن به کار نظافت باید قبل از حضور نیروی کمکی، جلوی راه را خالی کنید. مثلا در زمان نظافت دیوارها، مبلمان ها را به وسط اتاق بیارید تا نظافتچی به راحتی به تمام سطوح دیوار دسترسی داشته باشد.

به کارتان سرعت ببخشید

برای اینکه سرعت کارتان بالا برود و همچنین حریم خصوصی تان حفظ شود، قبل از حضور تمیزکار فضاهای شخصی تان را، مرتب کنید. مثلا کمدها و کشوها را از یک روز قبل بیرون بریزید و هر چیز را سر جای خودش قرار دهید. همچنین سعی کنید فضاهای پر کار مانند آشپزخانه را تا حدودی نظافت کنید تا کارتان جلوتر بیافتد. مثلا داخل کابینت ها را مرتب کنید و ظرف ها را بیرون بریزید و بعد از تمیز کردن کابینت و ظروف، آنها را سر جایشان قرار دهید.