نکاتی درباره کیف مدرسه کودکان

در انتخاب کیف مدرسه دقت کنید

0

گاهی اوقات دانش‌آموزان به دنبال کیف‌ هایی با عکس و طرح شخصیت کارتونی مورد علاقه خود هستند. در این صورت باید به آنها کمک بیشتری کنیم تا کیف مناسب با وسایل موردنیاز خود را در اندازه و طرح مناسب پیدا کنند. از آنجا که کیف‌های کولی مدرسه از جمله وسایل مورد استفاده هر روز هستند باید خصوصیات قابل ملاحظه‌ای داشته باشند.برای خرید اول از همه مطمئن شوید کیفی که انتخاب می‌کنید همان کیفی باشد که به کار شما می‌آید. بعضی از مدارس اجازه نمی‌دهند دانش‌آموزان هر رنگ یا هر طرحی از کیف را به مدرسه بیاورند. حتی برخی مدارس کیف‌های چرخ‌دار را هم به دلیل اندازه کلاس‌ها و نیمکت‌ها مناسب نمی‌دانند. اگر می‌خواهید کیف ضد آب باشد کیف‌های با جنس پلاستیکی و اگر می‌خواهید وزن بیشتری را تحمل کند کیف‌های برزنتی یا پلی استر را انتخاب کنید. در اغلب موارد کیف‌های از جنس پلاستیک بیشتر برای بچه‌های ابتدایی مناسب‌تر است و کیف‌های دانش‌آموزان بالاتر بهتر است از جنس پلی استر باشد.

کیف همچنین باید به حد کافی بزرگ باشد تا کلیه لوازم مورد نیاز دانش‌آموزان در آن جا بگیرد.بهتر است برای انتخاب کیف، خود دانش‌آموز حضور داشته باشد تا اندازه کیف را متناسب با جثه وی انتخاب نمایید.عرض کیف حداکثر باید به اندازه عرض بدن و طول آن نباید از باسن به پایین باشد. گاهی اوقات خرید کیف‌هایی با جیب‌های مخصوص وسایل مدرسه برای منظم بودن بچه‌ها مناسب‌تر است. مثلا جیب‌های کناری برای جا دادن بطری‌های نوشیدنی، جیب‌های داخلی برای جای مداد، کارت و ظرف غذا؛ جیب مخصوص پول و… نظم بیشتری به وسایل دانش‌آموزان می‌دهد. از سوی دیگر بندهای کیف‌های کولی مدرسه باید پهن باشند و به خوبی روی شانه‌ها را بپوشانند. به دنبال کیف‌هایی با قابلیت تنظیم بند‌ها باشید. متخصصین سلامت پیشنهاد می‌کنند که دانش‌آموزان باید وزنی کمتر از ۱۵ درصد وزن بدن خودشان را در کیف کولی حمل نمایند. اگر بیش از این لازم باشد باید از کیف‌های چرخ دار استفاده کنند.

اگر کودک‌تان مشکل خاص بدنی یا درد‌های عضلانی، اسکلتی در ناحیه پشتی بدن یا کمر دارد، مطمئن شوید کیفی که انتخاب می‌کنید باعث بدتر شدن آن نمی‌شود. کیف‌هایی که فقط بر روی یک شانه حمل می‌شوند بهتر است در انتخاب‌های آخر شما قرار گیرند.مجبور نیستید بهای زیادی را برای کیف بپردازید، اما بهتر است از تولیدی سازنده کیف مطمئن باشید. در هر حال سعی کنید کیفی که با همه آگاهی انتخاب می‌کنید نهایتا مورد پسند و علاقه‌ کودک باشد تا هر روز با انرژی مثبت بیشتری با آن به مدرسه برود.

استفاده از یک بند کیف روی شانه باعث ایجاد خمیدگی در ستون فقرات، درد در ناحیه شانه و انحراف بدن کودک به یک سمت می‌شود. همچنین باعث احساس سوزن سوزن شدن در ناحیه گردن، شانه و دست‌ها می‌شود. سعی کنید کیف‌هایی را انتخاب کنید که از مواد سازنده سبک وزن ساخته شده باشند. مثلا به جای کیف‌های چرمی که خیلی سنگین هستند، کیف‌های سبک‌تر را انتخاب کنید. کیف‌های کولی که از دو سمت زیپ می‌خورند بهتر است زیرا در صورت لزوم می‌توان به آنها قفل زد. کیف‌های با جیب‌های خارجی بزرگ‌تر برای دسترسی راحت‌تر و سریع‌تر دانش‌‌آموزان به وسایل‌شان استفاده بیشتری دارند. سعی کنید کودک هر روز نرمش و ورزش کند و بخصوص از نرمش‌های ویژه شانه‌ها استفاده کند.

منبع زندگی آنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.