نکاتی برای گرفتن تمیزکار در خانه برای نوروز

نظافت خانه را راحت بگیرید

اگر می خواهید امسال خانه تکانی متفاوتی را تجربه کنید و به سریع ترین و بهترین روش ممکن در خانه تکانی عمل کنید از یک نظافتچی کاربلد کمک بگیرید.

خانه تکانی نوروز با کمک تمیزکار کاربلد

نظافت خانه از جمله وظایف پر زحمت و وقت گیر برای هر صاحب خانه ای است، به خصوص اگر شاغل هم باشند. می توان گفت حتی با نظم ترین و وسواسی ترین افراد هم، از کارهای روتین و روزمره خانه خسته می شوند. شاید یکی از دلایل مهم آن این باشد که خانه داری و شستشوی لوازم و لباس ها، جزء وظایفی است که به صورت ۲۴ ساعته انجام می شود و هیچگونه استراحت و یا مرخصی ندارد! خوشبختانه یک راهکار عالی برای کمک رسانی به صاحبان خانه ها وجود دارد و آن هم کمک گرفتن از یک تمیزکار برای انجام امور منزل است. با ما همراه باشید تا فوت و فن کمک گرفتن از یک تمیزکار در کارها را، برای تان بازگو کنیم.

اولین قدم نظافت منزل را جدی بگیرید!

اولین قدم برای کمک گرفتن از یک تمیزکار ، انتخاب یک فرد قابل اعتماد و با ضامن معتبر است. شما نمی توانید پای هر شخصی را به منزل تان باز کنید. در غیر اینصورت باید منتظر عواقب خطر آفرین آن باشید! اگر فرد مطمئنی در دوستان و آشنایان خود سراغ ندارید، بهتر است از یک شرکت نظافتچی کمک بگیرید. توجه داشته باشید شرکتی را انتخاب کنید که شماره ثبت و پروانه اشتغال به کار داشته باشد. در شرکت های نظافتی تمام کارکنان ضامن های معتبر دارند و شما می توانید با خیالی آسوده اشخاص را با ضمانت شرکت به منزل تان راه دهید.

خدمات و انتظارات خود از تمیزکار را مشخص کنید

قبل از هر چیزی باید مشخص کنید که از یک نظافتچی چه انتظاری دارید. شستشوی سرویس های بهداشتی، نظافت دیوارها، اتو کردن رخت ها و جارو کشیدن منزل، از جمله کارهایی هستند که می توانید برای انجام شان از یک فرد دیگر کمک بگیرید. نکته مهم این است که باید نوع خدماتی را که از نظافتچی انتظار دارید واضح و شفاف بیان کنید تا نیروی ماهر برای انجام کارها را، از سوی شرکت فرستاده شود. مثلا اگر قصد دارید دیوارها را تمیز کنید، حتما باید از فردی سبک وزن و با قد بلند کمک بگیرید، تا بتواند به راحتی از چهارپایه استفاده کند و نقاط مرتفع را به راحتی نظافت کند. همچنین در صورتی که قصد دارید برای جابه جایی و چیدمان منزل از شخصی کمک بگیرید، باید در زمان درخواست نیرو، تاکید کنید که فردی قوی هیکل و با توان بدنی بالا برای تان فرستاده شود.

در نظافت منزل جلوی دست تان را خالی کنید!

یکی از مهمترین نکته هایی که باید در زمان کمک گرفتن از نظافتچی رعایت کنید، جابه جا کردن لوازم و مبلمان های دست و پاگیر است. برای سرعت بخشیدن به کار نظافت باید قبل از حضور نیروی کمکی، جلوی راه را خالی کنید. مثلا در زمان نظافت دیوارها، مبلمان ها را به وسط اتاق بیارید تا نظافتچی به راحتی به تمام سطوح دیوار دسترسی داشته باشد.

