همه چیز را درباره کدو سبز بدانید

شما می‌توانید کدو سبز را به شیوه‌های مختلف در انواع غذاها استفاده کنید

کدو سبز نوعی کدو از خانواده کدوهاست که به راحتی رشد می‌کند و بومی آمریکای مرکزی و مکزیک است. این میوه توسط مهاجران ایتالیایی در دهه ۱۹۲۰ به دست آمریکایی رسید. برخی از انواع محبوب کدو سبز شامل کدو سبز طلایی، تاتوم، costata Romanesco و کدوی گردن کج زرد است.

کدو سبز در آب و هوای گرم و بدون رطوبت و در خاک مرطوب و غنی رشد می‌کند. کدو بر روی گیاه پرپشتی با ۶۲ سانتی‌متر ارتفاع رشد می‌کند. از نظر گیاه شناسی کدو یک میوه است و دارای شکوفه‌های شیپوری زرد و بزرگ است.

کدو می‌تواند در اندازه‌های بسیار بزرگ باشد اما کدوی بسیار بزرگ لزوما به معنای بهتر بودن نیست. کدو سبز کوچک و متوسط (با ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتر طول و ۵ سانتیمتر قطر) طعم بیشتری دارند. هرچه کدو بزرگتر باشد، سفت‌تر و تخم‌دارتر است و طعم کمتری دارد. سعی کنید کدوهایی با پوست تیره‌تر انتخاب کنید که مواد مغذی بیشتری دارد.

شما می‌توانید کدو سبز را به شیوه‌های مختلف در انواع غذاها استفاده کنید. می‌توانید آن را در سوپ و سالاد، در غذای اصلی و میان‌وعده یا به صورت چیپس کدو مصرف کنید. اگر به دنبال یک پاستای سالم هستید، می‌توانید با استفاده از پوست‌کن‌های مخصوص سبزیجات، نودل کدو درست کنید و به جای اسپاگتی یا پاستا استفاده کنید.

میوه کدو سبز
کدو سبز منبع غنی پتاسیم است

اطلاعاتی درباره مواد مغذی کدو سبز

کدو سبز فواید بسیار زیادی دارد. میوه‌ای با کالری پایین است (هر ۱۰۰ گرم کدو، ۱۷ کالری دارد)، میزان زیادی فیبر دارد و هیچگونه کلسترول یا چربی ناسالم ندارد. همچنین دارای آنتی‌اکسیدان‌های فلاونوئید شامل زئاکسانتین، کاروتنز و لوتئین است و نقش مهمی در کند کردن پیری و پیشگیری از بیماری‌ها دارد.

کدو سبز منبع غنی پتاسیم است که ماده مغذی دوستدار قلب است و به تعادل میزان فشار خون کمک می‌کند و اثرات سدیم زیاد را کاهش می‌دهد. کدو حتی پتاسیم بیشتری نسبت به موز دارد.

اگر فشار خون بالایی دارید، پتاسیم به شما کمک می‌کند.

کدو سبز منبع ویتامین B کمپلکس، اسید فولیک، B6، B1، B2، B3 و کولین و همچنین مواد معدنی چون زینک و منیزیم است که همگی در تنظیم قند خون موثرند. همچنین دارای مواد معدنی اساسی چون آهن، منگنز و فسفر است.

اطلاعاتی که در ادامه گفته می‌شود به ازای یک کدوی بزرگ (۳۲۳ گرم) خام و با پوست است. پوست کدو را جدا نکنید زیرا حاوی مقادیر بسیاری مواد مغذی از جمله ویتامین A، ویتامین K و فیبر است.

  • کالری: ۵۲
  • کربوهیدرات: ۱۱ گرم
  • فیبر: ۴ گرم، ۱۴ درصد ارزش روزانه
  • پروتئین: ۴ گرم
  • چربی: ۱ گرم
  • ۹۲ درصد میزان مصرف توصیه شده روزانه ویتامین C: ویتامین محلول در آب که به عنوان آنتی‌اکسیدان با رادیکال‌