۱۰ جای دیدنی در فیلیپین

کشور آسیای جنوب شرقی با 7000 جزیره

فیلیپین کشوری است که مناطق دیدنی بسیاری دارد و امروزه مسیر پیاده‌روی آن از تایلند بسیار شهرت پیدا کرده است. در ادامه قصد داریم جاهای دیدنی فیلیپین، کشور آسیای جنوب شرقی را به شما معرفی کنیم.

فیلیپین با داشتن سواحل شن سفید و دنیای زیبای زیرآب یکی از زیباترین مقاصد گردشگری دنیاست. ۶ ماه از سال در این کشور چیزی نیست جز آفتاب. کشوری با ۷۰۰۰ جزیره و آب و هوای گرمسیری. در ادامه با این کشور بیشتر آشنا خواهید شد:

El Nido

El Nido در فیلیپین

این شهر ساحلی که در لبه خلیج Bacuit در پالاوان شمالی قرار گرفته است، به خاطر ۵۰ سنگ آهک کارست که از آب‌های نیلگون بیرون آمده و مرجان‌ها و ماهی‌های رنگارنگ شهرت یافته است. اینجا از سوی آژانس‌ها و وبسایت‌های بسیاری به عنوان نویدبخش‌ترین جای جهان معرفی شده است و بهشت عاشقان ساحل است بدون آنکه هیچ هتل ساحلی با خراب شدن جنگل در آن بنا شده باشد. غارهای پنهان در لای سنگ‌ها، لانه پرندگان، ساحل زیبای این جزیره در کنار امکان غواصی، آن را به یکی از بهترین جزایر دنیا تبدیل کرده است. پیاده‌روی به سمت شمال و به همان اندازه مسیر اتوبوس به سمت جنوب، گردشگران را به رودخانه زمردین کورون و یکی از ۷ عجایب طبیعی جدید یعنی رودخانه زیرزمینی Puerto Princesa می‌رساند.

جزیره Batan

جزیره Batan در فیلیپین

این جزیره به دلیل دورافتاده بودن اغلب نادیده گرفته می‌شود. داستان این جزیره از زمانی که گردشگران ماجراجو دل به دریای شمال زدند و بدون ترس در امواج جنوب دریای چین شنا کردند، داستانش چرخید و شهرت یافت. گرچه دیگر جزایر رشد کرده‌اند، اما جزیره باتان هنوز به همان شکل با تپه‌های سبز رنگ با گاوهای شیرده، مسکن‌های مربوط به پیش از زمان اشغال اسپانیایی‌ها، خانه‌های سنگی، کلیساهای اسپانیایی و شب‌های پرستاره باقی است.

دریاچه Pinatubo

دریاچه Pinatubo در فیلیپین

پس از زلزله سال ۱۹۹۱ که موجب فوران آتشفشان خاموش به همین نام شد، دریاچه Pinatubo در استان زامبالس (Zambales) در شمال غربی فیلیپین شکل گرفت و امروزه به یکی از مقاصد گردشگری برای آخر هفته‌ها به منظور فرار از ترافیک و گرمای طاقت‌فرسای پایتخت تبدیل شده است.

Siquijor

Siquijor در فیلیپین

در فولکلور فیلیپین، سیکویور با سنن عارفانه و محله زیبا و در عین حال نارس خود طلسم شده است. جزیره کوچکی که بین مرکز و غرب فیلیپین جای گرفته است. سیکویور در ابتدا دژ مبلغان کاتولیک در منطقه بوده است که با کلیساها و صومعه‌های ۳۰۰ ساله‌اش که گنجینه ملی و یکی از بزرگترین مجمع‌الجزایر محسوب می‌شود، شناخته شده است.

Sagada

Sagada در فیلیپین

این شهر محصور در خشکی که نامش از استان کوهستانی شمال مرکزی فیلیپین گرفته شده است، مامن سنگی فرهنگ  Ifugao است که هنوز به حیات خود ادامه می‌دهد. تراس‌های کشت برنج منظره زیبایی را در کوهستان‌های سبز رنگ ایجاد کرده است. Sagada به دلیل قرار گرفتن در ارتفاع بالا شب‌های بسیار سرد و صبح‌های مه‌آلود دارد، در حالی که بقیه قسمت‌های کشور گرم و سوزان است.

جزیره Boracay

جزیره Boracay در فیلیپین

این جزیره آفتابی شکلی شبیه شکل استخوان دارد. این جزیره، ۴ کیلومتر ساحل ماسه‌ای سفید دارد و آب‌های فیروزه‌ای زیبا که کارائیبی‌ها را در جستجوی پول به سمت خود می‌کشاند. این جزیره، هرآنچه از یک شهر انتظار دارید را داراست، غذاهای بین‌المللی، هتل‌های پنج ستاره و زندگی در شب. می‌توانید به ساحل Puka در شمال بروید، ساحلی پر از نخل و دنج که می‌توانید در آن آرامش بگیرید.

Daraga