پیاز نخور ها این مطلب را بخوانند

پیاز یک داروی ضدعفونی کننده است

از پیاز به عنوان یک داروی ضدعفونی کننده استفاده می شود. مالیدن آب آن به صورت از ایجاد لکه ها جلوگیری می کند. خوردن آن در پیشگیری از پوکی استخوان مؤثر است

ماسک ضد چروک صورت بسیار عالی:

از آن به عنوان یک داروی ضدعفونی کننده استفاده می شود. مالیدن آب آن به صورت از ایجاد لکه ها جلوگیری می کند. از مخلوط آب پیاز و عسل می توان به عنوان یک کرم ضد چروک استفاده کرد. پیاز سرشار از ویتامین C، کلسیم، منیزیم، فسفر، پتاسیم، سدیم، گوگرد و اسید فولیک و مقدار کمی آهن، مس و روی است که تاکنون تحقیقات زیادی برای اثبات خواص آن صورت گرفته است.

پیاز و پوکی استخوان:

خوردن آن در پیشگیری از پوکی استخوان مؤثر است؛ چرا که آن با جلوگیری از کاهش مواد معدنی به ویژه کلسیم موجود در سلول‌های استخوانی از بروز پوکی استخوان جلوگیری می‌کند.پژوهشگران دانشگاه برن سوئیس، ترکیبی درآن شناسایی کرده اند که از کاهش حجم استخوان و پوکی آن جلوگیری می کند. این ماده در پیش گیری در کاهش نیافتن مواد مصرفی ـ به ویژه کلیه سلول های استخوانی ـ تأثیر زیادی دارد.پیاز، قند خون و کلسترول را پایین می آورد. یکی از گیاهان بسیار قدیمی است که انسان آن را شناخته و در غذای خود استفاده می کرده است در کتاب های پزشکان قدیم از پیاز به سبب داشتن الیاف و ویتامین ها و فلزات به عنوان داروخانه ای کامل نامبرده شده است.

خواص پیاز:

  • بوی آن میکروب های مضر را از بین می برد.
  • قند خون را کاهش می دهد.
  • از ابتلا به سکته جلوگیری می کند.
  • قلب را فعال می کند و کلسترول را کاهش می دهد.
  • گردش خون را تقویت می کند.
  • به سبب داشتن آنتی اکسیدان، تنش و نگرانی را از بین می برد.
  • الیاف غذایی آن دستگاه هاضمه را تقویت می کند.

پیاز از سرطان ریه جلوگیری می کند:

مواد شیمیایی موجود در آن خطر ابتلا به سرطان ریه را کاهش می دهد. مواد «فلاونوید» از دچار شدن به انواع بیماری ها جلوگیری می کند و به وفور در آن یافت می شود.(پیاز و سیر از گیاهان طبیعی بسیار خوبند و برای سلامتی انسان بسیار مفیدند و تنها عیب آنها بوی بدشان است که سبب آزار دیگران می شود.) برای پوست بسیار مفید است. زیرا خون را تصفیه می کند و در نتیجه رنگ چهره زیباتر و جذاب تر می شود.همچنین به دلیل داشتن گوگرد باعث افزایش رشد موهای سر می شود. پیاز به دلیل داشتن آهک، دندانها را محکم می کند و باعث استحکام استخوان بندی بدن می شود.

بنابراین خوردن پیاز در کودکان مبتلا به نرمی استخوان و سالمندان مفید است.اگر سرما خورده اید، چند پیاز را برش داده و در نقاط مختلف خانه قرار دهید….  مانند یک دستگاه تصفیه هوا از ابتلای سایر اعضای خانواده به این بیماری جلوگیری خواهد کرد.همچنین اگر خارج خانه غذا می خورید، پیاز را همراه آن مصرف کنید، زیرا ماده ای در آن وجود دارد که از مسمومیت غذایی حاصل از خوردن گوشت مانده جلوگیری می کند.اگر شخصی به دلیل مصیبت وارده دچار حملات عصبی شده، پیازی را به دوئ نیم کرده و جلوی بینی او بگیرید.

پیازچه:

پیازچه فواید متعددی دارد. به تازگی متخصصان علوم تغذیه فرانسه در یافه اند که پیازچه ادرار آور است زیرا ۸۵ در صد آن را آب تشکیل می دهد.در پیازچه ۲۴۳ میلی گرم پتاسیم و ۴ میلی گرم سدیم و ۲۷ گرم کالری است.دانشمندان دریافته اند که بخش سفید رنگ پیازچه دارای مواد قندی است که در ادرار کردن تأثیر می گذارد و بخش سبز آن ویتامین«ث» دارد که دستگاه دفاعی بدن را تقویت می کند. و ۲ میلی گرم ماده کاوتین پیازچه به بازسازی سلولها کمک می کند.همچنین پیاز به دلیل داشتن ماده گلوکوزین که مشابه هورمون انسولین است، قند خون را تنظیم می‌کند.گفتنی است، خوردن نصف پیاز متوسط در روز ۳۰ درصد از مقدار کلسترول بد خون را کاهش می‌دهد و به جای آن باعث افزایش کلسترول خوب خون می‌شود. پیاز منبع غنی نوعی اکسیدان است که از بروز سرطان در افراد جلوگیری می‌کند.این گیاه خوراکی از بیماری آب مروارید در چشم نیز جلوگیری می‌کند و بنابراین مصرف آن به افراد مسن توصیه می‌شود.

منبع ایران ناز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.