به کارتان سرعت ببخشید

برای اینکه سرعت کارتان بالا برود و همچنین حریم خصوصی تان حفظ شود، قبل از حضور تمیزکار فضاهای شخصی تان را، مرتب کنید. مثلا کمدها و کشوها را از یک روز قبل بیرون بریزید و هر چیز را سر جای خودش قرار دهید. همچنین سعی کنید فضاهای پر کار مانند آشپزخانه را تا حدودی نظافت کنید تا کارتان جلوتر بیافتد. مثلا داخل کابینت ها را مرتب کنید و ظرف ها را بیرون بریزید و بعد از تمیز کردن کابینت و ظروف، آنها را سر جایشان قرار دهید.

لوازم نظافت را با مشورت نظافتچی تهیه کنید

گاهی پیش می آید که شما با دقت فراوان ماده های شوینده را برای نظافت منزل، خریداری کرده اید ولی به دلیل آلرژی و حساسیت، نظافتچی نمی تواند از آنها استفاده کند. پس بهتر است قبل از خرید شوینده ها، انواع مواد و نحوه استفاده آنها را با او هماهنگ کنید. همچنین برای سهولت در عملیات نظافت، باید بدانید نظافتچی نیاز به چه وسیله هایی برای نظافت دارد. چهار پایه و یا طی دسته بلند، از جمله لوازم های مهم، در تمیز کردن دیوارها به شمار می روند.

نظافتچی به صورت روزانه یا ساعتی؟

در صورت نیاز به حضور نظافتچی، شما می توانید به صورت ساعتی و یا روزانه از خدمات آنها برخوردار شوید. به این منظور باید حجم کارتان را بررسی کنید و نسبت به آن، زمان خدمات را مشخص کنید. اگر حجم کارتان مشخص است، بهتر است به صورت روزانه خدمات را دریافت کنید. چنانچه حجم کارتان مشخص نیست، بهتر است به صورت ساعتی خدمات را دریافت کنید و تا زمانی که کار تمام شود، تعداد ساعت ها را محاسبه کنید.

کارتان را جدی بگیرید تا آسوده خاطر شوید!

برای اینکه بتوانید کار واگذاری نظافت منزل را به صورت مداوم به یک شخص واگذار کنید، باید در انجام خواسته های خود جدی باشید. به این منظور زمانی که از یک فرد راضی بودید تمام خواسته های خود را با حوصله در طی دو جلسه به او بگویید و بعد از یادگیری نظافتچی و نظارت بر کار او، می توانید در جلسات بعدی با خیالی آسوده به کارتان بپردازید و اجازه بدهید او هم کار نظافت را به تنهایی انجام دهد. ولی اگر در کارتان جدی نباشید و در حین کار نظافت، خودتان وارد عمل شوید و کار را انجام دهید، در نهایت شخص آموزش لازم را نمی بیند و نمی تواند در جلسات بعدی هم مفید واقع شود و شما مجبور به تعویض او می شوید و یا اینکه ترجیح می دهید، خودتان کار نظافت را بر عهده بگیرید.

نکات:

  1. اگر آنها در هنگام کار به صورت اتفاقی یا عمدی خسارتی به وسایل منزل شما وارد کنند، شما می‌ توانید سریعا با شرکت مورد نظر تماس گرفته و از آنها ادعای خسارت کنید و آن شرکت موظف به پرداخت کامل خسارت است.
  2. بعضی‌ ها بیشتر از ۸ ساعت کار دارند و با کارگر به توافق می‌ رسند که به کارش ادامه دهد بدون اینکه شرکت را در جریان بگذارند تا از این طریق پول اضافه کار به طور کامل نصیب خود کارگر شود اما این افراد باید بدانند که اگر بعد از ۸ ساعت اتفاق یا حادثه‌ ای برای وسایل منزل یا خود کارگر یا حتی درگیری بین کارگر و مشتری پیش بیاید، شرکت به هیچ عنوان مسئولیتش را قبول نمی‌ کند.
  3. کارگری که به منزل شما می‌ آید با