گرم کردن منزل بدون نیاز به وسایل گرمایشی

طرق مختلف گرم کردن خانه

گرم کردن خانه بدون وسایل گرمایشی به حفظ انرژی کمک می کند

بستن منافذ و مجراهای ورودی هوا به گرم کردن خانه کمک می کند:

 اولین روش گرم کردن خانه بدون وسایل گرمایشی اطمینان از بسته بودن تمام درب و پنجره ها ست، توجه داشته باشد که تمام مجراهای ورودی و خروجی هوا مانند کانل کولر، تمام درب و پنجره های موجود در خانه بسته و کاملا چفت باشند و هیج منفذی نداشته باشند. درصورت وجود منفذ با کمک درزگیرهای درب و پنجره این مجراها را مسدود نمایید. حتی می توانید دریچه ی کولر را با ورق های آلمینیومی بپوشانید تا مانع از خروج گرما و نفوذ سرما شوید.

گرم کردن خانه با استفاده از پرده های ضخیم:

 با تغییر فصل باید دکوراسیون خانه ی خود را مطابق با تغییرات آب و هوایی تغییر دهید، پرده های ضخیم و تیره را جایگزین پرده های نازک تابستانی کنید و تا عایق خوبی برای خانه ی شما باشد.

استفاده از نور آفتاب برای گرم کردن خانه:

در طول روز خانه تان را از نور آفتاب محروم نکنید با کنار زدن پرده ها اجازه دهید گرمای خورشید به فضای داخلی تان بیاید و از آن استفاده نمایید

بستن درب های اضافی برای گرم تر کردن خانه:

 اگر فضایی مثل یک اتاق استفاده نمی کنید حتما درب آن راببندید این کار به شما اجازه می دهد که چرخش هوا را محدود به یک فضا مثل نشیمن خود کنید و از هدر رفت انرژی جلوگیری کنید.

گرم کردن خانه با فرش:

سرامیک و پارکت سرما را بسیار سریع تر از فرش و موکت انتقال می دهد، بنابراین سعی نمایید در فصول سرد تمام بخش های موجود خانه را فرش نمایید، حتی می توانید برای این بخش ها در ساعات افت دما مثل شب ها از لحاف های نسبتا ضخیم استفاده نمایید و روی آن ها را با رو فرشی بپوشانید.

گرم کردن خانه با استفاده از دستگاه بخور:

همه ی ما خاطره ای از چراغ های علائدین قدیمی داریم که در فصل سرما کتری آبی روی آن قرار می دادیم تا به اصطلاح خانه مان هوا بگیرد! دستگاه های بخور امروزی در واقع کار همان کتری و چراغ علائدین را انجام می دهد، حتی اگر دستگاه بخور دم دست ندارید می توانید از یک قابلمه آب روی گاز استفاده نمایید.

گرم کردن خانه با روشن کردن شمع:

روشن کردن شمع تنها به زیبایی و شاعرانه شدن فضای داخلی تان کمک نمی کند بلکه فضای شما را گرم تر نیز می کند، توجه داشته باشید که شمع ها را در نقاط کانونی خانه ی خود روشن کنید تا با ساده ترین روش ها فضای خانه ی خود را گرم تر کنید.

منبع چیدانه
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.