آموزش ساخت کاردستی جاشمعی با برگ

پاییز را برای بچه‌ها توصیف کنید

0

کاردستی جاشمعی با برگ بهانه‌ای است تا با کودک‌تان به طبیعت بروید. معمولا جمع آوری وسایل کاردستی در طبیعت از سرگرمی­‌های کودکان است و از آن لحظه‌هایی است که تلاش بچه‌ها برای تهیه تدارکات یک کار هنری یک احساس قدرت و شعفی در آنها ایجاد می‌کند.

با برگ‌های طبیعی زیبای پاییزی و قوطی شیر بدون هیچ چسب و کثیف کاری می‌خواهیم یک کاردستی جاشمعی زیبایی درست کنیم. باورتان می‌شود بدون چسب!

مواد لازم:

  • برگ
  • قوطی شیر پلاستیکی یا ماست نیمه شفاف
  • کاغذ پشت چسب دار شفاف
  • قیچی
  • شمع وایبری

روش درست کردن کاردستی با برگ :

ابتدا از کودک‌تان بخواهید برگ‌ها در اندازه و رنگ‌های مختلف را جمع کند. در مورد علت اینکه برگ درختان در پاییز می‌ریزند با هم صحبت کنید و بپرسید به نظرش چرا برگ درختان در پاییز از سبز به زرد، نارنجی و قهوه‌ای تغییر رنگ می‌دهد؟ آزمایش علمی تغییر رنگ برگ‌ها را ببینید تا بیشتر با دلیل علمی آن آشنا شوید.
تعدادی از برگ‌ها انتخاب کنید که اندازه مناسب برای ارتفاع ظرف ما را دارند.آنها را سریع شستشو بدهید و خشک کنید.

جاشمعی و مواد اولیه

بدنه جا شمعی ما پلاستیک نیمه شفاف قوطی شیر هست. قوطی را شستشو داده و قسمت بالای آنرا قیچی کنید.

جاشمعی

مقداری از کاغذ پشت چسب دار را به اندازه‌ای که دور بدنه قوطی را بپوشاند، برش بزنید.(خیلی کم اضافه جا بگذارید تا دو سر آن بر روی هم بیفتد).

جاشمعی و برگ

چسب پشت کاغذ را بکنید و از کودک‌تان بخواهید برگ‌ها را طوریکه جلوی برگ رو به پایین باشد بر روی کاغذ بچیند. برای اینکه کاغذ به خوبی بر روی قوطی پلاستیکی بچسبد، کمی بین برگ‌ها فضای خالی باقی بگذارید و برگ‌ها بر روی هم یا خیلی چسبیده به هم نچینید.

در آخر کاغذ چسب‌دار پوشیده شده با برگ را دور تا دور قوطی بچسبانید و با دست فشار دهید تا مطمئن شوید، محکم چسبیده است.

شمع وارمری را داخل قوطی گذاشته و جا شمعی با برگ شما حاضر هست. با شمع روشن نتیجه بسیار زیبا و درخشنده است و جلوه سو سوی نور داخل جاشمعی بهترین راه برای لذت بردن کودکان از رنگ‌های طبیعی، شکل‌ها و زیبایی برگ پاییزی است. یک تزیین بسیار زیبا با تم پاییز دارید که در دکور منزل استفاده می‌کنید و برای مهدکودک‌ها کاردستی مناسب برای واحد کار فصل پاییز است.

منبع: شید شاد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.