با پازل موزاییک کاری با لگو آشنا شوید

تفریحات جذاب برای بچه‌ها بسازید

پازل موزاییک کاری با لگو را خودتان بسازید. خانه‌های لگو کاربردهای چند منظوره دارند و ابزار خوبی برای آموزش کودکان هستند. موزاییک کاری یا فرش کردن با لگو یک سرگرمی آموزنده پر از احتمالات و حالت‌های مختلف است. پازل موزاییک کاری بعنی یک شکل در شکل دیگری بدون هیچ فاصله یا فضای خالی جا می‌گیرد، شاید به نظر سخت باشد ولی اینطور نیست. شکل‌ها باید شبیه هم باشند بسیار ساده و شامل مربع‌ و مستطیل‌هایی است که با کمی تبحر و مهارت می‌توانید تا آنجا که ممکن است تکه‌های زیادی بسازید.

موزاییک کاری

پازل موزاییک کاری با لگو یک فعالیت استیم (STEAM) است. استیم با تمرکز بر روی علوم، فناوری، مهندسی، هنر و ریاضی در دنیای امروزی که پر از تکنولوژی، طراحی، وسایل هوشمند و رباتیک است، خیلی پر طرفدار است. این بازی کودکان را به طراحی، فکر کردن، حل مسئله و اجرا کردن تشویق می‌کند که همه این مهارت‌ها برای کامیابی آینده در جهان بسیار مهم هستند.

موزاییک کاری

اضافه کردن هنر در کنار سایر آموزش‌های علوم بنیادی کمک به افزایش خلاقیت در کودکان می‌کند. موزاییک کاری ترکیب زیبایی از ریاضی و هنر است.

نتیجه نهایی را می‌توانید قاب کنید و یک تابلوی دیواری زیبایی از کاشی با لگو کار دست کودک‌تان داشته باشید یا اینکه تکه‌های خانه‌های لگو ساخته شده را نگه دارید زیرا چیدن آنها کنار هم برای مشغول نگه داشتن دست بزرگترها و چه بچه‌ها جالب است جور کردن شکل‌ها و رنگ‌ها در کنار همدیگر آرامش دهنده و تسکین بخش است.

موزاییک کاری

در این فعالیت کودکان رنگها، شکل‌ها، قرینه، مهندسی، ریاضی و بازی و سرگرمی را دارند.

اهداف پازل موزاییک کاری:

  • استفاده از قدرت و تخیل
  • بالا بردن مهارت تجزیه و تحلیل اشکال
  • بالا بردن مهارت تصویر سازی ذهنی
  • آموزش استفاه از وسایل با کاربردهای مختلف برای سرگرم شدن

منبع: شید شاد

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.