نگهداری تخم مرغ با رعایت این نکات

تخم مرغ را در جای خنک نگهداری کنید

به تاریخ انقضا تخم مرغ توجه کنید

توصیه همیشگی متخصصان درباره نگهداری تخم‌مرغ‌ ها این می باشد که از تخم‌مرغ‌های ترک‌خورده یا تاریخ‌گذشته اصلا استفاده نکنید. ضمنا توصیه مهم بعدی برای نگهداری تخم مرغ این است که باید تخم‌مرغ‌ها را در یخچال نگهداری کنید و به این نکته ها توجه ویژه داشته باشید.محققان سازمان‌های معتبر می‌گویند که اگر تخم‌مرغ‌ها در دمای اتاق باقی بمانند،

نگهداری تخم مرغ شکسته
از تخم مرغ ترک خورده استفاده نکنید

ممکن است عرق کنند و باکتری‌های خیلی راحت‌تر به درون تخم‌مرغ‌ها وارد شوند و رشد کنند.شُستن تخم‌مرغ‌ها اصلا توصیه نمی‌شود، چون هم باعث وارد شدن آب از طریق منافذ پوستی به درون تخم‌مرغ‌ها می‌شود و هم لایه محافظتی پوسته تخم‌مرغ را از بین می‌برد.

نگهداری تخم مرغ و رنگ پوست
تخم مرغ ها را نشورید

اگر می‌خواهید تخم‌مرغ را به‌درستی برای خوردن آماده کنید، باید آن را تا حدی بپزید که زرده‌اش سفت شود. بنابراین نیمروها نباید زرده شُل و آبکی داشته باشند.اگر یک تخم‌مرغ روی آب، شناور بماند، پس هوای کافی درون آن برای شناور ماندن وجود دارد.

نگهداری تخم مرغ و سه تخم مرغ
از سالم بودن تخم مرغ قبل از مصرف اطمینان حاصل کنید

اگرچه این نکته نشان می‌دهد که تخم‌مرغ کُهنه می باشد، اما لزوما معنایش این نیست که نمی‌توان از آن استفاده کرد. بنابراین هنوز هم بهترین راه برای بررسی سالم بودن یا نبودن تخم‌مرغ این است که پوسته آن را بشکنید. اگر محتویاتش بوی بدی می‌داد یا رنگش غیرطبیعی بود، نباید از آن استفاده کرد.

منبع ایران ناز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.