گردش در مجمع الجزایر پالائو

پالائو مجمع الجزایری است متشکل از 250 جزیره متفاوت

برای کسانی که عاشق فعالیت های زیرآب هستند، پالائو مکانی ایده آل است. نکته مهم در خصوص این مجمع الجزایر این است که تقریبا ناشناخته است با زیبایی منحصربه فرد. این مجمع الجزایر در منطقه میکرونزی در اقیانوس آرام قرار گرفته است. در اواخر قرن نوزدهم بریتانیا، اسپانیا و آلمان این جزایر را تحت تصرف خود درآوردند. پالائو واقع در جنوب شرقی فیلیپین، بخشی از سازمان ملل متحد در اقیانوس آرام بود که تحت سلطه ایالات متحده محسوب می شد اما بعدها در اول اکتبر ۱۹۹۴ به صورت مستقل درآمد.

پالائو اساسا مجمع الجزایری است متشکل از ۲۵۰ جزیره متفاوت که توسط سرزمین های کرور (Koror)، جزایر سنگی، پله لیو (Peleliu)، آنگار (Angaur) و کایانگی (Kayangei) احاطه شده است. این غربی ترین مجمع الجزایر جزیره کارولین، در طول جنگ جهانی دوم سنگر ژاپنی بوده است. امروزه پالائو به عنوان یکی از زیباترین مقاصد غواصی دنیا شناخته شده است.

آب و هوا

جزایر پالائو آب و هوای گرمسیری دارد. با سطح بالایی از رطوبت حدودا ۸۰ درصد. آب و هوای این منطقه به میزان زیادی غیرقابل پیش بینی است. گرچه هر زمان از سال احتمال بارندگی وجود دارد، اما بین ماه های ژوئیه و اکتبر بارندگی بیشتر است. ژوئن تا اوت بیشترین بارندگی را دارد به همین خاطر به گردشگران توصیه می شود در این ماه ها به پالائو سفر نکنند. فوریه و مارس خشک ترین ماه ها در پالائو هستند.

راه دسترسی به پالائو

برای رسیدن به مجمع الجزایر پالائو تنها راه ممکن توسط هواپیما است. تنها یک فرودگاه در این منطقه وجود دارد با نام  Airai که در جزیره Babeldaob قرار گرفته است.

زبان

زبان رسمی این منطقه انگلیسی و پالائویی است.

ماهی ها و دنیای زیر آب پالائو

اماکن گردشگری

Babeldaob :

بزرگترین جزیره بزرگ میکرونزی، Babeldaob است که چهره ای از پالائو در دوران باستان با مسیرهای پیاده روی سنگی که به روستاها ختم می شود بدون هیچ چراغی ارائه می دهد. در سواحل شرقی به خصوص شمال از نیگوال (Ngiwal) تا نگارارد (Ngaraard) می توان سواحل شنی بی پایان را دید در حالی که ساحل غربی پوشیده از گیاه شاه پسند است.

جزایر سنگی:

این منطقه که محلی ها به آن Chalbacheb می گویند، مکانی است که هر گردشگری که به پالائو می رود باید از آن دیدن کند. این منطقه پوشیده از جنگل و رودخانه هایی است که به طول ۳۲ کیلومتر در جنوب غربی آن امتداد یافته و آب هایی که این منطقه را احاطه کرده اند، موجب حیات بیشترین و متنوع ترین موجودات دریایی روی زمین شده اند. با بیش از ۱۵۰۰ گونه ماهی های دریایی و جزیره ای، پالائو ۴ برابر بیشتر از جزایر کارائیب دارای گونه های مرجانی است. کروکدیل ها، پرندگان گرمسیری دم سفید، چلچله های گردن سیاه، مرغان ماهی خوار به راحتی در این نواحی دیده می شوند.

Peleliu:

اگر به دنبال خلوت و آرامش هستید، باید پله لیو را ببینید. این جزیره آرام تاریخ خشونت آمیزی را در خود دارد. در سال ۱۹۴۴، پله لیو یکی از خونین ترین اماکن در طول جنگ جهانی دوم بوده است.

اگر به دنبال تعطیلاتی آرام با مناظر چشم نواز و موجودات دریایی فوق العاده هستید، به پالائو سفر کنید.

منبع travelplanet.in
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.