چه پرده هایی با رنگ خاکستری تناسب دارند؟

راهنمای انتخاب رنگ پرده

اگر دوست دارید رنگ و فضای داخلی خانه‌تان، خنثی به نظر آید، رنگ خاکستری بهترین انتخاب است. این رنگ ملایم و آرامش بخش است و می‌تواند فضایی عالی برای تفکر و مدیتیشن به وجود آورد. با رنگ خاکستری، به راحتی می توان رنگ های متنوع دیگری نیز به کار برد .

رنگ خاکستری اتاق نشیمن
انتخاب رنگ خاکستری برای خانه

پرده های سفید و کرم

پرده کرم و رنگ خاکستری
پرده سفید و کرم

ما دو نوع خاکستری داریم: گرم و سرد. خاکستری سرد، از آن دسته رنگ هایی است که با رنگ های سردی مانند آبی و سبز، ترکیب شده اند. درحالی که رنگ خاکستری گرم از ترکیب رنگ هایی مانند قرمز یا نارنجی به وجود می آیند. رنگ کرم، نسخه گرم رنگ سفید است و با رنگ خاکستری گرم، بیشتر سازگار است. اگر برای اتاق خاکستری رنگ تان، پرده های سفید و یا کرم می خرید، از پرده های نسبتا توری استفاده کنید تا از بیش از حد تیره شدن و یا یکنواخت شدن اتاق جلوگیری نماید .

پرده های زرد

پرده زرد و رنگ خاکستری
پرده زرد

رنگ های زرد و خاکستری واقعا به هم می آیند. پرده های زرد رنگ برای اتاق هایی که به رنگ خاکستری درآمده اند، بسیار خوب و مناسب است. ترکیب رنگ زرد و خاکستری، مناسب اتاق خواب بزرگسالان است. از طرفی رنگ خاکستری، محیط را به سمت جدی بودن پیش می برد اما رنگ زرد، به آن اندکی جلوه شادی می بخشد .

پرده های آبی

پرده آبی و رنگ خاکستری
پرده آبی

رنگ آبی با خاکستری سرد بسیار متناسب است اما برخی از رنگ های آبی، بهتر از بقیه هستند. آبی روشن، آبی تیره و آبی-خاکستری، بیشتر از بقیه رنگ های آبی با خاکستری سازگار است. این ترکیب رنگ مخصوصا مناسب کلاس طراحی و یا اتاق پذیرایی است. منظور جایی است که رسمی و جدی باشد. هنگام نصب پرده های آبی در اتاق های خاکستری سرد، پرده های پارچه ای سنگین به مراتب بهتر از پرده های سبک وزن هستند. از پرده هایی باشکوه، بلند، ظریف و با طرح های گل استفاده کنید .

پرده های مشکی

پرده مشکی و رنگ خاکستری
پرده مشکی

پرده های مشکی و یا حتی پرده هایی که با ته رنگ های خاکستری هستند، با اتاق خاکستری رنگ بسیار همخوانی دارند. البته مراقب باشید، چنین اتاقی ممکن است بسیار تاریک و ملال آور به نظر آید. در واقع پرده های مشکی بیشتر مناسب اتاق های خاکستری بزرگ و مکان هایی که از نور طبیعی بهره مندند، هستند. پرده های مشکی، نسبتا کمیاب اند و کمتر کسی علاقه به استفاده کردن از آنها در منزل دارد. اما اگر می خواهید از آن استفاده کنید، مراقب اثر افسرده کننده آن در درازمدت باشید .

در هرحال اگر همچنان دوست دارید اتاق خاکستری رنگ داشته باشید، از پرده های متناسب استفاده کنید.

منبع zendegionline.ir
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.