کمد ها را چگونه مرتب کنیم؟

کمدها را از وسایل دور ریختنی خالی کنید

اصلا مهم نیست که چه نوع کمدی را خریداری می کنید. موضوع اصلی این است که چه چیزی را می‌خواهید نگهدارید و چه مکانی را قصد دارید به آن اختصاص دهید. بنابراین متناسب با نیازتان کمد تهیه کنید. گام های زیر در این کار به شما کمک خواهند کرد.

گام اول:

ابتدا مکان قرار گرفتن کمد را انتخاب کنید. مثلا می توانید از گوشه های اتاق خواب خود استفاده کنید.بنابراین اتاق خود را کاملا مرتب کرده و تمام چیزهایی مثل لباس ها، ملافه و روتختی و یا چوب لباسی را برداشته و محیط را برای گذاشتن کمد خالی کنید. بهتر است از یک جا لباسی تاشو برای آویزان کردن لباس های تان استفاده نمایید تا آنها مرتب شده و به راحتی در دسترس باشند.

گام دوم:

اقلامی را که قصد نگهداری آن ها را دارید، در دسته های مختلف قرار دهید.سپس، هر گروه از اشیاء را در یک کارتون و یا جعبه پلاستیکی مجزا جای داده، لیستی از اقلام موجود تهیه کرده و به صورت برچسب بر روی کارتون و یا جعبه مذکور بچسبانید. این کار به شما کمک می کند که در صورت نیاز به به راحتی بتوانید شیء مد نظر خود را پیدا کنید.

کمد
هر وسیله را در جای خود قرار دهید

گام سوم:

مواردی که به کمد مورد نظرمان ارتباطی ندارد را هرگز در آن قرار ندهید. مثلا، اقلامی که به آشپزخانه مربوط است را نباید توی کمدی که تو اتاق خواب تان است بگذارید. در واقع، منشاء اصلی بی نظمی در منزل این است که هر چیزی سر جای خودش نباشد. البته به مرور زمان، احتمالا اشیاء جدیدی را خریداری خواهید کرد؛ بنابراین، نباید این اقلام جدید را مدام در داخل همین کمد قرار بدهید.زیرا، این کار دوباره باعث ایجاد بی نظمی شده و پیدا کردن اشیاء مورد نظر را سخت می کند. پس، سعی کنید برای اقلام جدید خود، کمد و قفسه های جدیدی را در نظر بگیرید.

گام چهارم:

چیزهایی را که واقعا لازم ندارید دور بریزید. البته، این کار بسیار سخت است.بدین منظور، یکسری سوالات اساسی مطرح کرده و سعی کنید جواب آن ها را صادقانه و واقع بینانه بدهید، زیرا چاره کار در جواب این سوالات می باشد. مثلا، آیا در سال گذشته، این پیراهن یا دامن را  پوشیده ام؟ آیا این ژاکت اندازه من هست؟ آیا من واقعا ۱۲ عدد زنبیل یک شکل نیاز دارم؟ بدین ترتیب، اگر جواب سوالاتی که از خودتان می پرسید “خیر” باشد، به طور حتم، آن مورد را باید دور بریزید.

گام پنجم:

 روی کمد، دیواره ها و کف آن را مدام تمیز کنید.در ضمن، اگر کمد شما نیاز به رنگ شدن دارد، آن را رنگ کرده و همیشه سعی کنید تا کمد شما عاری از هر گونه گرد و غبار باشد.

منبع زندگی آنلاین
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.