با کاربردهای مایع ظرفشویی آشنا شوید

با مایع ظرفشویی به جنگ کثیفی‌ها بروید

گاهی برای پاک کردن لکه چربی روی لباس یا تمیز کردن لکه‌های کف آشپزخانه از هر شوینده‌ای استفاده می‌کنید اما نمی‌توانید لکه‌ها را از بین ببرید، کافی است کاربردهای مایع ظرفشویی را در قسمت‌های دیگر خانه بدانید تا بتوانید استفاده‌های جالب و خوبی از مایع ظرفشویی داشته باشید. مایع ظرفشویی از آنجایی که شوینده ملایمی است جایگزین بسیار خوبی برای شوینده‌های شیمیایی قوی‌تر است. مایع ظرفشویی همراه همیشگی سینک ظرفشویی است، اما قدرت پاک کنندگی آن در همه قسمت‌های خانه کمک کننده است. این بار که خواستید خانه تکانی کنید حتما نکات زیر را که با استفاده از مایع ظرفشویی انجام می‌شوند را در نظر بگیرید.

مایع ظرفشویی

لکه‌های چربی روی لباس‌ها را با مایع ظرفشویی پاک کنید

اگر روی لباستان لکه چربی ایجاد شد ابتدا مقداری مایع روی آن بمالید و سپس آن را با آب بشویید، از این راه برای پاک کردن لکه روی هر نوع پارچه‌ای می‌توانید استفاده کنید. این راهکار برای لکه‌های روی یقه پیراهن نیز عالی است.

کف سرویس بهداشتی و آشپزخانه را با مایع بشویید

کافی است دو قطره مایع ظرفشویی داخل سطل آب گرمی بریزید و بعد با آن کف آشپزخانه و سرویس بهداشتی را بشویید.

مبلمان فلزی پاسیو خود را تمیز کنید

برای شستن و تمیز کردن مبلمان فلزی پاسیو از یک سطل آب گرم و مقداری مایع ظرفشویی استفاده کنید و سپس آن را آب بکشید.

زیورآلات خود را درخشان کنید

مقداری مایع ظرفشویی داخل آب گازدار بریزید و زیور آلات خود را پنج دقیقه داخل آن قرار دهید و سپس با مسواک تمیز کنید، مثل روز اول درخشان و براق خواهند شد.

ترفندهایی برای تمیز کردن زیورآلات نقره.

شانه و برس خود را تمیز کنید

یک قطره از مایع ظرفشویی داخل مقداری آب گرم بریزید و شانه و برس را داخل آن قرار دهید، آن را از تمام کثیفی‌ها و چربی‌ها ناشی از مو و پوست سر پاک خواهد کرد.

لباس‌هایی که باید با دست شسته شوند را بشویید

لباس‌هایی که به خاطر ظریف بودن باید با دست بشویید را می‌توانید به جای استفاده از مایع یا پودر دستی با مایع ظرفشویی بشویید.

میوه‌ها را ضدعفونی کنید

سه قطره مایع ظرفشویی را داخل سرکه بریزید و از آن برای ضدعفونی کردن میوه‌ها استفاده کنید.

لکه‌های روی فرش یا موکت را از بین ببرید

برای از بین بردن لکه‌های روی فرش یا موکت دو قاشق مایع ظرفشویی را داخل دو فنجان آب گرم بریزید و دستمال سفیدی که به آن آغشته کرده‌اید را آنقدر روی لکه بکشید تا آن را به خود جذب کند. سپس با اسفنج آغشته به آب سرد بشویید و با دستمال خشک کنید.

با نحوه پاک کردن لکه قهوه از روی فرش آشنا شوید.

کابینت‌های خود را تمیز کنید

کابینت‌ها نیز ممکن است هنگام آشپزی کثیف و چرب شوند برای تمیز کردن آنها، مقداری مایع ظرفشویی را با آب گرم مخلوط کنید داخل اسپری بریزید و کابینت‌ها را با آن تمیز کنید. بعد از آن با یک دستمال مرطوب آن را شستشو دهید و در نهایت خشک کنید.

لکه‌های روغن کف پارکینگ را تمیز کنید

اگر کف پارکینگ لکه‌های روغن ریخته شده است، برای تمیز کردن آن‌ها ابتدا روی آن‌ها جوش شیرین بپاشید و سپس چند قطره مایع ظرف شویی روی آن بریزید و آن را با یک فرچه پلاستیکی بسابید. سپس اجازه دهید این مخلوط برای چند ساعت روی آن بماند. سپس بشویید اگر لکه هنوز از بین نرفته بود آن قدر این کار را تکرار کنید تا از بین برود.

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.