نحوه پاک کردن لکه چربی از آشپزخانه

آشپزخانه‌ای عاری از لکه چربی داشته باشید

علیرغم تمام مراقبت‌های شما، لکه چربی بخش اجتناب ناپذیر آشپزی هستند. بعد از یک مدت، این لکه‌ها و مایعات چسبنده به صورت یک پوشش زننده و کثیف درآمده که خلاص شدن از شر آن‌ها دشوار می‌شود. کابینت‌های آشپزخانه، فیلتر تهویه، هود و البته سطح اجاق گاز، بیشترین قسمتهایی هستند که تحت تاثیر این مشکل قرار می گیرند. این پوشش به تدریج در تمام وسایل آشپزخانه ظاهر می شود چون چربی ماسیده از طریق هوا پخش می شود. تلاش برای تمیز کردن لکه های چربی با دستمال خشک یا تر، معمولا اتلاف وقت و انرژیست. بیشتر پاک کننده های تجاری نمی توانند چربی ماسیده را تمیز کنند، مخصوصا وقتی که با گرد و خاک مخلوط شده باشد. به علاوه، پاک کننده های آمونیاکی، بی خطر نیستند.

چطور باید لکه چربی آشپزخانه را پاک کنیم؟

مراحل تمیز کردن

  • دستمال را به روغن بچه (یا هر روغن معدنی) ترجیحا بی بو آغشته کنید.
  • سطح چرب اجاق گاز و هود را با این دستمال پاک کنید تا زمانیکه پوشش چربی از بین برود. در صورتیکه این لکه چربی طولانی مدت انباشته شده باشند، مقداری جوش شیرین به روغن اضافه کنید و روی سطوح آغشته به چربی بکشید.
  • دستمال تمیز دیگری بردارید و دوباره سطوح را پاک کنید تا روغن اضافه از بین برود و به حداقل برسد. این کار باعث می شود تا تمیز کردن برای دفعه بعد راحت تر شود و همچنین سطوح براق باقی بمانند.
  • سپس به مقدار مساوی سرکه سفید و آب گرم با هم مخلوط کنید.
  • یک تکه پارچه یا اسفنج را در این محلول خیس کرده و کابینت ها را با آن تمیز کنید. برای لکه های سخت تر مستقیما از سرکه استفاده کنید. در آخر کابیت ها را با یک پارچه آغشته به آب سرد، مجددا پاک کنید